עקבי סטילטו (צילום: אימג'בנק/GettyImages, getty images)
הכל בגללך, ויקטוריה בקהאם. המטורללת עם הסטילטו | צילום: אימג'בנק/GettyImages, getty images

הנה משהו שיגרום אפילו לליידי גאגא, המלכה בלתי מעורערת של סטילטו לא נעיל בעליל, להשתתק מזעזוע: נעלי עקב בגובה של 23 ס"מ עתידות לצאת לשוק בשנה הבאה ולהימכר לכל בחורה הרפתקנית שמבקשת לעצמה הרבה מאוד גובה או סוג של התאבדות. הנעל זכתה לשם sky heel, והיא בהחלט מסמלת הסלמה בהתעללות שמבירים את כפת הרגליים שלה. האשמות במשחק המגוחך של "למי יש יותר גדול" הן ללא ספק ליידי גאגא, ויקטוריה בקהאם וחברותיהן, שלא יוצאת מהבית בלי 13 ס"מ לפחות.

 הגודל בהחלט קובע

23 ס"מ. ללא ספק נתון קשה לעיכול. אחרי שבשנה שעברה העבירו עורכי "ווג" ביקורת נגד "מגדלי העינויים המזעזעים", כהגדרתם, היינו בטוחות שהמעצבים יירגעו ויקצצו קצת בסנטימטרים. ואמנם יש לא מעט יצרנים שסירבו ועדיין מסרבים להשתתף בחגיגה הגדולה של הגובה המוגזם. אך למרות זאת, נדמה שהלחץ לטפס גבוה לא התמתן, אלא הסלים. הסיבה, ללא ספק, נעוצה בשלל העקבים של המפורסמות על השטיחים האדומים, שאינן יודעות שובע. רק לא מזמן שיבחה ויקטוריה בקהאם את בחירתה של גאגא לדדות על זוג עקבים מופרך בעוד יום רגיל בשדה התעופה. "יש לי הרבה מאוד כבוד כלפיה. אני חושבת שהיא עושה את מה שהיא רוצה. מצחיק שאנשים חושבים שאני זאת שמתלבשת מוקפד מדי לטיסות".

אין תמונה
הנעל עוד לא קיימת, אבל יש לנו סקיצה מאוד מפחידה

לייטון מייסטר - נעליים מופרכות (צילום: Gettyimages IL, Getty images)
פחח, קטן עלינו. הדור הבא של הסטילטו: 23 ס"מ של סבל טהור | צילום: Gettyimages IL, Getty images

מעצבי על כמו כריסטיאן לובוטין ואיב סאן לורן הם חובבים גדולים של העקבים הגדולים, ולמזלם יש להם יופי של לקוחות - ממסלולי התצוגות, עבור לאירועים הוליוודים ועד לרחובות ניו יורק. ולמרות שהם מייצרים עקבים בגבהים מבהילים של 12 ס"מ, אפשר לטעון שזה עדיין סביר עבור האישה שלא נאלצת לצעוד אלא מתנייעת במכונית מדלת לדלת.

אבל איך הגענו לתפלצות של 23 ס"מ? דובר החברה שאחראית על העקב הגבוה ביותר, מסביר שאלה הלקוחות שדרשו עקבים כמה שיותר גבוהים, ושהחברה רק מילאה אחר מבוקשן. הנעליים, שמושקות בצבע זהב או אדום נוצץ בלבד, יעלו פחות מ-100 דולר לזוג. מה שישאיר לך הרבה מאוד מזומנים לשלם לאורתופד על שלל הפגיעות והנזקים.

אין תמונה
תאונות קורות. ליידי גאגא מדגימה

 >> עזבי אותך מסטילטו: המגפיים הנכונים ל-2010
והנה כמה פריטים שפויים במחירים ממש שפויים: היכנסי ל- StyleRiver