נעליים שטוחות של שאנל (צילום: Frederick M. Brown, GettyImages IL)
נעליים שטוחות של שאנל. נשמח, תודה | צילום: Frederick M. Brown, GettyImages IL

תנו לי לומר לכן משהו: נעלי עקב מוערכות יתר על המידה ברמות כמעט בלתי נסלחות. עם כל הכבוד לישבן שזה עושה לנו, עלינו לשים את הדעת על היציבה האכזרית, הגב הקורס וכף הרגל האומללה שמבקשות אוויר ומנוחה כעבור שעה קלה. ולא משנה כמה איכותיות תהיינה הסטילטו, הרי שגם היקרה ביותר - סופה לגרום לנו לצלוע קשות. תשאלו את ויקטוריה בקהאם.

זאת הסיבה שאנחנו כל כך מאושרות לאמץ את הנעליים השטוחות, שהתחילו להגיח בשנתיים האחרונות, וניכר עליהן שהם פה בשביל להישאר. יש שיקראו להן נעלי בלרינה, יש שיאמרו נעל סירה, אבל אנחנו פשוט קוראות להן בשקלים ולשמחתנו, הן פשוט מגיעות.

אין תמונה
לא חייבת להיות בלרינה כדי להיראות אחת. נעליים של ז'ראר דארל 895 שקל

הנעליים השטוחות הן לגמרי פריט יומיומי מנצח עבור כל אישה שרחוקה שנות אור וקילוגרמים ממראה של בלרינה מהודקת. נוחות להפליא, מגיעות בשלל צבעים ואם נועלים אותן נכון, הן לגמרי הפוסטר גירל של המראה האביבי המפואר. וגם הקייצי. ואת יודעת מה, גם בחורף הן נראות נהדר, רק בזהירות עם השלוליות בבקשה. מה שגם שאין כיום רשת שלא תכבד את עצמה במגוון לא קטן של דגמים, כך שאנחנו יכולות לסנן, לצנזר ובעיקר לרכוש.

נמוכה, גם לך מותר להיות שטוחה

בגדול, נעלים שטוחות מתאימות לכל אחת, גם לנמוכות קומה. נכון, העדר הגובה גורם בהכרח לקיצור של הרגל, אבל יש שתי דרכים מהירות להיראות גבוהה: לכי על נעל בצבע העור (מה שנקרא: ניוד), מה שיסייע לרגלך להיראות ארוכה יותר, או לחלופין קצרי את אורך המכנסיים או החצאית, כך שנזכה לראות קצת יותר מהרגל.

באופנה, כמו באופנה, אין דבר כזה אין דבר כזה. אבל אם בכל זאת נצטרך לעשות את זה מסודר, כלומר יפה, יש לנעל השטוחה חוקיות משל עצמה. הדרך הנכונה ביותר ללכת עם נעל כזאת היא לצד מכנסי קפרי (7/8), טייטץ, מכנסיים קצרים או חצאית קצרה (למטיבות לכת, קרי: בעלות רגליים חטובות וקרסוליים דקים), וכמובן מעל הכל – מכנסי סקיני. אין מראה משובב לב מזה.

ניקי הילטון בנעליים שטוחות (צילום: Chung Sung-Jun, GettyImages IL)
הכי טוב עם סקיני | צילום: Chung Sung-Jun, GettyImages IL

עם זאת, השתדלי להימנע משילוב של נעל שטוחה עם מכנסיים ארוכים מדי שמגרדים את הרצפה - זה גורם לכף רגלך להיראות קטנה, צרה, אומללה ובעלת מום קשה. וכאמור אם את נמוכת קומה, הימנעי משמלה ארוכה ונעל שטוחה. את מבינה לאן זה לוקח אותך.

ג'סיקה ביל בנעליים שטוחות (צילום: Jason Merritt, GettyImages IL)
חצאית עד הברך. מתוק וקיצי | צילום: Jason Merritt, GettyImages IL

 גילוי נאות: היא מעט סרוחה

מה שכן, לא נוכל לשלוח אותך לחנות הקרובה מבלי לגלות לך סוד: בנעלי הסירה יש גם אי אלו מגרעות, אבל בתקווה שלא כאלה שיעצרו אותן מלצעוד בתוכן. ראשית, הן סגורות (מה שבקיץ עלול להריח מעט רע), שנית, בימים קרירים, אין מנוס אלא ללכת עם גרביים, מה שלא תמיד נראה טוב בעין ואם את בעלת כף רגל רחבה, שלא לומר מעט שמנמנה, את עשויה למצוא גושים במקומות לא נכונים. אבל זה לא אומר שכדאי לוותר על התענוג. מצאי לך את הזמן והמקום לנעול את הסגנון המדובר, ובחרי את הנעל שתחמיא לך ביותר כי מעל לכל ספק היתרונות גוברים על החולשות, מה גם שמדובר בנעל יפה שמגיעה בכל כך הרבה צורות וצבעים ומתאימה לספורטיבית ביותר ועד האלגנטית בקצה השני.

מישה ברטון בנעליים שטוחות (צילום: Tim Whitby, GettyImages IL)
מישה ברטון במראה המגניב | צילום: Tim Whitby, GettyImages IL

טיפ לחובבות הנעליים: אם חשקה בנפשך בכמה זוגות במחירים מוזלים, את מוזמנת לקפץ ליריד הנעליים שופוני שיתקיים ב-22-24 באפריל בהאנגר 2, נמל יפו. שלא תגידי לא נעלתי.

>> ומה דעתך על טרנד המכנסיים הגבוהים?