שרית פפטא, בת 23 מפתח תקווה הייתה צעירה מלאת שמחת חיים. אחרי שחרורה מהצבא, לפני יותר משנתיים וחצי, טסה עם בן זוגה במשך 5 שנים, נ', לטיול בהודו ממנו לא חזרה. הסיפור המסתורי סביב מותה סופר בהרחבה במגזין mako לפני כשנה וכעת נחשפים התכתבויות הוואטסאפ שלה שעות ספורות לפני מותה, שיכולים לשפוך אור על פרשה.

חילופי הודעות בין שרית ובין ידיד בישראל, שעה קלה לפני האירוע, מעלים את חשדותיהם של הוריה בדבר נסיבות מותה שעדיין לא ברורות שנתיים גם אחרי הרצח.

זמן קצר לפני שנכנסה שרית להתקלח באותו הערב היא כתבה לאותו ידיד, שחיזר אחריה תקופה ארוכה, והבטיחה לו שכאשר תחזור לארץ הם ייפגשו. ההתכתבות מתפרסמת כאן לראשונה:

שרית: "אני מתגעגעת אל כולם, אבל איתך אני מרגישה כאילו אני צריכה להשלים פערים ב-4 עיניים. כי איתך יותר פתוח לי, מה שאני אספר לך זה לא לכולם, וואי אני נהיית קיטשית פה בהודו"
הידיד: "את בסדר גמור, זה אני, הכל בסדר".
שרית: "צודק".
הידיד: "את בעצמך אמרת שאת מרגישה שבא לך לדבר איתי ב-4 עיניים,  הכל טוב (אימוג'י נשיקה)"
שרית: "נכון, זה מה שאני מרגישה וזה מה שאני אעשה אעשהאם תרצה כמובן".
הידיד: "אני גם מרגיש שאני ממש רוצה להיות איתך לבד קצת לפני כולם".
שרית: "מעולה :)"
הידיד: "חיים שלי את. מודה שאני אתרגש".
שרית: "החיבוק הזה יהיה מדהים. כי חיכינו מלא זמן".

התכתבות של שרית פפטא (צילום:  שמעון איפרגן)
ההתכתבות של שרית והידיד | צילום: שמעון איפרגן
התכתבות של שרית פפטא (צילום:  שמעון איפרגן)
ההתכתבות של שרית והידיד | צילום: שמעון איפרגן

ההתכתבות בין השניים נמשכת אל תוך הלילה, כאשר ביום למחרת מנסה הידיד לחדש ביניהם את ההתכבות אך כמובן שלא היה מענה. ההורים סבורים שכששרית נכנסה למקלחת, היא השאירה את הסלולרי על השידה – ותוהים האם יש קשר בין השיחה עם הידיד לבין מותה מיד לאחר מכן בנסיבות מסתוריות. "היינו נאיביים אז המתנו בשקט אבל זה נסחב ונסחב יותר מדי לטעמנו", סיפרו ההורים, "הפרקליט טוען שזה מורכב מאוד ושבהודו כל דבר לוקח זמן, אבל זה לא הגיוני ששנתיים וחצי אחרי לא נדע ממה מתה הבת שלנו. אנחנו חוששים שהבת שלנו נרצחה, ואם לא - שיוכח לנו אחרת".

התכתבות של שרית פפטא (צילום:  שמעון איפרגן)
ההתכתבות של שרית והידיד | צילום: שמעון איפרגן

מהפרטים שידועים עד כה, אחרי ארוחת הערב במלון עלו שרית ובן הזוג לחדרם. כמה שעות מאוחר יותר, הזעיק נ' את בעל ההוסטל ויחד עם חבר ישראלי נוסף הורידו השלושה את שרית, שהייתה במצב אנוש, ללובי. הם הזמינו אמבולנס שפינה אותה לבית חולים מקומי, ושם נקבע מותה.

התכתבות של שרית פפטא (צילום:  שמעון איפרגן)
ההתכתבות של שרית והידיד | צילום: שמעון איפרגן

מאז ועד היום לא התקבלו תשובות חד משמעיות לגבי סיבת המוות של שרית. נ' והחבר הישראלי הנוסף ששהה במקום, ר', מסרו למשטרה גרסאות רבות וסותרות. לטענת החבר השניים היו במיטה, כאשר לפתע החלה שרית להקיא ולהיחנק. הוא סיפר שלאחר שלא הצליח להנשים אותה, קרא לעזרה.

ההורים (צילום: עופר חן)
"לא הגיוני ששנתיים וחצי אחרי לא נדע ממה מתה הבת שלנו והאם רצחו אותה". ההורים | צילום: עופר חן

לאחר מכן פורסם בכל התקשורת ששרית נחנקה מפסטה רעילה שאכלה, וגרסה נוספת שלא הוכחה מעולם היא שפפטא סבלה מתגובה אלרגית לאדי צבע, אליהם נחשפה במסגרת פסטיבל מקומי. בן הזוג שלל שימוש בסמים, אבל דו"ח נתיחת הגופה המלא שנעשה בהודו ויכול לשלול הימצאות של סמים בגופה טרם הגיע לארץ.

קצין בכיר העומד בראש המכון למדע פורנזי, המנתח ראיות מדעיות משפטיות עבור חברות ואזרחים, עבר על דו"ח הנתיחה וקבע כי פפטא לא מתה מחנק פנימי: "אני מעריך שהיא מתה מחנק חיצוני, ייתכן וזה מקרה הריגה. הייתי ממליץ למשפחה לשקול אפשרות להוציא את גופתה מהקבר ולבצע נתיחה חוזרת במכון לרפואה משפטית".

מפרקליטות מחוז מרכז שבמשרד המשפטים נמסר בתגובה: "מדובר בתיק מורכב אשר הגיע לטיפול הפרקליטות לפני כשנה והועבר להשלמת החקירה אשר עיקרה תלוי בגורמי חוץ בהודו בה אירע האירוע מהצער. נציין כי הפרקליטות עומדת בקשר ישיר עם קרובי המנוחה".

שרית פפיטא (צילום:  שמעון איפרגן)
"אני ו-נ' מאוהבים בהודו". שרית ובן הזוג | צילום: שמעון איפרגן