ואגינסמוס היא התכווצות לא רצונית של שרירי הנרתיק, שגורמת לנשים לכאב חזק בכל חדירה – גם בהחדרה של טמפון, ובמקרים קשים אפילו בלבישת תחתונים. נעמה עציץ הגיעה מבית דתי, בו לא היה מקובל לשוחח על נושא המיניות. כשנישאה בתולה, לא ידעה מדוע היא מתקשה לקיים יחסי מין עם בעלה. בכתבה שפורסמה בעיתון לאישה סיפרו בני הזוג איך במשך שש שנים לא הצליחו לשכב, בגלל הכאבים הקשים של נעמה.

"לא יכולתי לשים טמפונים, לא יכולתי לקיים יחסי מין", סיפרה הבוקר נעמה לפאולה וליאון, "ואגינסמוס זו תופעה נפשית שמתבטאת בגוף. היא יכולה להתבטא רק בנרתיק או בשאר הגוף, תלוי בעוצמה. כמה שנים אחרי שהייתי נשואה שמעתי לראשונה על הוואגינסמוס, מצאתי את זה באינטרנט". נעמה לא קיבלה מידע מרופאי נשים על המחלה, כיוון שהיא בעצמה נמנעה כמעט מלחלוטין להגיע לרופאים.

כאשר שאלה אותה פאולה מדוע חשוב לה לחשוף נושאים שנשים משאירות בדרך כלל במחשכים, הסבירה נעמה שיש לה מסר שחשוב לה להעביר. "אני חושפת את עצמי באופן קבוע. אני כותבת בלוג ובפייסבוק, כי בשבילי זה חלק מהריפוי. כי אם אני באה מבית דתי ולימדו אותי לכסות את עצמי ושמיניות זה לא בסדר וזה גורם אשמה, אז לדבר על המיניות שלי זה חלק מהריפוי שלי. החשיפה היא חלק מהחיים שלי, ויחד עם זה שזה הריפוי שלי אני שמחה על הדרך גם לעזור לאחרות".

בתכנית התארחה גם ד"ר איריס בר און, יועצת זוגית ומינית, שהתייחסה גם היא לתופעת הוואגינסמוס.

צפו בראיון המלא מתוך פאולה וליאון