הטרנד האחרון בתחום הפלסטיקה הוא דווקא הקטנת חזה. פאולה וליאון אירחו את ד"ר אריאל טיסונה, שהסביר על הסיבות שמביאות נשים לניתוח כזה ועל הסיכונים הכרוכים בו. "בניגוד לניתוחים קוסמטיים שאנחנו שומעים עליהם שנוגעים ליופי, בניתוחי הקטנת חזה יש אמנם אלמנט משמעותי של שיפור במראה - אבל רוב הפונות מגיעות מסיבות אחרות". ד"ר טיסונה מנה בעיות נפשיות, כמו נשים צעירות שמקבלות תשומת לב לא רצויה שלא נעימה להן, וסיבות פיזיות כמו כאבי גב או תחושת כפיפות בשל המשקל הגדול של החזה.

"יש גם תלונות על שפשפות בכפל התת שדי או פטרת. אנחנו שומעים יותר ויותר על נשים שמשתמשות בדאודורנט בכפל, וזה מעיד על בעיה שמשפיעה על איכות החיים ביום-יום. שלא לדבר על נשים שרוצות לעסוק בפעילות גופנית וזה מטריד אותן".

פאולה שיתפה וסיפרה שלפחות פעם בשבוע פונים אליה אנשים ברחוב, ואומרים לה: "אם תעשי ניתוח להקטנת חזה יראו שאת בעצם לא שמנה! אני בחורה מבוגרת, אבל לנשים צעירות זה בטוח גורם לערך עצמי נורא נמוך".

"קודם כל, שמנה זה לא בהכרח רע", ענה ד"ר טיסונה, "זה עניין של העדפה, ושאלה בריאותית של עד כמה שמנה וכן הלאה. צריך להפריד בין דברים שעושים בגלל שהסביבה לוחצת, לבין דברים שעושים בגלל שהמטופלת מעוניינת ומרגישה שזה מפריע לה. אנחנו עושים את ההבדלה הזו ומראיינים בצור מאוד יסודית את המטופלות. ובאמת יש נשים שזה משנה את המראה הכללי שלהן. יש לי מטופלת שעשתה הקטנת שדיים – ואנשים חושבים שירדה במשקל".

צפו בראיון המלא מתוך פאולה וליאון