אין תמונה
כן זומבה!

יש נשים שעבורן המונח "לעשות כושר" נשמע כמו קללה, בעוד ש"לרקוד אל תוך הלילה" קורץ הרבה יותר. כנראה שהמנכ"לים הגדולים של תעשיית הכושר הבינו שלא כולם בנויים להליכונים, סטפרים ושק חבטות, ולכן צצות לא מעט אלטרנטיבות לסיזיפיות של חדר הכושר. לצד הזומבה, שזכתה ליופי של יחסי ציבור ב"ארץ נהדרת", יש עוד הרבה מאוד שיעורי ריקוד שעושים טוב לגוף ולנשמה, משדרגים את יכולות הקואורדינציה וגם תורמים למראה החטוב שכולנו מבקשות להשיג. איזה שיעורים את יכולה לעבור בענף המחול האירובי, וכמה קלוריות אפשר לשרוף? התשובות בפנים.

זומבה

אימון הזומבה הוא אימון אירובי המבוסס על צעדי ריקוד בסגנון סלסה, רומבה, צ'ה צ'ה, מרנגה, היפ הופ ואפילו ריקודי בטן. בנוסף לקלוריות שנשרפות תוך כדי העבודה האירובית, אימון זומבה קבוע תורם גם לחיזוק השרירים ולשיפור הקואורדינציה. מלבד קלוריות נהדרות שנפרדות מאיתנו, במהלך הריקוד הגוף משחרר אנדורפינים, כמו בכל אימון כושר, והם מעלים את מצב הרוח ותורמים לשיפור ההרגשה, פיזית ונפשית.
כמה תשרפי: שעת אימון שורפת בין 500-800 קלוריות.

ריקוד על עמוד

למרות הקונוטציה הראשונית המפוקפקת, שיעור ריקוד על עמוד הוא ספורט מחטב ומאתגר אשר עובד על סיבולת לב ריאה, גמישות, אקרובטיקה, חיזוק השרירים וקואורדינציה. מלבד התרומה הספורטיבית, השיעור גם עוזר  להתחבר לנשיות ולתחושה סקסית, ותורם להעלאת הביטחון העצמי.

מבנה השיעור מתחיל מחימום והכנה של הגוף, ממשיך בקומבינציית ריקוד, תרגילי עיצוב על העמוד ומבחר תנועות אקרובטיקה המייחדות את השיעור הזה. אין שום צורך ברקע קודם, או להיות מאוד בכושר, שכן השיטה עובדת לפי שלבים הדרגתיים, כך שבכל שיעור יש התקדמות לעומת השיעור הקודם.
כמה תשרפי: 350-500 קלוריות. עיקר הקלוריות נשרפות בעבודה האקרובטית על העמוד: הסיבובים, ההתהפכויות והניתורים.

ברודוויי

שיעור ריקוד בסגנון ברודווי מעניק הזדמנות לרקוד לצלילי השירים המוכרים והאהובים ממחזות הזמר הגדולים (והקטנים). השיעור מורכב מחימום והכנת הגוף, עבודה על חיזוק שרירי הבטן והישבן, מתיחות והגמשת הגוף ותרגול אלמנטים חוזרים ולמידת קומבינציה לצלילי אחד משירי מחזות הזמר הקלאסיים. שיעור ברודווי הוא דרך נהדרת לרקוד, לשפר את הקואורדינציה והחיבור לגוף, ולשרוף קלוריות באווירה מהנה ומוזיקלית. מומלץ למי שרוצה להרגיש קצת שחקנית ורקדנית, ועל הדרך גם לחטב את הגוף ולהיכנס לכושר.
כמה תשרפי: 350-500 קלוריות.

סטריפדאנס בחורה פותחת רגליים על עמוד (צילום: istockphoto)
אם זה לא כושר, אנחנו לא יודעות מה כן. ריקוד על עמוד | צילום: istockphoto

הופדאנס

הופדאנס משלב ריקוד פריסטייל עם תנועות טכניות, שביחד יוצרות ריקוד קריאטיבי, אנרגטי וסוחף. ההופדאנס התפתח במועדונים בלוס אנג'לס לפני כשש-שבע שנים, ולאט צבר תאוצה ופרץ לתודעה ברחבי ארה"ב.
עם הזמן, נוצר מגוון מאד רחב של תנועות שניתן לבצע עם הולה הופ, והתפתח לקסיקון מלא של תנועות וסגנונות. מעבר ליתרונות של חיזוק, חיטוב, ועיצוב הגוף, ההופדאנס אפקטיבי כי זה שיעור כיפי וממכר. הריקוד עובד במיוחד על אזורים שקשים לעיצוב כמו הבטן התחתונה, וכמובן גם הירכיים, הגב והזרועות, ומהר מאד רואים תוצאות. התרגילים מחזקים את שרירי הבטן ועוזרים להמסת השומנים, מפתחים יציבה נכונה וסיבולת לב ריאה, ואינם דורשים ניסיון מוקדם בריקוד.
כמה תשרפי: כ-600 קלוריות בשעה.

אין תמונה
כל הגוף שותף בריקוד. פלמנקו לבחורה החושנית

פלמנקו

הפלמנקו הוא ריקוד אמנותי שבו הגוף כולו שותף בריקוד ובנגינה (מרקיעות רגליים ועד כפות הידיים), תוך דגש על יציבה, קואורדינציה, קצב, משמעת, ריכוז, יצירתיות, הבעה וביטוי אישי. הפלמנקו ייחודי בכך שניתן להתחיל לרקוד אותו בכל גיל וברמות שונות של תרגול. תנועה, קצב והבעה הם הדרך והבסיס ללימוד הפלמנקו, תוך דגש על מוזיקאליות, יציבה נכונה וחיזוק השרירים והגמשתם. הטכניקה המיוחדת של ריקוד הפלמנקו עוברת לרוקד כחוויה טוטאלית ועוצמתית, גם פיזית וגם רוחנית.
כמה תשרפי: בין 350 ל-400 קלוריות בשעה.

.*dDANCE הוא סטודיו לריקוד בניהולה של חן נס.

>> 5 האימונים ששורפים הכי הרבה קלוריות
אחרי כל הכושר הזה, הבגדים ייראו עלייך הרבה יותר טוב: הכנסי לחנות המעצבים שלנו