למרות שהיא שחררה אותנו מהרבה כאב ראש דאגות ותינוקות, אי אפשר להתעלם מתופעות הלוואי הנאות שמתלוות אל השימוש בגלולות נגד הריון. וכן, זה עדיין אמצעי המניעה המועדף עלינו, בעיקר כי הוא מאפשר לנו לקחת שליטה על החיים שלנו ולא להסתמך על חתיכת גומי בעל ריח לא משהו.

אבל הנה בשורה שאולי תעשה לנו חיים יותר קלים עם הגלולה, או לפחות פחות חצ'קונים. חברת התרופות הענקית באייר הכריזה על ההשקה החגיגית של Qlaira – הגלולה הראשונה בעולם ממקור טבעי. זה לא אומר שהיא נטולת הורמונים כמובן, אלא שההורמונים שלה הם ממקור טבעי – כלומר כאלה שהגיעו מצמחים, ולא מלאכותיים שמיוצרים ומסונתזים באיזו מעבדה.

בגדול אנחנו בעד הטרנד האקולוגי, מעדיפות מזון כמה שפחות מעובד ונעדיף תמיד לקחת אכינצאה על אקמול. העניין הוא שלקרוא למשהו "טבעי" זה טוב ויפה. השאלה היא מה זה אומר בפועל. חברת התרופות, כמובן, אחרי שערכה ניסויים בקרב 3,000 נשים, טוענת שהמשתמשות המרוצות בגלולה החדשה יחוו מחזור יותר קצר ועם פחות כאבים והתכווצויות מאשר נשים שמשתמשות בדור הישן של הגלולות. איך זה עובד? ובכן, הקליירה מבוססת על סוג של אסטרוגן, ההורמון שמשמש בגלולות נגד הריון שקיימות בשוק' אלא שהגלולות של 50 השנים האחרונות מבוססות על המקור הסינתטי שלו. הגלולה משנה למעשה את האיזון ההורמונלי של הגוף שלך, מה שחוסם את השחלות ומונע מהן לשחרר עוד ביצה.

גלולה טבעית למניעת הריון qlaira
קליירה. עוד לא לגמרי ברור כמה היא טובה לנו | יח``צ:

 "מבחינה מדעית, ההורמונים האלה מאוד דומים להורמונים שיש בגוף האישה", אומר ד"ר מני אלוורז, עורך הבריאות של FOXNew.com. "השאלה – כמו תמיד, היא כמה מהם לקחת וכמה הם עדיפים, מכיוון שאין עדיין מספיק מחקרים שיכולים להוכיח את התועלת שלהם".

יש לא מעט שאלות שעולות עקב השקת הגלולה החדשה. האם היא אכן תעזור להוריד את תופעות הלוואי? האם אפשר לומר שלום לכאבי הראש, מצבי הרוח, הסיכון בקרישי דם ושאר התופעות שגורמות לנשים להסס ולוותר על גלולות או גרוע מזה – להמשיך לקחת אותן? נאלץ לחזור אלייך עם זה.