זה לא סוד שהיצר המיני שלנו משתנה בהתאם לזמן בו אנחנו נמצאות בחודש. בדרך כלל אנחנו מרגישות הכי סקסיות ומיניות סביב היום ה-10 או ה-13 של המחזור החודשי, בסמוך לביוץ שלנו (או יותר מאוחר, אם את בעלת מחזור ארוך). מבחינה אבולוציונית לפחות, מין נועד כדי להתרבות - אז למה יש נשים מסויימות שהכי חרמניות דווקא בזמן הווסת החודשית? 

הווסת החודשית היא הזמן במחזור החודשי בו הרחם שלך מוציאה את רירית הרחם אשר היא בנתה במשך 28 הימים הקודמים (או יותר, או פחות, כי המחזורים משתנים מאישה לאישה) ואשר לא זכתה לקלוט עובר חדש. אל תטעי, את יכולה להיכנס להיריון בזמן הווסת, אבל זה הרבה פחות סביר מכל תקופה אחרת של החודש כי הגוף שלנו לא בדיוק פועל לעידוד יילודה בזמן הזה.

למרות שהמדע לא מצא תשובה חד משמעית למה נשים מסויימות מרגישות נמרצות ומיניות במיוחד דווקא בזמן הווסת שלהן, אפשר די בקלות להגיד שמדובר בהורמונים. 

"במהלך המחזור החודשי הרגיל רוב הנשים ירגישו גל של ליבידו במהלך הביוץ, וזה הגיוני מנקודת מבט הרבייה", הסבירה ד"ר ניקול בולוק, רופאת נשים מטקסס למגאזין הנשים refinery29, "שבוע הביוץ הוא השבוע שבו את מרגישה כמו מלכה שיכוהל להציל את העולם. האסטרוגן שלך מכניס את היצר המיני שלך להילוך גבוה".

מצד השני, האסטרוגן שלך נמצא בשפל בשבוע של הווסת עצמה, וכך גם הפרוגסטרון (ההורמון המכין את הגוף להריון). אז לפי ההיגיון, הליבידו שלך אמור להיות נמוך בזמן הזה. נכון? 

אבל מסתבר שלא כל ההורמונים שלך יודעים לדעוך במהלך הווסת. יכול להיות שתחווי גל קטן של טסטוסטרון. בעוד טסטוסטרון ידוע סטריאוטיפית כהורמון שגורם לגברים לרצות לקיים יחסי מין כל הזמן, גם לנשים יש רצות נמוכות של טסטוסטרון ועלייה קלה ברמת ההורמון עשוייה לגרום לליבידו מוגבר עבור נשים מסויימות.

כמובן שעשויים להיות גם גורמים אחרים, כולל ההשפעות הפסיכולוגיות שונות, אבל לא משנה מה הסיבה, יש כמה יתרונות ברורים שיש לסקס בזמן מחזור. "ייתכן שזה נראה לא הגיוני מנקודת מבט הרבייה" אומרת ד"ר בולוק. "אבל אחרי הכל, סקס הוא לא רק דרך לייצר תינוקות, הוא גם דרך מצויינת להרגיש טוב".