על פי הנתונים של האקדמיה האמריקאית לכירורגיה פלסטית, 55 אחוזים מהנשים והגברים שניתחו את אפם בשנת 2017 עשו זאת כדי להיראות טוב יותר בתמונות סלפי. זאת לעומת 13 אחוז מהמנותחים שציינו זאת כסיבה בשנת 2016. בעקבות המחקר החדש, שפורסם בכתב העת JAMA ואף חשף כי האף בסלפי נראה גדול ב-30 אחוזים מגודלו במציאות, התקיים באולפן של פאולה וליאון דיון בנושא, כדי להבין האם גם בישראל אנשים מתמסרים לאיזמל - בגלל הסלפי. 

"אנחנו רואים שהרבה יותר אנשים צעירים מגיעים לעשות ניתוחים בגלל איך שהם נראים בסלפי" סיפר ד"ר נמרוד פרידמן, מומחה לכירורגיה פלסטית וחבר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית; "אנשים מסתכלים על עצמם בצורה דו מימדית, וכאשר מישהו מגיע אלי לטיפול האבחון הוא רב מימדי. יכול להיות שהבעיה היא לא הסנטר, אלא האף. התפקיד שלנו כמנתחים פלסטים זה לדעת ולאבחן כל חלק וחלק ולראות את המכלול. באיזשהו שלב אנחנו נתקעים בקיר שנקרא המציאות. לנסות להיות משהו אחר לגמרי זו טעות".

באולפן התארחה גם הדוגמנית, השחקנית ויוצאת האח הגדול עדן סבן, אישה שמכבדת את העולם באינספור סלפיז. "לא ידעתי שסלפי מגדיל את האף, אבל אני ממש מרחיקה את המצלמה מהפנים" סיפרה; "לכל בן אדם יש את הסלפי המושלם שלו, אולי קצת עוזר לצלם אותו מלמטה".

האיט גירל אבישג נגר הוסיפה: "היום יש אפליקציות להצרת מותניים והגדלת עיניים. אני לא מאמינה בניתוחים, זה מטורף בעיני מה שאנשים עושים".