אידיאל היופי מתחלף כמו טרנדים של נעליים, את זה אנחנו כבר יודעות. גורו הכושר האמריקאית קאסי הו לקחה את הרעיון הזה צעד אחד קדימה, וניסתה לבדוק איך זה נראה פיזית. "לפעמים אני מסתכלת במראה ותוהה איך הייתי נריאת אם היה לי גוף 'מושלם' כמו זה שאני רואה מרוח על פני כל המגזינים וחשבונות האינסטגרם", כתבה הבלוגרית, "אבל מה אם לא היינו ב-2018? איך נראה הגוף האידיאלי אז?"

הו החליטה לנסות ולהתאים את הגוף שלה לאידיאל היופי המשתנה. היא עיבדה אותו בתכנת פוטושופ לפי מה שהיה פופולרי בתקופות שונות, וקיבלתה תוצאות מעניינות.


אידיאל היופי העכשווי כולל מתניים צרות, ישבן גדול ושפתיים נפוחות, אבל בתקופת הרנסאנס דווקא מי שהייתה שמנה נחשבה ליפה, כיוון שהשומן העיד על בריאות והיווה סמל סטטוס. רק אנשים עניים היו רזים; בשנות העשרים היה מקובל מראה נערי ואנדורגיני; בשנות החמישים כיכבה צורת שעון החול; במחצית שנות התשעים ועד שנות האלפיים אהדו שדיים גדולים, בטן שטוחה ורווח בין הירכיים, ובשנות התשעים המוקדמות רזון קיצוני נחשב ליפה.

"הפרויקט הזה היה לי מאוד מעניין, כי כשהסתכלתי על עצמי משתנה באמצעות הפוטושופ חשבתי שאני אוהב את אחת מהתוצאות", סיפרה הו בגילוי לב, "אבל הדבר המוזר הוא שאף אחת מהן לא ממש התחברה לי, לא נראיתי כמו עצמי. אני באמת מעדיפה את הגוף שלי כמו שהוא. ברור שיש לי טוסיק קטן וחזה קטן, אבל הגזרה שלי היא כולה שלי. למה אנחנו מתייחסות לגוף שלנו כמו לאופנה? רגע אחד ציצים הם באופנה, רגע אחד הם לא. הרבה יותר מסובך להנדס את הגוף שלנו מאשר להנדס בגדים. תפסיקו לזרוק את הגוף שלכן כאילו הוא אופנה חולפת".