לכל אחת מאיתנו יש את הרגע הזה שהיא מסתכלת במראה ולא אוהבת את מה שהיא רואה. בסופו של דבר כולנו גדלנו וחיות תחת מכבש לחצים של אידיאל יופי בלתי מושג שגורם לנו לפתח יחסים מורכבים ואפילו קשים עם הגוף שלנו. 

בסרטון מקסים שעלה בימים האחרונים לפייסבוק מספרות חמש נשים על היחסים המורכבים שלהן עם הגוף שלהן ומתמודדות עם קשיים בדימוי הגוף בדרך מקורית במיוחד: ציורי גוף. 

"שנתיים שהרעיון הזה התבשל בתוכי לכדי מציאות של ממש" מספרת למאקו אחינועם רבינוביץ, בת 26, מפתח תקווה, יוצרת הסרטון, "למדתי שיאצו שלוש שנים בפקולטה לחקלאות ובמקביל פתחתי עסק לציורי פנים וגוף. תמיד גוף ונפש זה נושא שהעסיק אותי, תמיד מחלות שלי באו בעקבות משו רגשי שהתמודדתי איתו, היו לי תקופות ארוכות של דחייה שהבסיס שלהן היה ביטחון עצמי נמוך ואז הבנתי שהכל בא מבפנים. היחסים שלי עם הגופנפש ואיך אני מתייחסת אליו משפיעים ישירות על הבריאות והנראות שלי".

"אני מתעסקת בנושא כבר הרבה שנים. במהלך טיפולים שעשיתי בשיאצו הרגשתי שאני מסוגלת להעניק את המרחב לאנשים להתחבר אל עצמם ברמה גבוהה יותר ומצאתי שגם שאני מציירת על אנשים, אחרי הציור משו בהם נפתח. הם מצליחים להיות משוחררים יותר, ומסכימים לעוף על עצמם עם פחות עכבות" היא ממשיכה, "הדבר המדהים הוא שכל חיי שאלתי את עצמי במה אני רוצה להתעסק, בטיפול או באומנות והבנתי שאני יכולה לעשות חיבור מיוחד, שהוא שלי וחדש שמשלב את שתי הדברים שאני הכי אוהבת. ליצור, ולגרום לאנשים להתקרב אל עצמם עוד קצת. ככה נולד הרעיון שלי".
 

לטובת הסרטון התחברה רבינוביץ לזוהר פילו (24, מפ״ת), צלמת ועורכת. "הצגתי לה את הרעיון שלי, וביחד יצאנו למסע משותף. העלינו פוסט ופנו עלינו המון נשים שרוצות להשתתף. בחרנו 6 מיוחדות. לכל אחת מהן היה סשן של שלוש שעות בערך שהתחיל מראיון אישי שבו הם מספרות על הדרך שלהן והיחסים עם הגוף, הרבה כאב וזיכרונות צפו שם. לאחר מכן ביקשנו מהן לבחור את המקום שהן הכי פחות אוהבות בגוף שלהן ועליו ציירתי מתוך ההבנה שהריפוי מגיע מתוך אהבה לעצמך".

ליקטנו את כל החומרים ויצרנו את הסרטון. והתוצר ממחיש את הדרך שהבנות עברו במהלך העבודה. הסרטון פונה לכלל הנשים, אלו שמדברות על זה ואלו שפחות להבין שכולן עוברות את והרבה פעמים משתיקים את הקולות האלו. ורציתי לתת מרחב להציף את הדברים והקולות הפנימיים שיש לכולן. במטרה לייצר שינוי בתפיסה ואפילו ברמת השיח. חשוב לי להגיד שאני הגיתי את הרעיון אבל זוהר פילו הצלמת והעורכת הייתה איתי לאורך הדרך ועזרה לזה להתגשם.