אליס ג'קסון (צילום: dailymail.co.uk)
אליס ג'קסון לפני ואחרי אחר | צילום: dailymail.co.uk
אחרי שנים של מאבק עיקש בהפרעות אכילה, אליס ג'קסון בת ה-26 מאנגליה, השלימה את המהפך באופן הכי פומבי שיש כאשר התערטלה בתמונת עירום עבור עיתון הנשים הנודע, קוסמופוליטן, במהדורתו הבריטית. "בחיים לא חשבתי שאגיע למקום הזה בו אני עומדת חשופה מול מצלמה. כל חיי הייתי במלחמה עם הגוף שלי וסבלתי מאנורקסיה", היא מספרת, ואין גאה ממנה על הדרך שעברה. 

"לא היה אכפת לי אם אמות"

"הצילומים הם מראה עבורי שמציגה עד כמה רחוק הגעתי מבחינת ההחלמה שלי. אני מקווה שכל מי שנאלצת להתמודד עם הפרעות אכילה או מלקה את עצמה מדי יום על דימוי גוף נמוך - תביט בתמונות ותקבל השראה להחלים מהבעיות הללו ותלמד לאהוב את הגוף שלה מחדש". 

אליס, שעובדת היום כחוקרת אופנה בלונדון, אמנם מדברת בביטחון מלא על אהבת חמוקיה וקימוריה, אולם המצב לא תמיד היה כך. ההיכרות העצובה שלה עם מחלת האנורקסיה הגיעה ב-2006, השנה הראשונה ללימודיה באקדמיה. "בדומה לנשים רבות - עליתי במשקל בתקופת הלימודים, 'תודות' לשתייה מוגזמת ואוכל לא בריא שהכנתי לעצמי". העלייה במשקל גרמה לה לשקוע בדיכאון ואליס החלה לפתח אובססיה כלפי המשקל שלה. היא הייתה יוצאת לרוץ במשך שעתיים מדי יום וכל מה שאכלה היו כמה עלי חסה מדי לילה. "הייתה לי מטרה אחת: לעשות דיאטה ולרדת מהר". וזה בדיוק מה שקרה. מהר מאוד, היא השילה 20 קילו ממשקלה. "הרגשתי שאני שולטת בגוף שלי, כשלמעשה הייתי בתת משקל בגובה של 175 ס"מ. הורדתי מהדיאטה שלי מאכלים מחיטה מלאה, וכל מה שחשבתי עליו היה קלוריות והתעמלות. אבל כל הזמן הזה הייתי תשושה וידעתי שיש לי בעיה חמורה. מצד שני, שקעתי בדיכאון עמוק ולא הזיז לי אם אמות". 

"התחלתי להרגיש בנוח עם הנשיות שלי"

אליס ג'קסון (צילום: cosmopolitan.com)
"אני מקווה שכל מי שתסתכל בתמונות ואולי נאבקת בהפרעות אכילה או דימוי גוף נמוך תקבל השראה להחלים" | צילום: cosmopolitan.com
אליס ג'קסון (צילום: dailymail.co.uk)
"החלטתי לעשות דיאטה. משם זה רק התפתח לכך שהתחלתי לאכול הרבה פחות ולהתעמל המון". אליס ג'קסון בעבר | צילום: dailymail.co.uk
השינוי הגיע לאחר שרצתה אליס להשתתף במירוץ ריצה. הוריה העירו לה שהיא רזה מדי ועליה לראות רופא. "לא הרגשתי טוב, הייתי חלשה וחסרת אנרגיה משום שאכלתי מעט מאד והרעבתי את עצמי אחרי שעות של ריצה על בטן ריקה".  

כשלבסוף הסכימה ללכת לרופא, היא כבר הגיעה למשקל של 49 קילוגרמים בלבד, ולבשה מידה 34. הרופא שבדק אותה הודיע לה שהיא אנורקסית, ועליה ללכת לטיפול. אליס בילתה שנה בייעוץ במכון להפרעות אכילה בסאמרסט ו-ווסקס שבאנגליה. "שקלו אותי מדי שבוע ובהדרגה התחלתי לעלות חזרה את המשקל. לבסוף הגעתי למשקל תקין של 61 קילו, החזרתי לעצמי את החזה השופע והישבן העסיסי, והתחלתי להרגיש בנוח עם הנשיות שלי".

אליס אף הגדילה לעשות והשתתפה השנה בתחרות חזיות אך לא זכתה, אולם הפכה לנציגה של חברה. "עבדתי איתם באירועים שונים שמטרתם להעלות למודעות את סוגיית דימוי הגוף של נשים, והתנדבתי בעמותות לבעלות הפרעות אכילה. גיליתי שיש כל כך הרבה נשים שואפות להגיע לאידיאל כלשהו, אבל לכולן יש את מידתן הטבעית. למדתי שחלק מאתנו אמורות להיות מידה 36 וחלק אינן. מי שאת מבפנים זה הרבה יותר חשוב מאשר מידת השמלה שלך".

"אני שמחה שאני מלאת קימורים"

אליס ג'קסון (צילום: dailymail.co.uk)
"עם חזה שופע וישבן עסיסי, התחלתי להרגיש בנוח עם הנשיות שלי". אליס ג'קסון | צילום: dailymail.co.uk
היום, אליס שוקלת 70 קילו, 21 יותר ממשקל השיא נמוך שלה. "המשקל שלי עולה ויורד, אבל אני מרגישה שמחה עם עצמי. הגוף שלי מרגיש כאילו זאת הצורה הטבעית שלו", היא מסבירה. "כשהייתי אנורקסית יכולתי לשכב במיטה ולהרגיש את כל העצמות שלי. זאת הייתה תקופה נוראית להיכלא בתוכה ולא חשבתי שאי פעם תשתפר. לא אכלתי שוקולד ולחם בכלל, והיום אני חוגגת עליהם. אני מלאת ביטחון בגוף שלי. אני שמחה שאני מלאת קימורים ואני גאה בכך, ואני חושבת שזה חשוב".

מחוזקת ומאושרת, ג'קסון השופעת הולכת צעד נוסף עם צילומי עירום. "כשנשאלתי על ידי חברת 'קורבי קייט' לבגדי הלבשה תחתונה, האם ארצה להופיע במגזין קוסמופוליטן, חשבתי שזאת בטח תהיה חוויה נהדרת. הצוות היה מאד מקצועי ואני מרגישה הנאה אמיתית מכך שמסדרים את שיערי ואת האיפור שלי. יצאתי מהצילומים בתחושה שמחה ומלאת בטחון עצמי לגבי הגוף שלי".

הערב (שני, 21:00) ב"מה אתם הייתם עושים": מקרה של בחורה חולה שמחביאה אוכל שאמה מכריחה אותה לאכול

>> סמנטיקה, שמנטיקה: תפסיקו לפחד מהמילה שמנה!
>> "הצלחתי רק אחרי שהפסקתי להישקל"
>> כל הדך לגוף מושלם: מהקרבית ועד הקוטרית
>> "מרווח הירכיים": טרנד מטריד שמוביל לאנורקסיה

מאקו נשים גם בפייסבוק: בואי, הקפה עלינו