אישה אצל גניקולוג (צילום: jupiter images)
תענוג גדול זה לא | צילום: jupiter images

אחת לרבעון (או אם לדייק – אחת לשנתיים), את נזכרת שמגרד לך דרומית לטבור כבר חודשים וקובעות ביקור אצל רופא נשים. תכלס את די שונאות אותו, את הסיטואציה, את העולם, אבל אין מה לעשות – הוא נמצא הכי קרוב לבית ומשתמש בכפפות. אז את מתקשרת לקבוע תור ומקווה שיאמרו לך שאין מקום בחודשיים הקרובים, רק כדי לדחות את הקץ. בינתיים, את ממשיכה להשתמש במרשמי הגלולות מ-2005 ומוכרת את הלוקש הידוע מכל לרוקח המקומי: "הייתי בחו"ל ואני חייבת להתחיל חפיסה כבר היום אחרת אני אכנס להיריון, על אחריותך". אבל תרצי או לא, במוקדם או במאוחר יגיע היום שבו תאלצי לפקוד את קליניקת הגניקולוג. מכיוון שכבר שנים לא ישבת על הכסא הידוע לשמצה, הכנו לך את המדריך המלא לפגישה: מה ללבוש, מה לשטוף, מה לצבוע ומה להגיד, בשביל שכל הביקור הזה יהיה קצת, אבל קצת יותר נעים.

תבואי נקי
בגדול, מקלחת טובה היא טיפ ראוי לכל מפגש שצפוי לך עם אנשים. במקרה הנדון, נחיצותה של האמבטיה גדולה במיוחד ומוטב שתגיעי נקייה וריחנית. בכל הנוגע לשטיפה אינטימית בזמן המקלחת, דעי שמרבית הגניקולוגים לא תומכים בסיפור הזה (לא ניכנס איתך לדברים מגעילים שנאמרו, אבל זה כן עלול להוביל לפגיעה במרקם החיידקים הטובים, לכי תדעי). עם זאת, כדי לשוות לאזור ריח נעים, את יכולה לנקות באופן חיצוני וכולם יהיו מרוצים. ובכל מקרה, לטובתך האישית, הימנעי מלהגיע ישירות אחרי יום עבודה או שיעור אירובי. עם כל הרצון הטוב להתנקם ברופא, את רק פוגעת במוניטין של עצמך. הקפידי לקבוע את התור לשעה כזו שתאפשר לך עצירה מהירה בבית, לשטיפה זריזה. אגב, ודאי תשמחי לדעת שישנן קליניקות שמציעות אמבטיה על חשבון הבית, למקרה שלא הזדמן לך לעצור בבית קודם לכן. לא אידיאלי, אבל זה מצב בו כל הצדדים מנצחים.

תבואי חלק
נשמע טריוויאלי? האמת שכן. בדיקה שגרתית יכולה להיות הכי פשוטה שיש, אבל כשהיא כופה עליך להשיל את מכנסייך ולחשוף את האזורים האינטימיים, היא הופכת לקשה ולא נעימה. אף אחת לא ממש אוהבת לראות עצמה במערומיה, אבל כדי להקל מעט על החוויה ולאהוב את עצמך קצת יותר, גלחי או מרטי שערותייך בששון והשתדלי להגיע חלקה כמו תחת של תינוק. אגב, אנחנו יודעות שכולנו זורקות בגילוח של הירכיים כי "השערות שם בהירות וגם ככה אין הרבה" – אז לא. תחת התאורה הנכונה, תהיי בטוחה שהן רבות ובהירות וזה כן נראה רע. אולי זה לא ישפיע על הבשורות של הדוקטור, אבל זה ודאי יחליק אותן.

בחורה שוכבת במיטה מחבקת את רגליה ומחייכת (צילום: jupiter images)
תלכי על חלק, תלכי על נעים | צילום: jupiter images
 גרביים: אם אין בידך להשיג סכין גילוח ולהתחיל במלאכה, אופציה טובה אחרת היא פשוט ללכת עם גרביים עד הברכיים. זה גם מונע את הטיפול בכפות הרגליים (ציפורניים וכאלה) וגם מחמם.
קרם לחות: קרם לחות הוא תמיד כזה שהופך את מגע עורך לנעים וחלקלק, מעבר לריחניות הנעימה שהוא מביא עמו. אנחנו לא מנסות חלילה לחרמן את הדוקטור, אבל זאת ודאי תהיה תחושה נעימה יותר לשניכם. מה שכן, הימנעי מכמויות מסחריות של הקרם שמא ידי הרופא יחליקו על ירכייך. נשמע סוטה? אולי. אבל גם לשבת עם שתי רגליים פסוקות כשראשו של גבר מזדקן ביניהן לא נשמע כמו משהו שיכתבו עליו בספרי ילדים.
תחתונים: ואם כבר מדברים בהיגיינה עסקינן, הרי שמומלץ לא לעשות חצי עבודה: אחרי שסיבנת, שפשפת, מרחת וגילחת, אל תשכחי את הפרט החשוב ביותר שגם יורד ראשון – תחתונים. הקפידי להגיע עם תחתונים נקיים מהכביסה ואם אין כאלה בהישג יד, אז תקני. זה הרבה יותר נעים לראות תחתונים נקיים מושלכים לרצפה מאשר כאלה שעברו ימים קשים.

ותרי על מכנסיים
אין דרך קלה לומר את זה: אצל הגניקולוג, מורידים מכנסיים. אם כן, מוטב שתשלימי עם ההבנה הזאת מוקדם ככל האפשר. הדרך הכי טובה להימנע מהזה היא להגיע עם שמלה או חצאית או טוניקה ארוכה. בטח שזה עדיף מחולצה שמגיעה עד לפופיק.

אנדר מיי אמברלה (צילום: אור גץ)
עדיף שתבואי עם חצאית. וגם שתהיי אישה | צילום: אור גץ
יש לכך שני יתרונות ברורים לעין: האחד, אין שום סיבה שתצטרכי להתערטל לחלוטין, ובעזרת טוניקה גדולה את מרגישה מספיק מוגנת. היתרון השני הוא יתרון ההכחשה. בזמן שאת מסתירה טפחיים בעזרת שמלה ארוכה דיו, את מצליחה לשכנע את עצמך שלא באמת רואים משהו.

הביאי תחבושת
בתום הבדיקה, את עשויה להיות רטובה במקצת. לא מגירוי מיני חלילה, אלא מחומרי הסיכה שהרופא משתמש בהם כדי שיכאב לך כמה שפחות. לכן, כדאי מאוד להכין תחבושת יומיומית דקיקה מהבית מבעוד מועד. זה פשוט מעניק תחושה הרבה יותר נעימה אחרי שפלשו לגופך.

תהיי כנה
אם הרופא שואל אותך כמה פעמים את מקיימת יחסי מין, האם מדובר בבן זוג קבוע, האם מדובר במין אוראלי ואנאלי, סאדו מאזו, גדולי איבר, נשים או עובדים זרים – אמרי את האמת: "הרבה, לא, ברור, איך לא? כן, כן וכן – עד שגירשו אותם חזרה לרומניה". וברצינות: הדרך היחידה להבין מה קורה לך שם, היא לתקשר עם הדוקטור. הפטרייה תודה לך על כך בהמשך.

תעשי את זה מעוצב
למתקדמות: עצבי את שיער הערווה שלך בצורה מקורית, או צבעי אותו בצבע שמח שיעשה קצת נעים בקליניקה. נסי להבין את הדוקטור – כל היום בוהה ברעמות שיער דלות ומסולסלות. עיצוב שיער הערווה הוא לא זול במיוחד וגם עשוי לארוך כשעתיים שלוש, אבל אם הדוקטור נאלץ לעשות את מה שהוא עושה, זה המעט שאת יכולה לעשות למענו. באתר הזה תוכלי לראות איך עושים את זה מיוחד ויצירתי.