עם כל הכבוד לשיגעון הזומבה, אני מצאתי את הספורט שעושה לי טוב מזמן. פילאטיס. תחילה היה זה המזרן, הספירות האיטיות והרעיון שאני יכולה לשכב שיעור שלם מבלי לקפוץ ולאתגר את יכולות הקואורדינציה שלי, שכבשו את לבי. מהר מאוד הבנתי שאימון פילאטיס הוא פשוט סיפור אחר לגמרי, התאהבתי, ולא רציתי להפסיק. זה כבר שנה שאני מתאמנת מצטיינת, פוקדת את המכון לפחות פעמיים בשבוע, גמישה, יציבה ורגועה מאי פעם.

אין תמונה
שיעור פילאטיס בחדר מחומם. מה עשינו שזה מגיע לנו?

ביזע תעשי כושר

כששמעתי על האימון החדש Hot Core Pilates, הייתי הראשונה להתנדב. מדובר באימון דינאמי המשלב טכניקות קלאסיות של פילאטיס, יוגה, מחול, ופיטנס, וכל התענוג הזה, מתרחש בחדר מחומם בטמפרטורה של 38 מעלות. אני מודה שהייתי סקפטית. "מה כבר יכול להיות שונה? במקום להרים רגל ל-45 מעלות נעלה אותה ל-60 מעלות?", הצחקתי את עצמי וכמעט ביטלתי את כל הסיפור.

שעה לאחר מכן, גיליתי שאני ממש לא מצחיקה, אלא בעיקר מאוד מזיעה. ה- Hot Core Pilates הוא ללא ספק אימון שהצליח להפתיע גם שועלת פילאטיס שכמותי.

ראשית, כמה במספרים: השיעור נמשך 60 דקות בחדר מחומם. בשיעור היו כ-9 משתתפים. 2 מתוכם היו גברים. אחד מהגברים היה מבוגר ומאוד אמיץ. המדריכה לא הייתה כוסית. כי אם מגה כוסית. הטמפרטורה, כאמור, עמדה על 38 מעלות. החימום, כך הסבירה המגה כוסית, תורם לשריפת שומנים, הצרת היקפים, עיצוב וחיטוב הגוף, גמישות, שיפור היציבה ושיפור תפקודן של כלל מערכות הגוף.

כל המילים האלו נשמעו כמו מוזיקה ערבה לאוזניי, אך המציאות הייתה שונה לחלוטין. עוד לפני שהמדריכה ירתה את יריית הפתיחה, כבר הרגשתי את הזיעה משתלטת עליי, ומכנסי הטרנינג והחולצה הארוכה שהשכלתי ללבוש באותו בוקר, לא הקלו כלל וכלל.

אין תמונה
עשי טובה - אל תבואי בטרנינג

>> רוצה לעשות פילאטיס בבית? הנה כמה שיעורי בסיס

מדובר במלחמה, ואני מתכוונת לנצח בה

ללא ספק, מדובר באימון לא פשוט, ורחוק מלהיות רגוע ומרגיע. האינטנסיביות הזו מיועדת לרציניים ומנוסים בלבד, ואינה מומלצת למתחילים. חשוב להכיר קודם שיעורי פילאטיס רגילים, שמתקיימים בטמפרטורה נורמלית ושפויה,  ורק לאחר מכן להיכנס לחדר החם. ומה איתי? נשארתי עד סוף השיעור ולא ויתרתי לעצמי, למרות שדרגת הקושי שלו היא ללא ספק גבוהה מהשיעורים שעשיתי עד כה. החום מאמץ את הגוף פי כמה, והשרירים שנתפסו לאחר מכן בהחלט הסכימו איתי.

בתום השיעור הצלחתי להבין פתאום איך זה שהפילאטיס הומצא דווקא בגרמניה, ודווקא בזמן מלחמת העולם הראשונה. אין דרך אחרת לתאר זאת: מדובר במלחמה. את מוזמנת להחליט אם את קמה ומוותרת, או נלחמת עד הסוף.

*תודה לסטודיו גרין אקסטרים יוגה

>> כמה שורפים בשיעורי ריקוד?
>> מסקנות משיעור סטריפ דאנס
אחרי כל הכושר הזה, הבגדים ייראו עלייך הרבה יותר טוב: הכנסי לחנות המעצבים שלנו