אוי, האמריקאים האלה, איך שהם יודעים ליהנות. רק תנו להם טקס טוב פעם בכמה זמן והם כבר ידאגו לחגיגה של שמלות מרהיבות, חליפות טוקסידו ופלאשים מכל צד. אתמול התקיים בלוס אנג'לס טקס פרסי ה-SAG (ארגון שחקני המסך האמריקאי), ומלבד הפרסים שחולקו לשחקנים מצוינים כמו מריל סטריפ (על התפקיד הראשי ב"ספק") ושון פן (הראשי ב"מילק"), זאת הייתה – כמובן – הזדמנות להתרשם או להיחרד מטעמן האופנתי של הכוכבות על השטיח. הנה, תתחרדו גם אתן:

שמלות (צילום: Jason Merritt, GettyImages IL)
פרס "שפכתי על עצמי גלון של טמבור". קייט וינסלט וכריסטינה אפלגייט | צילום: Jason Merritt, GettyImages IL


במקצה "חשבתי שהצבע יעשה את העבודה" מתחרות שתי שחקניות מקליבר שונה לחלוטין – קייט ווינסלט המוערכת וכריסטינה אפלגייט הסמי-טראשית, שלאחרונה זכתה לעדנה בגלל מחלת הסרטן שאיתה התמודדה באומץ. ווינסלט, אשר נוטה בדרך כלל להופעה נוצצת, נשית ומלאת שיק, מעדה הפעם עם שמלה בצבע כחול-אינדיגו ומבד דמוי-לייקרה שגרם לאיבריה המשובחים להיראות דשנים מכפי שהם, והבליטה בטן עגלגלה שלא בטוח שהייתה מושכת תשומת לב כזו בשמלה אחרת. אפלגייט בחרה גם היא ללכת על לוק א-סימטרי מעודכן וצבע ירוק שמחמיא לעיניה וגוון עורה, אולם הגזרה המעט סמרטוטית והשרשרת המאסיבית קלקלו את המראה הכללי ויצרו תערובת שמזכירה את ניסיונותיה של מדונה להתלבש יפה באייטיז.

שמלות (צילום: Jason Merritt, GettyImages IL)
פרס "אולי לא ישימו לב לבוטוקס". טרי האצ'ר וניקולט שרידן | צילום: Jason Merritt, GettyImages IL


בקטגוריית "האלמנט הפיסולי המגוחך" נמצאות שתי עקרות בית נואשות – טרי האצ'ר וניקולט שרידן, אשר מלבד הארשת המטופשת שהן נושאות, נאלצו לדדות ערב שלם כשתוספת בד מיותרת לחלוטין מידלדלת מחלק כלשהוא בגופן. האצ'ר, שמעולם לא הותירה עלינו רושם תבוני במיוחד, דיגמנה פוזה של מצבת שיש כשהיא כלואה במפת שולחן קשיחה למראה ומקופלת כמיטב המסורת של סדר פסח במלון שרתון. שרידן, מצידה, החליטה לעטות על איבריה המשופצים בד מהסוג שהיה נפסל מלכהן אפילו בקולקציית קיץ 1998 של "תמנון". לצערה הרב, המעצב בחר להגדיל את הקטסטרופה בעזרת המרכיב הא-סימטרי, וכך נתקעה שרידן עם כתף אחת חשופה לפי צו האופנה, בעוד את כתפה השנייה מעטר בחוסר חן שרוול-קימונו עטלפי ועצום שגרם לה להיראות כמו מפרשית במרינה של הרצליה.

שמלות (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
פרס "זה בגלל שבאל.איי תמיד יש שמש". ויולה דייוויס ומריסה טומיי | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL


בפינת הצהבת מככבות שתיים שבחירתן בצבע המאתגר הניבה אכזבה לכל הנוגעים בדבר. מריסה טומיי לא שמעה כנראה על החוק שאוסר על שילוב בין גוון עור צהבהב לבגד בצבע דומה. התוצאה –
הפיטיטיס B. השחקנית ויולה דייוויס (ספק) החליטה להיראות כמו נגטיב שרוף כשבחרה בצהוב בוהק שלא מחמיא לגוון עורה ויוצר מראה זול ולא מעודכן.

שמלות (צילום: Jason Merritt, GettyImages IL)
פרס "הדבר שלא נמצא במקום שהוא שייך אליו". איווה לונגוריה ואוון רייצ'ל ווד | צילום: Jason Merritt, GettyImages IL


בקטגוריית האביזר המיותר נמצאות איווה לונגוריה פרקר הזעירה ואוון רייצ'ל-ווד, מי שלאחרונה הביכה את עצמה בניסיונותיה הפתטיים להפוך לתואמת דיטה פון טיז במטרה לגרום למרילין מנסון, בנזוגה האחרון, לחבב אותה. לשמחתנו, ווד התאוששה מעט מהגותיקה הכבדה ובחרה בשמלה נהדרת, קלאסית ובעלת צבע מצוין, אולם הוסיפה לה סנדלי-זוועות בצבע סגול ולק כהה מדי.
לונגוריה נפלה על מעצב שמחלטר כמלביש של מחליקות על הקרח – אחרת אי אפשר להסביר את תוספת הבד השקוף שהעיבה על כתפיה המקסימות.

שמלות (צילום: Kevork Djansezian, GettyImages IL)
פרס "אולי תאכלי משהו/תאכילי מישהו". סוזן סרנדון ואנג'לינה ג'ולי | צילום: Kevork Djansezian, GettyImages IL


כשאישה יודעת שחלק מסוים בגוף שלה יפה במיוחד, היא נוטה לחשוף אותו. הבעיה מתחילה כשאותו חלק עובר שינוי מאסיבי כתוצאה מגיל, שינוי במשקל או סתם חוסר טיפוח. שתיים מהנשים הסקסיות ביותר בעולם, אנג'לינה ג'ולי וסוזן סרנדון, נפלו במלכודת וחשפו הרבה מעבר למה שצריך. סרנדון העל-גילית והמהממת דחסה את שדיה לשטח כה מצומצם עד שנדמה שהם זועקים לאוויר. המראה הכללי הזקין אותה וגרם לה להיראות נואשת.  ג'ולי בחרה שוב בשמלת-שק מתסכלת, ככל הנראה כדי להסתיר את עצמותיה הנוקשות זו בזו בהיעדר גרם אחד של שומן בגופה, אולם השאירה לנו את המחזה המחריד של גבה. למתבונן מרחוק נדמה שמדובר במחווה נשית קלאסית לשמלות של שנות ה-40, אולם מקרוב מתגלות לצופה המבועת כל אחת ואחת מחוליות השדרה של ג'ולי, יחד עם עצמות השכם המאיימות לקרוע את העור המקועקע. תסלחו לי, אבל אם לא יחברו אותה לזונדה בקרוב, האישה הזו תתפרק.

שמלות (צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL)
פרס "אני הכי בצל של אמא שלי". דור ההמשך של משפחת בולדווין ובייקון | צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL


גם הדור הצעיר לא מתבטל בטקסים כאלו, וחלק מההורים המפורסמים הביאו איתם את הילדים לעבודה.
סוזי, בתם של קווין בייקון וקירה סדג'וויק, מפגינה שגרתיות תיכוניסטית בתחום הלבוש, אולם מפצה על כך ברגליים ארוכות ופנים נעימות. מן הצד השני ניצבת איירלנד, בתו של אלק בולדווין, שמפתיעה בלוק אפל וסקסי, עם פוני שחור, שמלה שחורה מעניינת ונעליים שחורות ומצוינות בסגנון שנות השלושים.
נתראה אחרי ה'פרוֹם', בנות.