1. כושר גופני

אנחנו יודעות שזה הדבר האחרון שבא לך לעשות עכשיו, אבל מחקרים הראו שריצה קלה על הליכון או פעילויות גופניות רגועות כמו יוגה או פילאטיס, בהחלט יכולות להפחית את עוצמת כאבי המחזור ויש שיאמרו שגם התנודות הרגשיות עשויות להתמתן. אותנו זה הכי שיכנע.

2. תוותרי על האלכוהול והקינוחים

לכאורה הדבר הכי הגיוני לעשות בזמן המחזור, זה להתנחם בשוקולד ולשכר את הכאבים החוצה. אך מסתבר שהשניים עלולים להגביר את עוצמת הכאב, כיוון שהם גורמים לרמות הסוכר שלכן בדם להשתולל – מה שמוביל לתחושת נפיחות ועייפות מוגברת.

3. קפאין

אוף. מסתבר שקפה, או אם לדייק – סם החיים שלנו, הוא גם חומר מאוד משתן, שמגביר את הסיכויים שלכן לעבור התייבשות של ממש. בנוסף, היכולת שלו לעורר אותך גם מגרה את הרחם ומגבירה את ההתכווצויות. כלומר, כואב מאוד. חשוב לציין שהימנעות באופן כללי מקפה לא הוכחה כמפחיתת כאבים רשמית, בעיקר אם את הטיפוס שלא מתפקד בלי הקפה של הבוקר. מצד שני, אם גם ככה קפאין היה מעורר את המיגרנות שלכן ובאופן כללי, לא ממש מסתדרות בין כה, כדאי מאוד לשקול להוציא אותו מהחיים שלך לגמרי.

 4. לחץ

בעיקרון, לחץ בפני עצמו לא מחמיר בהכרח את כאבי המחזור שלך, אבל הוא בהחלט גורמת לשינויים במצבי הרוח שלך לצאת משליטה. כיוון שאי אפשר להימנע ממנו לגמרי בחיים הישראליים שלנו, רצוי שתשלבו בלו"ז שלכן פעילויות שעוזרות לך להירגע כמו: הליכה ארוכה, מפגש עם חברה טובה, יוגה, אמבטיה חמימה, ארוחה שעושה נעים בבטן, או טיול עם הכלב שלכן.

5. אוכלות פחות משלוש ארוחות ביום

ההמלצה באופן כללי, היא להקפיד על אכילה של שלוש ארוחות משביעות ומזינות ביום. אבל אם את מהטיפוסים שמקבלים בחילה מארוחה אחת גדולה, פירוק שלהן לארוחות קטנות במרווחים קצרים של זמן – בהחלט יכול להיות הפתרון עבורך. דילוג על ארוחות או מרווח זמן גדול מדי בין לבין, מעלה את רמות החומציות בקיבה ומגביר את תחושת הבחילה בנוסף לכל הפאן שהמחזור מביא איתו. אכילה של ארוחות לעתים תכופות לא רק תשמור על רמות האנרגיה שלך, אלא גם תמנע צניחה של רמות הסוכרים בדם שמובילה לחולשה, עייפות, מצב רוח רע ועצבנות.