מגיע שלב בחייה של אישה שהיא מבינה שרק דיאטה לא תעזור לצמיג הרוטט להיעלם או לירכיים שגדלו בן לילה להצטמצם. מה גם שנמאס כבר לספור קלוריות ולאכול ירקות ירוקים עם 0 אחוז פחמימות, ולכן הצעד השפוי הבא יהיה, נא להרכין ראש, כושר (הצעד הפחות שפוי אך היותר מפתה הוא כמובן שאיבת שומן). אם כבר נידונו לאימוני כושר, מוטב שנתעל את האנרגיות שלנו לכמה שפחות שעות וכמה שיותר שריפת קלוריות. ביקשנו לבדוק מהם האימונים ששורפים הכי הרבה קלוריות בשעה, ומצאנו שמלבד שליטי הממלכה - הספינינג והקיקבוקסינג, ישנם כמה אימונים מעט יותר חדשים והרבה יותר יצירתיים.

מי לובש את המכנסיים (צילום: SXC)
במקום להתנגח בבית, בואי תתאגרפי ותשרפי קלוריות. קיקבוקסינג | צילום: SXC

קיקבוקס

אימון הכושר שגורם לך לרצות להרוג מישהו הוא גם זה ששורף לך הרבה מאוד קלוריות. "קיקבוקס הוא דרך נהדרת להיפתר מהקילוגרמים, מכיוון שהאימון מפעיל את כל קבוצות השרירים הגדולות והגוף מעורב בכל התהליך כמערכת אחת", אומר לנו מאמן הכושר האישי נועם שימלר. "הקצב המשתנה מאתגר את היציבה, ומכניס את הגוף למצב של סטרס מסוים הגורם לו לפנות למאגרי האנרגיה שלו". וזה אומר, אחות, לשרוף שומן. "מה שמאוד יפה בקיקבוקס זו גם העובדה שטווחי התנועה הם רחבים, והקומבינציות מתבצעות במספר מישורי תנועה".
כמה תשרפי: על פי נתוני ACE (האוטוריטה בארה"ב בכושר), המספר הנמוך ביותר של קלוריות שנשרפות באימון מסוג זה הוא 8.1 בדקה. ובשבילך: 486 קלוריות בשעה. המספר הגבוה ביותר, אגב, עומד על 800 קלוריות ב-60 דקות.

זומבה

מאז מערכון הזומבה ב"ארץ נהדרת" דומה שכולם מדברים על זומבה, וכל אחד יודע להכתיר אם הוא זומבה או לא. ובכן, בין אם את יודעת לזוז בקצב המדובר ובין אם לאו, מוטב שתדעי שמדובר באימון יעיל במיוחד. "זומבה הוא אימון שעובד על דופק לב גבוה, הגוף מופעל כמערכת אחת בדפוס לא מקובע וקצב משתנה, ואלה אלמנטים שעוזרים לשריפת קלוריות", אומר נועם שימלר.
בפועל, מדובר בשיעור אירובי דאנס המשלב מוסיקה מדרום אמריקה יחד עם צעדי ריקוד לטיניים כמו סלסה, רומבה, צ'ה צ'ה ועוד. יודעות דבר שעשו את הזומבה מעידות כי מדובר בשיעור מהנה לעילא.
כמה תשרפי: לפי ACE  המספר המינימאלי של קלוריות הנשרף בשיעור מסוג כזה (AEROBIC DANCE) הוא 9.7 לדקה, כלומר 582 קלוריות לשעה.

מחנה אימונים boot camp

הכירי את מחנה האימונים שיעשה אותך שטוחה, מהודקת וסופר בכושר. "מדובר בשיטת אימון שמקורה בצבא האמריקני - או טירונות בעברית, אם תרצו". לדברי שימלר, מדובר באימון פופולארי בארה"ב ובאוסטרליה, אך יחסית חדש בארץ.
"בשונה משאר השיטות, הבוט קאמפ הוא למעשה תוכנית אימונים שנעשית באוויר הפתוח ולא במכוני הכושר. שילוב של אימון קרדיו ואימון כוח. באימון כוח בונים מסת שריר, שמשמעותה שריפת קלוריות רבה יותר במנוחה לאחר האימון בשל עלייה בקצב חילוף החומרים בגוף. התהליך הזה מכונה  afterburn". מצד שני, עם כל הכבוד לחלום הפיגורה, את באמת רוצה לשחזר את הטירונות שלך?
כמה תשרפי
: לפי ACE האימון שורף כ-600 קלוריות בשעה.

ספינינג

עם כל הכבוד לרכיבה על אופניים בפארק הירקון, אם את רוצה לשרוף קלוריות ומהר - לכי על שיעור הספינינג. כן, זה קשה כמו קריעת ים סוף ודומה שכל דקה בחדר החשוך שוות ערך לשעה בעולם האמיתי, אבל בינינו, זה שווה את זה.
"אפשר לשרוף המון קלוריות בספינינג, בהנחה שמפדלים בקצב משתנה מחזורי. סגנון רכיבה כזה שורף פי 3 יותר שומן מרכיבה בקצב קבוע, על פי מחקר שנערך באוניברסיטת סאווט וואלס שבאוסטרליה", אומר שימלר. תוסיפו לזה מוזיקת מועדונים משובחת בווליום לא שפוי, וקיבלתם שעה מרוכזת של סבל מקפיץ במיוחד.
כמה תשרפי:  על פי ACE  המינימום של קלוריות שנשרף ברכיבת אופניים הנו 9.6 קלוריות לדקה, כלומר 576 קלוריות לשעה.

ספינינג (צילום: Vittorio Zunino Celotto, GettyImages IL)
דיווש שגורם לך לרצות למות. ספינינג | צילום: Vittorio Zunino Celotto, GettyImages IL

קפיצה על חבל

הנה משהו שאת יכולה לעשות בבית, בהנחה שאת גרה בבית פרטי או עם דיירים חירשים. מכל מקום, אם יש לך 10 דקות פנויות ביום, את יכולה פשוט לקחת חבל ולהתחיל לקפוץ: לא רק שאת שורפת קלוריות, את גם עובדת על מסת שריר. "אני אישית משתמש בקפיצת חבל כתחנה באימוני האינטרוולים שלי וזה בהחלט אימון מעולה, קצר ויעיל למי שזמנה צפוף", אומר שימלר.
כמה תשרפי: "נתונים מדברים על עד 130 קלוריות ל-10 דקות, אבל בינינו, אני לא מכיר הרבה מתאמנים שמסוגלים לקפוץ בחבל במשך 10 דקות. התחנה שלי היא בדרך כלל 30-60 שניות", אומר שימלר.

>> בקרוב בישראל? אימון ששורף 400 קלוריות ב-20 דקות