כמעט יממה חלפה מאז שהסרטון המביש מהמסיבה בנאפה שבקפריסין, במהלכו צעירה מקומית מטעם צוות הבידור הופשטה על הבמה בכוח על ידי בליינים ישראלים, פורסם ב"חי בלילה" והופץ בשיחות בוואטספ וברשתות החברתיות.

באופן לא מפתיע, התדהמה והמבוכה מהתנהגותם של הישראלים הצעירים, הציתה שיח בוער ברשתות החברתיות. כך שלצד לא מעט תגובות מזועזעות והמומות, עדיין מהדהד קול חזק וברור של שמאשים את הקורבן.

"אישה נותנת, גבר ייקח נקודה. שום אונס אין פה", כתבה אחת המגיבות בפייסבוק mako לאחר פרסום הסרטון. "שתאכל את מה שהיא בישלה", הוסיפה. "אין פה שום הטרדה מינית. אני הייתי במסיבה הזו", הגיב צעיר נוסף שלקח חלק במסיבה. "למה היא לא יודעת לשמור על עצמה וצריכה להגיע למצב הזה?", הגיב בחור אחר.

למרבה הצער, לא רק גברים קמו להגנתם של הבליינים האלימים, אלא גם נשים רבות שמשערות שבגד ים – הוא הזמנה לאונס. "חשוב להבהיר שבאירוע היה מעורב אלכוהול ללא הגבלה וחבורת נערים שיכורים שמקבלים כל כך הרבה אותות מבחורה כל כך מינית, אז כן, היא אשמה לפחות ב-20 אחוז מהמקרה הזה", כתבה צעירה שנכחה במסיבה. 

"הורים נורמליים לא יתנו לבנות שלהם לנסוע למקום כזה בגיל כזה בעייתי, נטול שיקול דעת בריא בהעדר נסיון חיים. ילדה בת 16 17 צריכה ללמוד לבגרויות ולהתנדב בשעות הפנאי לא להתערטל בביקיני זעיר ללא הורה או מבוגר שישמור עליה", כתבה אישה נוספת.

ההתנהגות הבזויה של הצעירים הישראלים, שגדלו על ברכי תרבות האונס, היא ללא ספק מראה לחברה שלא כל כך נעים להביט בה. כך שלא פלא, שיש את מי שממהר לספק עבורם תירוצים. "הבחורה שבסרטון באה מטעם הצוות לבדר את הבנים. מה שעשו לה היה מביש ומזעזע, המסיבה היא של ישראלים. אז המקרה נוגע לכולנו", סיכמה מיה מלכה שנופשת כעת בנאפה.