אין לנו בעיה לחטט באף במהלך פקק תנועה, לפתוח פצע, או לשלוף שיערה מפי הטבעת תוך כדי מקלחת. אבל אם תשאלו רגע את האישה הממוצעת אם יצא לה להעיף מבט מעמיק ופולשני אל תוך הפות שלה – סביר שהיא תענה, מוכת תדהמה – שבהחלט לא.

"בכל פעם שאני שואלת מטופלות אם יצא להן לעשות את זה, הן מחזירות אליי מבט נגעל", מספרת ד"ר שילה לואנזון. לטענתה, יש מעט מאוד חלקי גוף שהחיטוט שהם מעורר בנו מבוכה או בכלל, תגובה רגשית יוצאת דופן. אבל הפות מצדו, נותר מבויש, מלוכלך ומעורר סלידה.

בדיוק בגלל זה, הגיע הזמן שכולנו נשלוף מראה, נפשק את הרגליים וניתן לאצבעות ללכת במקומנו למסע חקירה קטן במעמקי הוואגינה. לא רק כדי להבין איך זה נראה ומרגיש – אלא כי זה באמת הולך לשפר שלושה תחומים מאוד חשובים בחיים שלך:

1. זה ממש הולך לשפר את חיי המין שלך

תמיד אמרו לנו שעד שלא נאהב את עצמנו – אף אחד לא יצליח לאהוב אותנו בחזרה. המשפט הזה נכון בכלל בחיים ובפרט בענייני הפות שלך. כשלא מעט תרבויות מסוימות עדיין מתייחסות לאיבר המין הנשי כאל מקום מלוכלך, סביר שגם את תחושי לא נוח להביט בו, אבל בעיקר תסבלי מהרעיון שאדם אחר יעשה את זה.

אי הנוחות הזו משפיעה משמעותית על חיי המין שלך, מתפתלת אל תוך המחשבות שלך במהלך הסקס ובמקום להתמסר להנאה את מנסה לשער מה הפרטנר שלך חושב על הפות המהמם שלך. אבל כשתתחילי להרגיש טוב איתו, התקשורת שלכם תשתפר, את תדעי להגיד בדיוק מה את רוצה שהוא יעשה, מה מענג אותך ואיפה בא לך שהוא ייגע. ההיכרות שלך עם איבר המין שלך תגרום לך לדעת מה עובד בשבילך. כי אם את לא תדעי – או הוא יבין?

 2. דימוי הגוף שלך יתעצם

כשאת מביטה בפות שלך, את מתחברת אליו, מקבלת אותו ואת המיניות שלך באהבה. זה עוזר לך להכיר את האנטומיה שלך ולהשתחרר מסטיגמות פורנוגרפיות. "כרגע מתקיים מצב לא הוגן, שנשים מקבלות פידבק על איבר המין שלהן מגברים וממה שהם רואים. כרגע הדימוי של גברים על אנטומיה נשית מבוסס על מה שהם רואים בפורנו, נשים מודעות לזה ודימוי הגוף שלהן נפגע. בפועל אצל כל אישה הפות שונה, יפה, טבעי וייחודי", מוסיפה ד"ר לואנזון. לדבריה, ההיכרות שלך עם המראה של איבר המין שלך תראה לך שהכל לגמרי תקין אצלך ולהתנקות מרגשות שליליים. 

3. רופאת הנשים תדע לאבחן אותך בקלות

בעוד שרופאת הנשים שלך רואה את הפות שלך אחת לשנה – שנתיים, את דווקא מנהלת איתו קשר יום יומי. כך שאם את יודעת איך הוא נראה, את גם יודעת לזהות שינויים קטנים וחריגים שמופיעים בו. "אני מעודדת נשים להסתכל על הפות שלהן כל יום כדי שיוכלו לשים לב לשינויים שקורים שם. שיערות שצומחות מתחת לעור יכולות לגרום לזיהום שידרוש טיפול רפואי, או פטריה שתגרום לשינוי בגוון העור", מסבירה ד"ר לואנזון ומוסיפה: "גם במקרים מסוימים סרטן העור יכול להופיע באזור הפות או הפרינאום וככל שתאבחנו את זה מוקדם יותר, זה יותר טוב. אתן יכולות לשים לב לזה בקלות כשאתן יודעות איך הפות שלכן נראה במצב תקין".