כמו שבטח שמתן לב, אנחנו, בmako נשים, משתדלות לדבר איתכן כמה שיותר על הווגינות שלנו. זה חשוב במיוחד כי יש בחברה בה אנחנו חיות איזשהו קשר שתיקה סביב הווגינה וכל מה שקורה איתה ואת קשר השתיקה הזה אנחנו חייבות לשבור. אנחנו חייבות לשבור אותו כי נשים רבות חיות בתחושה שכל מני תופעות שקורות להן הן מוזרות, ייחודיות, יוצאות דופן או חריגות - בעוד התופעות שקורות להן לא רק שרגילות ונפוצות, הן פעמים רבות מעידות על מערכת תקינה ובריאה.

הפעם החלטנו להביא לכן 6 תופעות נפוצות במיוחד שקורות לווגינה שלכן ואולי נראות מוזרות - אבל למעשה מעידות שאתן בריאות והכל מתפקד כמו שצריך שם למטה. 

הפרשות נרתיקיות

נכון הנוזל השקוף או הלבנבן הזה שאת מוצאת מדי פעם על התחתונים או נייר הטואלט? אז הוא ממש ממש בסדר. הפרשות סדירות מהנרתיק הן תופעה חיובית מאחר והן מסייעות לשמור על רמת pH בריאה בנרתיק. הן מסייעות גם לנקות אותו באופן טבעי, עוזרות לחיידקים הטובים לשגשג ומסייעות ליחסי מין להיות מהנים יותר. הפרשות תקינות יכולות להיות לבנות, שקופות, צהבהבות ואפילו עם ריח קל. 

שפתיים חיצוניות או פנימיות לא שוות

אין דרך אחת נכונה בה ווגינה צריכה להיראות. לגמרי יכול להיות שהשפתיים שלך תהיינה ארוכות או קצרות יותר ואפילו לא שוות וזה לגמרי נורמאלי. נשים רבות מפתחות דימוי גוף שלילי או מחפשות לעשות ניתוחים פלסיים מסוכנים בגלל איזושהי תפיסה שגוייה שיש לנו לגבי "איך צריכה להיראות ווגינה". ובכן? התשובה היא - בריאה. 

דליפות שתן

אם אי פעם השתנת קצת במכנסיים, אין לך מה לחשוש - דליפת שתן קלה, במיוחד עם הביוץ, היא חוויה שכיחה מאוד שנובעת פעמים רבות מהקשר שבין תכווצויות שלפוחית ​​השתן להתכווצויות הרחם. 

ריח קל

אין דרך יותר ברור להגיד את זה: לכולנו יש ריח מסויים מהנרתיק והווגינה שלנו וזה נורמאלי לגמרי. כל חלקי הגוף פולטים ריח כלשהו, הנרתיק לא יוצא דופן מהבחינה הזו. ריח קל הוא תופעה נפוצה מאוד והגיונית מאוד. רק אם הריח מרגיש לך חריף במיוחד או יוצא דופן - רק אז שווה להתייעץ עם רופאה. 

via GIPHY

שפיכה במהלך אורגזמה

זו תופעה נדירה יחסית, אבל עדיין קיימת. נשים רבות מבלבלות שפיכה נשית עם דליפת שתן אבל מחקרים שנעשו אישרו שגם נשים עשויות, לפעמים, לשפוך הפרשות בזמן הסיפוק המיני. אם את לא שופכת אין לך מה לדאוג - זו תופעה נדירה אפילו יותר מנשים שגומרות מחדירה. אל תתני לאף אחד להלחיץ אותך לנסות לשפוך אם זה לא חלק ממך.

"פלוצים" מהפות

"פלוץ-פות", הידוע גם כ"קוויף" יכול להתרחש כאשר אוויר שנדחס לתוך הנרתיק, בדרך כלל בזמן יחסי מין, יוצא ממנו. הוא נשמע קצת כמו נפיחה רגילה, אבל אלא אם משהו לא בסדר, הוא יהיה ללא ריח. לא רק שזו תופעה נפוצה, היא לגמרי נורמאלית - בכל זאת, אוויר שנכנס חייב לצאת.