סלינה גומז יודעת טוב מאוד מה זה בודי-שיימינג. לא פעם העירו לה בנבזיות על המשקל שלה - והיא חזרה שוב ושוב ואמרה: טוב לי כמו שאני. אחד המקרים הזכורים יותר היו באפריל שנה שעברה, כשגומז נסעה לחופשה במקסיקו. צלמי הפפרצי הגישו לטרולים ברשת תמונות רבות שלה בבגד ים ורוד, והגולשים הגיבו במגוון אמירות מעליבות. 

גומז לא ממש התרגשה מהמגיבים החצופים והעלתה תמונות שלה בבגד ים שלם, ולוהט לא פחות, תחת הכותרת "אוהבת להיות מאושרת עם עצמי" ותייגה "יש יותר ממני לאהוב". חודשים אחר כך הודתה שגם היא לא עשויה מפלדה. ״בתקופה ההיא הייתי נוחתת בשדות תעופה ואנשים צעקו לי: את שמנה! זה היה נורא, אבל אני לא מתכוונת להתחבא בחדר ולהיות בדכאון בגלל הערות כאלה".

סלינה גומז (צילום: אימג'בנק/GettyImages, getty images)
ינואר 2015 מול ינואר 2016 | צילום: אימג'בנק/GettyImages, getty images

יכול להיות שההערות האלה, או מוטיבציות אחרות, גרמו לכוכבת להרגיש שהיא בכל זאת צריכה להשיל כמה קילוגרמים, וכך אכן עשתה. איימי רוזוף דייויס, מאמנת הכושר שמלווה אותה לכל מקום, גילתה למגזין קוסמו את השינויים באורח חייה של גומז שהובילו לשינוי.

לפני שנצלול לטיפים, שיכולים לשרת כל אחת ואחד מאיתנו, אי אפשר להתעלם מדבר אחד: איימי מאמנת את גומז שלוש עד חמש פעמים בשבוע, ולקראת סיבוב ההופעות הן עלו אילו לשבעה אימונים. בקיצור, עם כל הכבוד לשתיית מים ו"חשיבה חיובית", זה גם די נחמד שיש לך מאמנת פרטית.

1. גומז לא נשקלת. בכלל

"מעולם לא שקלתי אותה", אומרת איימי. "אני לא מאמינה במשקל ואני לא חושבת שזה בריא". עם זאת, מאחר שהיא עובדת איתה כה צמוד, היא יכולה לראות בעצמה את השינויים בגזרה. "בסופו של דבר, גוך שניזון מאוכל טוב ונשאר פעיל - ייראה טוב יותר בגלל שזה פשוט בריא".

 2. אין איסורים

מותר לאכול כל מה שרוצים - אבל במידה. "אני לא מאמינה שבן אדם צריך למוע מעצמו דברים, אבל כן מאמינה בדרך המתונה. החיים קצרים מדי כדי לא ליהנות מאוכל".

3. לזנוח את המתועש

איימי מגלה שבכל פעם שהיא עולה על האוטובוס של סיבוב ההופעות ורואה את סלינה אוכלת ג'אנק פוד, היא זורקת לה אותו לפח - ובמקום זאת מביאה לה גזר או חומוס. (היי! לא אמרת הרגע שמותר הכל גיברת?).

סלינה גומז (צילום: Pascal Le Segretain, GettyImages IL)
פברואר 2015 מול פברואר 2016 | צילום: Pascal Le Segretain, GettyImages IL

תפריט לדוגמה של סלינה: (יש בו קצת אבוקדו. קצת)
 
ארוחת בוקר: ביצה מקושקת בחצי בוריטו, קצת נקיניקיית צ'וריסו, אבוקדו, אורז ושעועית, או יוגורט עם גרנולה. 
צהריים: "סלט כוח" שמכיל בשר הודו, אבוקדו, שעועית, תיבול לא מתועש עם חומץ, יין אדום, חרדל ושמן זית, ומיץ לימון.
ערב: דג סלמון או עוף, אבוקדו, אורז ברוטב טריאקי או סושי.

4. לגוון בפעילות הגופנית

לאיימי חשוב שגומז לא תשתעמם מפעילות אחד בלבד. לכן היא משלבת פעילות שמקפיצה את הדופק, פילאטיס וסוגים של יוגה. כשיש זמן, הן גם יוצאות (יחד עם כל הצוות) להליכות בטבע.

5. להתמתח

איימי מאמינה גדולה במתיחות, גם כדי להגמיש את הגוף ולאפשר לדם ולחמצן להגיע לכל הרקמות, אבל גם לנפש לעתים היא משלבת מתיחות גם באימונים של פיתוח קול.

סלינה גומז (צילום: אימג'בנק/GettyImages, getty images)
מאי 2015 מול מאי 2016 | צילום: אימג'בנק/GettyImages, getty images

6. מים, מים ושוב פעם מים

"אני 'פושרית' של מים, תמיד דוחפת לידיים של אנשים בקבוקי מים", אומרת איימי. זה כנראה עובד כי סלינה בעצמה אמרה בראיון לווג שיש מים כל מקום אליו היא הולכת, אפילו בחדר האמבטיה. מים תורמים לחילוף החומרים וגם מעניקים תחושת שובע.

7.  לקפוץ לסאונה

וכמובן לא מדובר בסאונה רגילה של בני אדם רגילים, אלא סאונה איפרא אדומה שבה היא מבלה 55 דקות בערך, שורפת משהו כמו 800 קלוריות ויוצאת עם עור זוהר.

8. תאהבי את הגוף שלך

"כשאת מרגישה טוב, את משדרת ביטחון ומרגישה חזקה ובריאה יותר", אומרת איימי. "דימוי גוף חיובי זה משהו שלובשים מעל ומתחת לעור".