הפירוש המילוני של טרנד הוא נטייה/מגמה. בעולם האופנה, התרגום לכך ניכר ברחובות. מה שאומר שהסבירות שתראי עוד מישהי לבושה בדיוק כמוך הוא גבוה. מאוד גבוה. מצד שני, סקיני עושה אותך גבעולית וארוכה (למרות שהוא מזיק לך), גזרה גבוהה עושה אותך הדוקה ונעלי סירה עושים אותך נינוחה. אז מה? בגלל שיש בחורה בקצה הרחוב אותה את לא מכירה נראית בדיוק כמוך כרגע, תתפשרי על מראה אחר ופחות מחמיא? אז זהו שלא. מכל מקום, אם זה מנחם אותך - סוגיית הטרנדים לא רק שלא פוסחת על המפורסמות, כי אם משתקפת עליהן באופן הכי בולט.

לא עובר יום מבלי שנתפסות במקרה הטוב לפחות שלוש פרסונות מוכרות מעולם הקולנוע והטלוויזיה שנלכדות באותו מראה לחלוטין. הנה לדוגמא רק השבוע, לכדנו ארבעה טרנדים שנצפו על נשים שונות. טרגדיה אופנתית? לא נגזים, אך בהחלט מדובר בתקרית דיפלומטית. מצד שני, גילינו שאם בוחרים בצבעים אחרים ומוסיפים טאץ' אישי, כל הסיפור נהפך להיות הרבה פחות נורא. כעת נשאלת השאלה האם גם לך מתחשק לאמץ את המראות האלה? הבשורות הטובות: יש אותם גם בארץ. הבשורות הרעות: יש מצב שהם עדיין ייראו טוב יותר עליהן. אבל היי, הן חיות הרחק הרחק מעבר לים, אז אף אחד לא ירגיש.

קולאז' טרנד שמלה עם מחשוף נשפך (צילום: Jason Merritt, GettyImages IL)
קלאסי לחתונה ומתאים לכל גיל. טוב, עד 35 לנשים במצב טוב | צילום: Jason Merritt, GettyImages IL

מחשוף רפוי ומסוקס
מיילי סיירוס בת ה-17, אמא האלי ברי בת ה-43 וויטני פורט בת ה-24 ("הוליווד הילס") הוכיחו שאין גיל לשמלות מסוקסות חושפות גב ומחשוף משוחרר. השלוש אמנם לא נצפו באותו אירוע, אך הוכיחו שטרנד המחשוף הנופל והרפוי עובד טוב בהוליווד. סיירוס בחרה בשמלה בגוון העור ובתוספת בד מרשימה בכיוון החזה (אחלה פיתרון לבעלות דדיים קטנים - ע"ע: סדנת הסטיילינג של ליאת אשורי), ברי הלכה על השחור המנצח ונעמדה בפוזה הכי סקסית שיכלה למצוא ופורט לקחה את השמלה למקום המאגניב והלבן שלה. שלושה מראות זהים, עם זוויות אחרות. אם השמלה הייתה ארוכה יותר, מדובר במראה קלאסי ומנצח בכל הגילאים. כלומר, החל מ-16 לפחות. 

קולאז' טרנד שמלה שחורה קטנה (צילום: getty images)
השמלה השחורה הקטנה שמנסה להעז. מתאים לצעירות קטנטנות וחמודות | צילום: getty images

שמלה שחורה וקצת עמוסה
מסתבר שאת ממש לא צריכה להיות שמיניסטית לפני נשף שכבה, כדי ללכת על שמלה מפונפנת. כך למשל תפסנו שלוש בחורות שכבר חצו את גיל 18 והחליטו להתנסות במראה. קירסטן בל לקחה את שמלת השכבות למקום קצר וצמוד, אודרינה פטרידג' ("הוליווד הילס") דווקא בחרה להפוך את המראה לצועני משהו ומילה קוניס הוסיפה עוד כמה שכבות דוקרניות. בסוף, זה יצא דומה, אבל כל כך שונה. מתאים במיוחד לנשים קטנות, צעירות ובעלות גוף פטיט וחמוד (אנחנו מעדיפות את השמלה השחורה הקלאסית).   

קולאז' טרנד שמלת חיתוכים (צילום: Bryan Bedder, GettyImages IL)
על הנייר זה נשמע טוב. בפועל, זה די מעפאן | צילום: Bryan Bedder, GettyImages IL


נגמר לכן הבד?
והנה עוד שמלה שחורה וחתוכה. אחרי שחשפו לנו את הגב, האריכו לנו את הרגליים עם שמלות מיני חושפות חוטיני והרחיבו לנו את המחשוף, אנחנו מקבלות כעת את השמלות הפתוחות בצדדים. המטרה היא ככל הנראה להראות  עוד קצת עור ולהעניק פתחי אוורור מקוריים. ואם אין לך צמיגים מיותרים בצדדים, זה אולי יכול להיראות טוב. בעצם ממש לא. במראה החתוך קיבלנו את קייט הדסון שקרעה את השמלה עד לפופיק כמעט, אלי לרטר שאיבדה קצת פרופורציות של הגוף והיידן פנטייר שלא ברור מה בדיוק ניסתה לעשות. תכלס, לא היינו מנסות את הטרנד. מגניב מגניב אבל לא ממש יעיל.

קולאז' טרנד שמלה לבנה שקופה (צילום: Sean Gallup, GettyImages IL)
לבן ושקוף. אין רומנטי מזה - מלבד לוהן שהפכה את זה לסתם פרובוקטיבי. שיהיה | צילום: Sean Gallup, GettyImages IL


לבן ושקוף
שמלה לבנה שקופה נשמעת כמו משהו שלקוח היישר מתוך תחרות החולצה הרטובה, אבל כשלובשים את זה בסטייל, אין דבר יפה ורומנטי מזה. הנה דוגמא לשתיים כאלה (לינדזי לוהן סתם נראית זולה, מצטערות). אם כך, מדובר בשמלה לבנה מתקתקה עם חלק עליון מעט שקוף שמאפשר הצצה לדקולטה וממש לא לציצי. אן האתאוויי הקלאסית ואבי קורניש היפהפיה שילבו את השקוף עם טקסטורות לבנות מקסימות. לינדסי כאמור לבשה כותנת לילה קצרה מדי וכהרגלה הגזימה. 

עכשיו ב-mako נשים: עזבי אותך מטרנדים, בואי לראות איך מארגנים חתונה מקסימה וזולה, מבואסת? את לא לבד - אחרי 40 שנות פמיניזם נשים פחות מאושרות מפעם, השלל השבועי של המגהצת - ביקורת מוצרי טיפוח