מי ששמה את עצמה בעיני הציבור היום יודעת מהרגע הראשון שאהבת הקהל אינה דבר פשוט. עיני העולם נשואות תמידית לכוכבות, ומנהלות עמן ועם משקל גופן יחסי אהבה-איבה, ולא נותנות לאף קילוגרם יותר או פחות לחמוק. אין כוכבת שלא ספגה ביקורת לגבי המשקל שלה, בין אם מדובר במשקל עודף או ברזון יתר, (שוב, על פי עיני המתבונן,) ועם הזמן הכוכבות מגדלות שריון ולומדות להגיב להאשמות, במקום לתת להן למוטט אותן. הנה כמה דוגמאות לכוכבות שהציבור עשה להן שיימינג גוף, והחזירו פייט כמו מלכות.

1. קים קרדשיאן

אין תמונה
סתמה לטרולים את הפה
קים קרדשיאן מעלה משקל נכבד בכל הריון, ומתעדת כל קימור וסנטימטר שנוסף לקוטרו של הישבן המפורסם שלה. כשנשאה ברחמה את סיינט, נסעה לשבוע האופנה בפריז וצייצה לעוקביה הנאמנים בטוויטר: ״כמובן שהייתי צריכה לטוס לפריז בשביל אופנה - ואוכל״. התגובות לא איחרו לבוא, וכללו בעיקר תקוות שקימי תרגיע עם הקוראסונים. ״כל מה שאת חושבת עליו זה אוכל, יא כלבה שמנה״, צייצה עוקבת מפרגנת במיוחד.

קים, בצעד לא אופייני, הלכה על טקטיקת ׳אם את לא יכולה להביס אותם, הצטרפי אליהם,״ וענתה באישור והתלהבות: ״יאפ!״ בהמשך הצהירה בתקשורת שהדברים יותר מורכבים. ״כל מי שילדה יודעת איך הגוף משתנה. לצחוק עלי בהריון או כשאני מנסה להוריד את משקל ההריון? תתביישו לכם. אני לא מושלמת אבל לעולם לא אתאים את עצמי לסטנדרטים כאלה של הרזון. מצטערת".

2. סלינה גומז

סלינה גומז
יש יותר ממני לאהוב
גומז נמצאת בעין התקשורתית פחות או יותר מאז שנולדה, וההתבגרות שלה מילדה לאשה נערכה כולה מול עיניהם של המעריצים, כך שכאשר פורסמו תמונות בגד ים חושפניות במיוחד שלה מחופשה במקסיקו, שגרמו לכמה וכמה נשמות טובות להעיר שהיא התעבתה בכמה מקומות לאחרונה, היא מיד הגיבה, ואמרה: אני אוהבת להיות מאושרת עם עצמי, וכך יש יותר ממני לאהוב״.

מעט מאוחר יותר חשפה סלינה בתקשורת כי היא בכל זאת לא עשויה מפלדה. ״אני עובדת על זה בטיפול״, הודתה. ״בתקופה ההיא הייתי נוחתת בשדות תעופה ואנשים צעקו לי: את שמנה! זה היה נורא, אבל בכל שנה אני הופכת ליותר אני מבעבר. יש לי יותר מודעות עצמית ואני מרגישה חופשיה וחזקה. אני לא מתכוונת להתחבא בחדר ולהיות בדכאון בגלל הערות כאלה".

3. ליידי גאגא

אין תמונה
יש אנשים רעבים בעולם
גם הליידי, שגופה הוא כמו חלק ממיצג אמנות בלתי נגמר, נאלצה להתמודד עם בריונות רשת מצד הציבור כשהעלתה לאינסטגרם תמונה שנראתה בה לרבים שמנה מכפי שהיו מעוניינים שתהיה. גאגא התמודדה עם העניין כמו ליידי וענתה לכל מגיב באופן פרטני, חלומו של כל מעריץ, אבל רק באלה שבאים לחזק ולתמוך בה.

״אני לא יכולה לדמיין את החיים עם תגובות על המשקל שלי כל יום. כמה משפיל ומעליב״, כתבה משתמשת אחת. ״חוץ מזה גאגא מושלמת. רדו ממנה". גאגא השיבה בתגובה: ״כל יום, כל היום. אז מה אם לפעמים יש לי בטן ולפעמים לא, יש אנשים רעבים בעולם".

4. דמי לובאטו

דמי לובאטו (צילום: Jason Merritt, GettyImages IL)
עליתי במשקל. תתגברו. | צילום: Jason Merritt, GettyImages IL
המקצוע הזה מביא עמו לא מעט צרות, ביניהן הפרעות אכילה, בגלל הסיפורים הללו בדיוק. דמי לובאטו סבלה תקופה ארוכה מבולמיה, והלכה לקבל טיפול במכון מיוחד במשך שלושה חודשים. כשחזרה עשתה את הקאמבק על השטיח האדום של פרסי האם.טי.וי, וספגה הערות קשות על המשקל שלה שעלה מאז שנראתה לאחרונה.

היא בחרה להתייחס לנושא בענייניות בחשבון הטוויטר שלה, וצייצה: ״עליתי במשקל. תתגברו. זה מה שקורא כשיוצאים ממכון לטיפול בהפרעות אכילה. אני בריאה ומאושרת, ואם אתם מתבאסים מהמשקל שלי כנראה שאתם ממש לא".

5. אמה סטון

אמה סטון (צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL)
אני לא חולה, אני אוכלת סנדביצ'ים | צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL
השחקנית הג׳ינג׳ית סבלה מהסוג ההפוך של שיימינג, על כך שבעיני מעריציה ירדה יותר מדי במשקל, וחזרה וקיבלה תגובות בסגנון: ״תאכלי כבר איזה סנדביץ׳.״ ״ראיתי הרבה תגובות שאמרו שאני נראית חולה וזה גרם לי להביט במראה ולהיות מרושעת לעצמי״, הודתה בתקשורת. ״אני לא חולה, אני אוכלת סנדביצ׳ים, ועדיין התעללתי בעצמי בגלל זה. כולנו מתעללים אחד בשני ברשת. אנחנו תמיד רזים או שמנים או גבוהים או נמוכים מדי. זה מטריד אותי בעיקר כי מאוד אכפת לי מנערות צעירות שמושפעות מזה. תמיד האמנתי שלהיות מצחיקה או כנה זה יותר חשוב מסוג הגוף שיש לי".

6. ג׳ניפר לורנס

ג'ניפר לורנס (צילום: Splashnews, splash news)
אם מישהו אפילו לוחש לידי את המילה דיאטה, הוא יכול ללכת להזדיין | צילום: Splashnews, splash news
לורנס חשפה בראיון שלאורך הקריירה קיבלה כמה דרישות להוריד במשקל מגורמים מקצועיים. ״זה סוג החרא ששחקניות מתמודדות איתו. מישהו אמר שאני שמנה ושיפטרו אותי אם לא אוריד כמות מסויימת של משקל. הביאו תמונות שלי כמעט עירומה ואמרו לי שאשתמש בהן כמוטיבציה לרזות. היום אם מישהו אפילו לוחש לידי את המילה דיאטה, הוא יכול ללכת להזדיין מצדי".

במקרה אחר, בו מראיין החליט לשאול אותה על המשקל, ענתה תשובה יפה: למה שנדבר על המשקל שלי? מה זה משנה כמה אני שוקלת? זה נורא. היית מרגיש בנח אם הייתי שואלת על המשקל שלך?״.

7. אדל

אדל (צילום: Christopher Polk, GettyImages IL)
יש לה פרצוף יפה, אבל היא שמנה מדי | צילום: Christopher Polk, GettyImages IL
אדל אמנם לא מנסה להכנס לתבנית הצרה של הכוכבת העולמית השדופה, ומציגה את מידותיה הגדולות בגאווה, אבל זה לא אומר שהיא לא נאלצת להתמודד עם כמויות אדירות של הערות בנושא הגזרה. להערות של הקהל, שנוהג לכנות אותה "חזרזירה", היא כבר מזמן לא מתייחסת, אבל המקרה היה שונה כשההערה הגיעה ממעצב העל קרל לגרפלד.

לגרפלד, שידוע באמירותיו משולחות הרסן, דווקא ניסה להחמיא, בסגנונו המיוחד, ואמר: ״העניין כרגע בעולם זה אדל. היא קצת שמנה מדי, אבל יש לה פרצוף יפהפה וקול שמיימי.״ אדל נתנה לקולה השמיימי דרור, ואמרה: ״מעולם לא רציתי להיות דוגמנית שער, אני מייצגת את מרבית הנשים בעולם וגאה בזה.״