גבי גרג- שמנקיני (צילום: dailymail.co.uk)
גם לשמנות מותר. הבלוגרית גבי גרג מדגימה | צילום: dailymail.co.uk
הזיכרון האחרון שלי עם ביקיני היה אי שם, בגיל שש, כשעוד הייתי ילדה רזה וחמודה ואימא שלי הלבישה אותי בביקיני משולשים כחול. אבל מאז התמונות באלבום מלאות בבגדי ים שלמים בלבד, ואת רוב תקופת ההתבגרות שלי הייתי מכסה גם אותם בגופייה ולפעמים אף במכנסיים קצרים. למה? מאוד פשוט. כי התביישתי. כי לא נראיתי כמו כל הבנות בטלוויזיה ובעיתונים. הייתי צעירה שמנה וניסיתי לעשות הכול כדי לא להבליט את מימדי הגוף שלי.

"פחדתי לחשוף אנשים לבטן השמנמנה שלי"

לבית הספר הייתי לובשת בעיקר בגדים שחורים, כהים או אפורים ולים הייתי הולכת כאמור עם גופייה ומכנסיים. לרגע לא חשבתי שגופי השמנמן ראוי לפסי שיזוף הגונים, בעיקר כי פחדתי ממה יגידו האנשים מסביבי אם אחשוף את נפשם הרכה והתמה לבטן השמנמנה ולישבן העגלגל שלי. האם הם ילעגו לי, האם יצחקקו במבוכה? פחדתי בכלל לברר.

הפעם הראשונה ששוב העזתי להסתכל על ביקיני הייתה אחרי שעשיתי דיאטה. עדיין לא היה לי גוף של דוגמנית, אבל כן הרגשתי שהוא נעשה ראוי מספיק על מנת שאוכל לחשוף אותו לעולם וללכת עם שני חלקים לים. זה היה מפחיד ומלחיץ. הייתי בטוחה שכל החוף יעקם את פרצופו לנוכח הגוף הלא מושלם שלי, אך להפתעתי הרבה אף אחד לא ממש שם לב. אנשים המשיכו להתעסק בענייניהם. מוזר, הא? מהר מאוד הבנתי שזה היה בעיקר הפחד שלי מעצמי.

באותו קיץ לראשונה היו לי קווי שיזוף אחידים ולא נראיתי כאילו הלכתי לים עם אוברול. אבל החגיגה נמשכה זמן קצר. קצר מדי. כי הבעיה האמיתית צצה מחדש קיץ לאחר מכן, כאשר העליתי קצת במשקל. שוב חזרתי להרגיש שאני צריכה להסתיר את הגוף שלי, והתלבטתי עם עצמי האם להמשיך ללכת עם הביקיני או שמא עליי לחזור להרגל הישן והקבוע שלי - בגד הים השלם, על מנת שלא אסתכן במבטים המזלזלים והמלגלגים בחוף.

"החלטתי שאני עם בגד ים שלם גמרתי"

לורה בגד ים (צילום: thesun.co.uk, the sun)
גם לגדולות מותר | צילום: thesun.co.uk, the sun
חשבתי על זה הרבה זמן, ובסופו של דבר הגעתי למסקנה שהפתיעה אפילו אותי. החלטתי שאני עם בגד הים השלם גמרתי. החלטתי שאני הולכת עם ביקיני ומי שלא מתאים לו, יכול פשוט לא להסתכל. כי פתאום זה הכה בי שהכול בראש שלי. שאני היא השופטת המחמירה ביותר של עצמי. שאני לא באמת מפחדת מכל ההמון מסביבי שלא יקבל אותי כמו שאני, אלא זאת אני שלא מקבלת את עצמי.

יש משהו נורא משחרר והצהרתי באישה מלאה שלובשת ביקיני לים. סוג של אמירה שאומרת לכולם שהם לא מזיזים לי, שאני גאה בגופי, שאני מחבקת את קימוריי ושלא מעניין אותי שאני לא נראית כמו של בר רפאלי או כל כוסית אחרת בים. וזה, חברות, פשוט לוהט, או לפחות כך אמרו לי. 

מרינה מקסימיליאן בלומין מדגמנת מידות גדולות 2 (צילום: ליאור פתאל)
הכי סקסית. מרינה מקסימיליאן בלומין בימים מלאים יותר | צילום: ליאור פתאל
אישה סקסית היא אישה שמרגישה סקסית, שנעה בחופשיות עם הגוף שלה, לא משנה באיזה מידה היא. הרי קרן פלס ומרינה מקסימיליאן (בימיהן המלאים יותר) נחשבו לנשים אקסטרא לוהטות גם עם גוף שלא עומד בתו התקן של הכוסית החטובה, משום שהן אהבו את הגוף שלהן ונשאו אותו בגאווה ובחושניות ולכן נחשבו לנחשקות בכל מידה.

היום אני במידה 44 והולכת עם ביקיני לים. אני לא "כוסית" וגם ממש לא רזה, אבל אני חושבת שהגוף שלי נשי והקימורים שלי הם דווקא לא משהו שיש להתבייש בהם יותר או להסתיר. אני גיליתי שיש אלמנט מאוד מעצים בידיעה שאת לא נותנת לחברה להכתיב לך איך את אמורה להרגיש לגבי עצמך. אף אחת לא רוצה סימני שיזוף של גופיה ומכנסיים, אז למה שלא נחשוף את עצמנו לשמש בשמחה ובששון ופשוט נרים את הראש ונאמר בגאווה: "פאק יו איים ביג אנד ביוטיפול!"

>> בפעם הקודמת: איך לעזאזל השמנתי את הכול בחזרה?
>> לוהטות בפלאס סייז
>> מי אמר ששמנות לא יכולות לדגמן בגדי ים?

מאקו נשים גם בפייסוש. יאללה, את באה?