כמעט כל אישה יודעת, שאת הביציות שלה היא מקבלת עוד בתור עוברית חמודה. אותן ביציות שברוב המקרים יהפכו למחזור אימתני ולפעמים גם לצאצאית חמודה. כמעט גם כל אישה יודעת שמלאי הביציות לא יתחדש עם הזמן ובשונה מיין – האיכות שלהן לא תשתבח עם השנים, בעיקר לקראת שנות השלושים.

כל הסיבות האלו גורמות לחברה להצמיד לרחם שלנו שעון ביולוגי עם קול תקתוק אימתני מרגע שנחלצנו מגילאי העשרה. אבל האמת היא, שהם ממש טועים. אם מישהי חוששת שהירידה בפיריון שלה מתחילה לקראת שנות השלושים, יש לנו חדשות דרמטיות: זה קורה הרבה לפני.

מסתבר שנשים מגיעות לשיא הפוריות שלהן בגיל עשרים. שבועות. כשהן עוד עובריות קטנות שנושאות כ-6 מיליון ביציות בגופן הלא מפותח. עד הלידה המספר שלהן יורד למיליון ועד גיל ההתבגרות הן נותרות עם כ-300,000 ביציות בלבד. בקיצור, הפוריות הולכת ויורדת מרגע שהן יוצאות לאוויר העולם. 

לכאורה זה נשמע מפחיד, אבל גם הופך את השעונים הביולוגים למיותרים וחסרי היגיון. אם הטענה היא שצריך להכות בברזל כשהוא הכי רותח, המשמעות היא שנהפוך לאימהות בטרם נדע לעשות פיפי באסלה. כלומר, ביולוגיה היא לא טיעון מספיק משכנע.

באופן כללי, עם השנים לא רק כושר הפוריות ייחלש, אלא גם היכולת לשתות ליטרים של וודקה בלי להתעורר עם האנג אובר. קוראים לזה להתבגר וזה ממש בסדר. וכמו שנשים בנות 30 לא מוותרות על אלכוהול, הן גם לא צריכות לוותר על חלום האימהות במועד שיתאים להן – ולא לסביבה שלהן.