כשלורה דלרטו התחילה להשתמש באתרי היכרויות, היא הייתה מופתעת מאוד. במקום שתקבל פניות מגברים שרצו להתחיל איתה קשר או היכרות, היא קיבלה פניות מסוג שונה לגמרי. "התחלתי לשים לב שאני לא מקבלת הודעות רגילות או שאלות כמו 'היי, מה נשמע' או גם אני אוהב את הסדרה שאת אוהבת'", סיפרה לאתר huffingtonpost, "אלא יותר הודעות כמו 'תמיד רציתי לדפוק שמנה', או 'את בטח לא מצפה שאני אחשוב שאת מושכת'. חשבתי לעצמי, מה קורה פה?"

מה שקרה הוא שכמו בהרבה מקומות אחרים בעולמנו הבלתי סובלני, גם באתרי ההיכרויות הרשו לעצמם גברים להעיר הערות פוגעניות כלפי אישה בגלל המשקל שלה, שכלל לא היה רלוונטי. דלרטו החליטה שהיא רוצה לקחת את הניסיון הכאוב הזה ולהעביר אותו לעולם עם מסר, והיא החלה ליצור יצירות אמנות קטנות מהתגובות המעליבות שקיבלה: היא מדביקה אותן על תמונות עירום שלה ומעלה לאינסטגרם.

"חשבתי שאולי אני יכולה למצוא בטחון והעצמה בזה שאני אפתח את הסיפור הזה ופשוט אדבר על חוסר הביטחון" סיפרה. "העליתי את היצירה הראשונה, וחשבתי לעצמי – טוב, אני עדיין חיה, זה לא הרג אותי. זה יהיה בסדר".

View this post on Instagram

simply living a life where my body is questioned just for existing ♠️ // check out more of my ongoing art project #thecommentsproject

A post shared by laura delarato (@heylauraheyyy) on

View this post on Instagram

Yep. So ashamed. So very bad. Really, I should be spanked for even walking in public. If anyone would like to be of assistance to teach me a lesson, please message me. Honestly, I should really be stopped. Spanks required  #thecommentsproject • • • • So, things like this get DMed to me & written on my work all the time. And most of the time I laugh it off or make art from it, but this stung a little. There is a preception of plus bodies that we have zero self-control, not hardworking, have ruined our lives by being self-indulgent and lazy. This breaks my heart because it means I can't just live in my body without judgement or second-glances or questioning of why I dare let myself be seen. I am not allowed to be neutral. • • But. That's a blessing. Yes, I must deal with these messages and the ignorance of others, but being neutral would mean I couldn't change people's minds or make a better world where young women refuse to hate themselves and believe in the power of their bodies. It is important for me to be seen so others understand that my body is perfectly acceptable.

A post shared by laura delarato (@heylauraheyyy) on

שמנים הם לא אנשים שפשוט לא מצליחים להרזות

דלרטו, שסבלה בעבר מבולמיה, רוצה להוות מודל חיובי עבור נשים במידות גדולות. "אני מגישה שאני מהווה דוגמא לאיך אישה במידה גדולה שלא שונאת את עצמה יכולה להיראות, ואיך אפשר להחלים. אולי זה ימשוך מישהו החוצה מהרגשות השליליים שלו על הגוף שלו".

העובדה שאישה במידות של דלרטו מקבלת במה וייצוג ברחבי הרשת היא חשובה מאין כמוה. "זה חשוב בעיניי לייצג נשים במידות גדולות, גם באינסטגרם וגם בחיים. אנחנו זקוקים לייצוג טוב של אישה גדולה שבוחרת ללבוש מה שהיא רוצה ולאכול מה שהיא רוצה, לאישה גדולה שהיה לה יום בו היא הרגישה רע עם איך שהיא נראית בדיוק כמו שלכל אישה אחרת היה יום בו הרגישה רע עם איך שהיא נראית.

"אנחנו נשים כמו כולן, ואין קשר למידה שלנו. גם אני הולכת לחדר כושר או לרוץ בחוץ, וביום אחר אני לא הולכת, כי יש לי הנג אובר, בדיוק כמו כל אחת אחרת. פשוט תתנהגו כאילו אני נורמלית, כי אני באמת נורמלית. הבעיה האמיתית היא שמתייחסים אל שמנים כאל לא נורמליים, כאל אנשים שפשוט לא מצליחים להרזות".

View this post on Instagram

Stop telling women what to do with their bodies. You don't own our attractiveness. You don't get to have opinions about my life. All you are is a comment that proves your hate and precieved need for us to belong to you. #thecommentsproject

A post shared by laura delarato (@heylauraheyyy) on