זו לא הפעם הראשונה בה אנחנו מספרים לכם על הרנאם קאור, הבריטית שכתוצאה ממצב הורמונלי ייחודי מגדלת על פניה זקן. קאור בת ה-26 סובלת משחלות פוליציסטיות העשויות לגרום לשיעור יתר, ואחרי שבילדותה ובנעוריה התמודדה עם בריונות ועם דחיה חברתית, החליטה בגיל 16 להניח לשיער הפנים שלה לצמוח. מאז היא מקדישה את חייה לקידום מודל חיובי של דימוי גוף, מדגמנת ומקדמת סדר יום שבועט במוסכמות וחותר לשינוי.

"לגדל זקן כאישה זה לדחוף לחברה בפרצוף את המסר שאני לא הולכת לקבל עליי את החוקים שלה", אמרה השבוע בראיון לאתר bustle.com, "אני חיה את החיים שלי בתנאים שלי, ואתם יכולים ללכת לעזאזל עם הסטנדרטים הפטריארכליים שלכם. אני שמחה להיות אני".

לשאלה מה היה שיא הקריירה שלה עד היום, עונה האישה המרשימה שזו כנראה היכולת שלה להשפיע על אנשים ברחבי העולם, לעזור להם ולהוות להם השראה. כשהיא נשאלת מה היא רוצה להשיג בטווח הארוך, היא עונה תשובה מפתיעה. "אני לא רוצה להגיד 'להשתלט על העולם', למרות שהייתי שמחה לעשות את זה. אני רוצה לבנות אימפריה שבה אני יכולה לעזור לאנשים בצרה ולעשות מספיק כסף - לא בשבילי, אלא בשביל להחזיר לחברה. באופן פרטי, אני רוצה להיות אמא. אני כבר חושבת על שמות של ילדים, אבל קודם כל צריך לעשות קצת סקס".

The most incredible thing that you can do for yourself, is just be authentically YOU! When was the last time you sang yourself a love song? When was the last time you hugged your body and cried out of great appreciation? It’s incredible that these days being yourself is what makes you different- don’t silence yourself and your art. When there is a good deeds to be done- DO IT! We all have the potential to be great! Once you open your life up to the world, the universe opens up bestowing many great blessing upon you Never dull your shine for people who have dimmed their own lights. Shine bright baby, your soul brightens my life!

A post shared by Harnaam Kaur (@harnaamkaur) on

המוטו מעורר ההשראה של קאור הוא "הגוף שלי, החוקים שלי". היא מסבירה שבגוף הנשי נעשה שימוש פוליטי מכף רגל ועד ראש: "החל מנשים שחרות שלא יכולות להסתובב עם השיער שלהן בצורה הטבעית שלו, דרך צנזורה של הפטמה שלנו, המס שאנחנו צריכות לשלם על טמפונים, ועד לכפות הרגליים שלנו, שאנחנו צריכת לנעול עליהן עקבים לעבודה. אם אני חיה לפי 'הגוף שלי, החוקים שלי', לאף אחד אין את הזכות לשנות אותי".

נשים חזקות מעוררות פחד אצל אנשים חסרי בטחון, ובמיוחד גברים, אומרת קאור. "סבלתי מבריונות, מביוש גוף, מהפליה, מהפחתת ערך ומנידוי, אפילו מידי חברים ובני משפחה. צריך אישיות חזקה מאוד בשביל להגיד את זה בפנים לאנשים שאמורים להיות הכי קרובים אליך ולדאוג לך".

גם לגבי ייצוג ברשתות החברתיות יש לה מסר מרענן. "תפסיקו להיות כל כך מזויפים. אני מנסה להראות לאנשים את הצד החלש שלי כמו את הצדדים הטובים. אני מראה את עצמי גם כאישה פגיעה וגם כאישה חזקה. אני לא תמיד מתאפרת לתמונות באינסטגרם, וזה מצחיק שלהיראות טבעית זה אקט מחאתי. בקשר לאחרים - אני יודעת שהחיים שלכם לא כאלה מדהימים, הם לא יכולים להיות כאלה מדהימים כל הזמן. אז תפסיקו להיות מזויפים".

קאור מספרת שהיא אוהבת את עצמה באמת – ולא סובלת בכלל מתסמונת המתחזה, הרגשה של אנשים מצליחים שלא מאמינים שהם באמת כאלה. "אני יודעת שאני מדהימה, באמת. אנחנו שוכחים את הערך העצמי שלנו. רק בגלל שיש אדם מדהים אחר בחדר איתי, זה לא מוריד מהערך של הכוח שלי".

לסיום הראיון, מספקת קאור עוד כמה משפטים מעוררי השראה: "אני אוהבת את העובדה שיש לי זקן. אני אוהבת את זה שגברים מדהימים מלטפים אותו. אני אוהבת את זה שהזקן שלי גורם לגברים להיות חסרי בטחון כלפי הגבריות שלהם ולנשים להיות חסרות בטחון לגבי הנשיות שלהן. אני אוהבת שהזקן שלי מבלבל כל כך הרבה אנשים.

"אושר הוא מסע, זה לא משהו שמוצאים. זו לא מדליה שזוכים בה. זו צורת חשיבה. איך מגיעים לנקודה הזו? צריך להכיר את עצמך, לצמוח, לרפא את עצמך כדי להרגיש את השחרור הזה".