לורה פילרלה, צעירה אמריקאית וחייכנית שנראית לא רע בכלל, לא אהבה את השקיות הכהות שלה מתחת לעיניה, אז היא חשבה שניתוח פלסטי יכול להציל את המצב ואת הביטחון העצמי. 15 ניתוחים פלסטיים מאוחר יותר, 40,000 יורו פחות בבנק וניסיון התאבדות אחד הביאו אותה לחשוב אחרת.

אין תמונה
סיפור שהתחיל משקיות מתחת לעיניים. לורה פילרלה לפני ואחרי

"ניסיון ההתאבדות כבר תוכנן היטב"

"ברגע שהסירו לי את התחבושות מהפנים, הייתי מאוד מאוכזבת", סיפרה פילרלה. "לא הייתי יפה. רק שונה מאיך שנראיתי קודם לכן וזה ממש לא הספיק לי". אז היא החליטה לעבור ניתוח נוסף. ועוד אחד. בעשור שחלף מאז, הפכה הצעירה לקורבן של מעגל אכזרי של ניתוחים פלסטיים ותסכולים. לבסוף, אחרי הטיפול ה-15 ולאחר שפיזרה הון עתק, קם צדיק ראשון בסדום, מנתח פלסטי אמיץ, שאמר לה כי הבעיה שלה נובעת מעודף פלסטיקה, דבר שגרם לה לשקול ברצינות לשים קץ לחייה.

"הכול כבר תוכנן היטב. התכוונתי לקחת חדר במלון, ליטול כדורי שינה ולבלוע הכול עם כוס יין אדום ובכך לסיים עם זה", אומרת פילרלה. "לא התכוונתי להשאיר מכתב. היה לי ברור שכולם יידעו שהחלטתי להתאבד. מבט אחד בפניי היה צועק את זה. אני זאת שגרמתי לעצמי להיראות נוראית ומכוערת. אפי היה צר מדי, פניי היו מעוותות ולחיי היו עקומות". בסופו של דבר, ניסיון זה נכשל בעקבות בקשה של אחיה לנאום בחתונתו. הבקשה הכאילו אגבית הזאת גרמה לה להאמין שהיא עדיין ראויה ונזקקת והחלה להבין שהרדיפה אחר היופי נבעה ממקומות אחרים.

אך פילרלה אינה מקרה יוצא דופן. מחקר חדש טוען כי השתלטות הניתוחים הפלסטיים על חיינו יוצרת הרבה מאוד מקרים של דיכאון והתאבדויות. לפי המחקר, נשים אשר החליטו לשפץ את המראה שלהן נתונות תחת סיכון גדול יותר להתאבד בהמשך. במקרים "קלים יותר" שאינם נגמרים במוות, התגלה כי 8 מתוך 10 מטופלת שעברו תחת הסכין פיתחו דיכאון ומתח גדול. נתונים אלה מעודדים להכניס יותר פסיכולוגים ועזרה מקצועית לקליניקות עבור על אדם שמעוניין לבצע שינוי בעצמו.

אין תמונה
אילו יכולתי להשיב את הגלגל, הייתי בוחרת בטיפול נפשי. לורה היום

"הייתי בטוחה שהניתוחים יעזרו לי, אבל הם עשו בדיוק את ההיפך"

פילרלה עצמה מוכיחה את הטענה כי אחת הסיבות המרכזיות לבצע ניתוח פלסטי נובע ממקום עמוק יותר משיקולי מראה חיצוני. "רציתי לשנות את המראה שלי כדי ליצור לעצמי אישיות חדשה.  הוריי נפרדו כשהייתי בת 6 ואמי תמיד טרחה לומר לי שהלידות של ילדיה הרסו אותה. הייתי בטוחה שהניתוחים יעזרו לי להרגיש טוב יותר, אבל הם עשו בדיוק את ההיפך".

כיום, פילרלה בת ה-41 היא סופרת ובאמתחתה ספר שמספר את סיפור חייה, שנקרא Chasing Beauty: My Cosmetic ­Surgery Takeover. כעת, יודעת פילרלה לומר שאילו יכלה להשיב את הגלגל. היא הייתה עושה הכול אחרת. "לא הייתי בוחרת בניתוחים. הייתי בוחרת בטיפול".

>> חדש: אימון ששורף 400 קלוריות ב-20 דקות