צעירה אנורקטית ששקלה פחות מארבעים קילו גילתה לעוקבים שלה לאחרונה איך הרשת סייעה לה בתהליך ההחלמה.  היילי האריס (23) צעירה בריטית גילתה בראיון שלאורך השנים תמיד סבלה מהפרעות אכילה, רק בקיץ האחרון מצבה הגיע לשפל חדש. רק כשהרופא שלה אמר לה שהיא בסכנה לחטוף דום לב - החליטה לפתוח לעצמה חשבון אינסטגרם בשם "בייטינג-באק" (נוגסת בחזרה) בו תתעד את הבראתה - ועל הדרך תקבל גם תמיכה מהגולשים.

כך ציפתה - וכך אכן קרה. לאחרונה היילי חשפה בפני העוקבים שלה תמונה בה היא שוקלת כבר 50 קילוגרם. עדיין רזה - אך כבר ממש לא בסכנה לחייה, רחוק מכך. "אני רוצה להראות לכל הבחורים והבחורות בעולם שאפשר להחלים. פתחתי את חשבון האינסטגרם כדי לעזור לאחרים - אבל זו היתה גם תרפיה בשבילי. אם היה לי יום רע והמחשבות שלי לא היו צלולות - הייתי פותחת את האינסטגרם כדי לראות שאני לא לבד ואני יכולה להילחם בזה".

אין תמונה
החלימה מאנורקסיה - ותיעדה הכל ברשת

התאשפזתי בבית החולים כששקלתי 40 קילו ולבשתי מידה 32. הרגשתי גרוע. הייתי מרוצה על המשקל שהשלתי אבל ברגע ששתיתי או אכלתי משהו הרגשתי נורא, אפילו אם העליתי משקל של כוס מים. לא הקשבתי לאף אחד שאמר שאני נראית חולה, לא ראיתי את זה בעצמי. איבדתי את כל האישיות שלי, הייתי קליפה ריקה. מה שהניע אותי לרצות להחלים היה תופעות הלוואי. בשלב מסוימת את עוברת של נקודות הרעב ודברים אחרים נכנסים: כמו צרבת, כאבים בחזה או התכווציות בבטן".

אין תמונה
החלימה מאנורקסיה - ותיעדה הכל ברשת

היילי  מספרת שחבריה ובני משפחתי דחקו בה שתפנה לעזרה, אך היא ביטלה את הדאגה שלהם. הוריה ניסו לשוחח איתה על הנושא כמה פעמים - ובכל פעם היתה דוחה אותם. נקודת המפנה ארעה כשהיא התכוננה לטיסה - ואז הרופא שלה אמר לה שהדבר יסכן אותה, וכאמור - שהיא עשויה לחטוף דום לב. קצב הלב שלה במונחה היה 40 פעימות לדקה, בזמן שבמצב נורמאלי זה אמור להגיע ל-60 עד 80. אז לראשונה החלה לפחד באמת.

אין תמונה
החלימה מאנורקסיה - ותיעדה הכל ברשת

כיום היילי חזרה למשקל תקין והיא גם מרגישה שוב מחוברת לעולם בזכות האינסטגרם. "היה לי חשוב לשתף את הסיפור שלי כי מה שהניע את המחלה שלי - היתה התעמולה שמעודדת אנורקסיה שנמצאת בכל מקום. ראיתי את הדימוי הלא-מציאותי הזה של איך נשים אמורות להיראות: קטנות, רכות ועדינות - והלכתי לשם תוך שאני מרעיבה את עצמי. כיום אני שוב מאוהבת בחיים ומעולם לא היית יותר מאושרת".

אין תמונה
החלימה מאנורקסיה - ותיעדה הכל ברשת