כמה מענג:

השמועות מספרות שעגיל באזור הדגדגן בהחלט משפיע על ההנאה והעונג המיני, כיוון שהוא יושב ולוחץ על נקודה רגישה עם אלפי קצות עצבים. נשים רבות טענו שמאז הניקוב הן מצליחות לגמור בתנוחות שונות ומגוונות יותר ואף חוו שרשרת אורגזמות. חלק אחר סיפרו שהאורגזמות שלהן היו חזקות עד לכדי בכי.

האותיות הקטנות:

ניקוב של הדגדגן לצורך עגיל מתבצע דרך העטרה, אך כיוון שמדובר בהליך מסוכן, רוב הפירסרים יעדיפו לא להתעסק איתו. אפשרות נפוצה אחרת שנחשבת פחות מסוכנת, היא לנקב את "ראש" הדגדגן. חשוב להבהיר שלא כולן יכולות לנקב את האזור מסיבות אנטומיות – כך שפירסרים אחראיים בהחלט יכולים לסרב לנקב אותך.

בלינג בלינג:

חישוק, מוט או יהלום – כל מה שתרצי יכול להתאים. רק חשוב שהעגיל עצמו יהיה עשוי מחומרים איכותיים כמו: טיטניום, זהב או פלטינה.

מה הסיכונים?

כמו בכל עגיל, הסיכוי לזיהום באזור קיים ואפשרי. כך שחשוב מאוד להקפיד על הוראות הטיפול והניקיון.

איך זה קורה בפועל:

במקרה של עגיל בדגדגן, עדיף לקיים פגישת ייעוץ כדי לבדוק אם האנטומיה שלך מאפשרת ניקוב באזור. במהלך הפגישה תוכלי גם להסביר אם את בקטע של שיפור חיי המין שלך, או סתם מחפשת קישוט – כדי לדעת איפה למקם את העגיל.

מה עושים אחרי הניקוב?

כעיקרון, זמן המקלחת נחשב לעיתוי הכי מוצלח לנקות את העגיל. מנגד, ישיבה באמבטיה יכולה לזמן חיידקים ומזהמים לאזור וכמובן – לגרום לאינפקציה וגירוי. גם חיי המין שלך ייאלצו להוריד הילוך, כיוון שאסור לשום נוזלי גוף אחרים להתקרב לאזור כשהוא מחלים (ואנחנו מתכוונות בעיקר לרוק וזרע). אם אתן לא בעניין של להתנזר, קונדום הולך להיות החבר הכי טוב שלכן לפחות בשבועיים הראשונים. וזה כולל אוננות וצעצועי מין. 

זמן החלמה:

שמונה שבועות.

כמה כואב?

תלוי בסף הכאב שלך כמובן. ואין איך לייפות את זה, מדובר במחט שחודרת לאיבר המין שלך. זה לא הולך להיות נעים או נטול כאב. אבל לפחות זה ייגמר מהר.

חששות בריאותיים

"נשים חייבות להבין שמדובר בהליך פולשני, כך שהסיכונים הם בלתי נפרדים מהעניין", מסבירה ד"ר אן אנדרסון. "הכי חשוב זה לוודא שמי שמנקב אתכן מוסמך, מתורגל ומנוסה שמודע לסיכונים האפשריים וגם הציג אותם בפניכן. פירסינג בדגדגן הוא אחד מהעגילים הכי אינטימיים שיש וניקוב לא נכון עלול לפגוע באספקת העצבים לאזור ובתוספת גירוי יתר של התכשיט – יש סיכוי שההנאה שלכן ממין תיפגע לצמיתות". בנוסף, ד"ר אנדרסון מציינת שבזמן המחזור עדיף להשתמש בתחבושות אורגניות ונטולות חומרי הלבנה ובכלל ממליצה להימנע מטמפונים, לפחות בשבועות הראשונים שלאחר הניקוב מחשש לזיהומים. כמו כן, תחבושות רגילות עלולות להיות לעורר אי נוחות. אז קחו את זה בחשבון.