יעל (שם בדוי), סטודנטית ותושבת צפון הארץ, גילתה במפתיע שתמונותיה פורסמו באתרי מין והיכרויות למטרות סקס, כנקמה על כך שסירבה לחזור בתשובה ולהפוך לדתיה. הפרשה, החלה למעשה לפני כארבע שנים, כאשר פגשה יעל את דור (שם בדוי) בזמן שעבדה אצל אביו.

זמן קצר לאחר שיעל ודור הפכו לחברים בפייסבוק, היא החליטה להסיר אותו מרשימת חבריה. בהמשך, התברר שדור נפגע והחליט לנקום בה עם ידי פתיחת פרופילים פיקטיביים שנושאים את פרטיה האישיים של יעל ותמונתיה. במקביל, הוא איים כי יפיץ שמועות במכללה בה היא לומדת. "אני אפיץ במכללה שאת זונה וארדוף אותך עד שתמותי - או שתהפכי לדתייה", סיפרה.

כשהתברר ליעל שדור מממש את איומיו, היא החליטה להגיש תלונה בתחנת המשטרה במקום מגוריה, על פגיעה בשמה הטוב וחשש לחיה. בעקבות התלונה, נחקר דור באזהרה, הודה במעשיו והוגשו נגדו כתב אישום. בתום המשפט, הוא נידון למאסר על תנאי ותשלום פיצויים של כ-5000 שקל.

 

בהמשך, הגישה יעל גם תביעה אזרחית בבית משפו השלום בנצרת, בדרישת פיצוי על הנזקים שנגרמו לה בעקבות פרסום תמונותיה והפעלת הפרופילים הפיקטיביים בשמה. "הוא גרם לי נזקים רפואיים ונפשיים. הוא גרם לי לעוגמת נפש רבה. לקח לי חמש שנים להשלים את הלימודים. הוא הפיץ עליי לשון הרע ופגע בשמי הטוב", טענה בבית המשפט.

בתום המשפט, החליטה השופטת הבכירה, שרון גרין, לחייב את דור לפצות את יעל בסכום של כ-25,000 שקל נוספים ועוד 5000 שקלים על הוצאות המשפט. עם זאת, התביעה על נזק פיזי נדחתה, אך בפסק הדין הודגש כי התנהגותו של דור ביזתה והשפילה את יעל, גרמה לה נזק נפשי ותדמיתי, פגעה בשמה הטוב ובזכותה לפרטיות.