דיאטת שמונה השעות נשמעת כמו חלום: במשך שמונה שעות ביממה אוכלים מה שרוצים, ואז, במשך 16 שעות, צריך להימנע ממזון לחלוטין. שירה וסרמן, מייסדת תוכנית ההרזייה "חצי שירה" הסבירה בתוכנית "הבוקר של קשת" למה לא כדאי לכם להתנסות בה.

ראשית, שירה מתוודה שהיא לא הצליחה לרדת במשקל בשיטת הדיאטה הזאת. היא יכלה לאכול עד השעה ארבע אחר הצהריים, ולאחר מכן - לצום עד למחרת. "כל כך פחדתי שאהיה רעבה בערב, שפשוט העשרתי את גופי במזון רב במהלך היום", היא מסבירה. שנית, הדיאטה לא מפרטת מה מותר ומה אסור לאכול, כך שהרבה אנשים מנצלים אותה כדי לצרוך ג'אנק.

דיאטה שמונה השעות אינה חדשה בזירת דיאטות הבזק או דיאטות הקסם. אך היא חזרה לאחרונה שוב לכותרות אחרי שפורסם כי מספר דוגמניות פועלות על פיה. ד"ר ג'וזף מרקולה, רופא התומך בדיאטה הפופולארית, הסביר בדיילי מייל שהכלל המרכזי הוא לדלג על ארוחה אחת, בוקר או ערב. 

הדיאטנית הקלינית חלי רוסטוקר מדגישה כי אכן יש יתרונות מסוימים בצום שנעשה לסרוגין, למשל - זירוז חילוף חומרים. עם זאת, המחקרים שבדקו את היתרונות הללו נעשו על חיות מעבדה. היא מציעה להתמקד בטיב המזון שאנו אוכלים ומציינית כי "בדיאטות אסור לנו להגיע למצב של שובע. כמובן שלא לרעב, אבל לא לשובע. לא להתפוצץ".