שירותי הבריאות הלאומיים של אנגליה, מדווחים על ירידה חדה במספר הנשים שבוחרות להשתמש בגלולות למניעת הריון בין השנים 2011-2015, כשהמספר עומד על למעלה מחצי מיליון. מומחים מטעם הארגון, טוענים שמדובר בשינוי תפיסתי שקשור לריבוי אמצעי המניעה הטבעיים יותר – לצד מחקרים שמראים את שנטילת הגלולות עלולה להגדיל את הסיכוי לחלות בסרטן השד, היווצרות קרישי דם ודיכאון.

בשנים האחרונות נשים רבות מעדיפות למנוע הריון באמצעות פתרונות בעלי אחוזי יעילות גבוהים ונטולי הורמונים כמו: התקני נחושת, שיטת המודעות לפוריות, מחשבוני ביוץ, מדחומים או אפליקציית "נטורל סייקלס", שלמעלה מ-125,000 נשים בריטיות מעדיפות להשתמש בה.

"אני שמה לב שהרבה נשים חוששות לבלוע הורמונים בגלל תופעות לוואי. הן מעדיפות לחפש שיטות טבעיות יותר", הסבירה ד"ר ג'יין דיקסון מטעם שירותי הבריאות הלאומיים של אנגליה, בראיון לדיילי מייל הבריטי. "אנחנו רואים עלייה במספר הנשים שבוחרות באפשרויות הטבעיות מכל מיני סיבות. חלק פשוט סבלו מתופעות הלוואי של הגלולות וחלק פשוט לא רוצות להכניס חומרים לגוף שלהן", הוסיף דובר שירותי הבריאות.

על פי דוח אחר של שירותי הבריאות הבריטיים, דווח שיותר ויותר נשים לא רק מעדיפות אמצעי מניעה טבעיים, אלא מעוניינות בפתרון לטווח ארוך יותר, כשהתקן תוך רחמי הוא המועדף עליהן וניכר שבשנים האחרונות השימוש בו עלה בכ-30%. גם יצרני הקונדומים מדווחים על עלייה קלה בשימוש בהם, על ידי גדילה של כ-2 מיליון פאונד בהכנסותיהם.