אם היית רואה תמונה של טאבי גבינזון ללא ידע מוקדם, היית מניחה שהיא דמות מתוך סרט חדש של וודי אלן. אלא שטאבי (tavi) היא לא עוד נערה יהודייה משקפופרית ודורקית בת 13 מפרברי שיקגו: עומדת לפנייך אייקון אופנה בהתהוות.

אין תמונה
טאבי גבינזון מוכיחה שלחוש סטייל אין גיל (מתוך הבלוג)

לפני כשנתיים, כשהיא עוד לא בת 12, טאבי פתחה את בלוג האופנה שלה "סטייל רוקי". בבלוג היא מגדירה את עצמה כ"חנונית קטנטונת שיושבת בבית כל היום, לובשת מעילים מוזרים וכובעים יפים". אותה חנונית איכשהו השיגה לעצמה, אחרי שנתיים של כתיבה, 4 מליון קוראים שעוקבים אחרי הבלוג שלה, והיא מחזיקה בסטטיסטיקה נאה של מליון וחצי הקלקות בחודש. הלוואי עלינו.

חוש אופנה זה משהו שנולדים איתו

למרות שאולי עדיין מוקדם לומר – היא הרי רק בת 13 – טאבי לא ניחנה בתווי פנים יפים או בגזרה נאה במיוחד, למעשה – היא נראית כמו עכברה שילדים לא משחקים איתה בהפסקה, שלא לומר זורקים עליה אבנים. אבל הילדונת הזאת זכתה למנה גדושה של כישרון. נקודת החוזק העיקרית שלה היא בהיותה כותבת מוכשרת, ומעידה על כך העובדה שהבלוגים שלה מושכים לא רק פריקים של אופנה. הפוסטים כתובים היטב, והם תמיד עמוסים בתמונות: בחודשיים האחרונים אלה בעיקר תמונות של העלמה עצמה, לבושה בטוב טעם ששמור לפאשיוניסטות מהזן העליון, ומוקפת בסלבריטאים כאלה ואחרים. אבל היא גם משלבת תמונות מתצוגות אהובות עליה וקטעי וידיאו ביתיים עמוסים פריטים אופנתיים ונחשקים.

ואם יש משהו שטאבי מוכיחה חד משמעית, זה שחוש אופנה זה כנראה משהו שנולדים איתו. היא יודעת ללבוש את הטרנדים האחרונים כאילו הייתה עורכת מיתולוגית של ווג, מכירה את כל המותגים הנכונים ולא מתביישת להלך בין המעצבים מן השורה בשבוע האופנה בניו יורק (שאפילו נותנים לה בגדים במתנה!).

באוגוסט האחרון כיכבה טאבי על שער מגזין האפנה הבריטי "פופ", ויודעי דבר אומרים גם שהיא קיבלה הצעה מהעורכת לכתוב בלוג אופנה קבוע באתר של המגזין ברשת. מי שטוענות שגילו אותה ראשונות הן האחיות לורה וקייט מוליבי, שעומדות מאחורי המותג רודארט. השתיים קיבלו השראה מהבלוג עוד בשנה הראשונה שלו, והשתמשו בכוהנת האופנה הצעירה לקדם דרכו את הקולקציה שלהן. לא כל נערה אמריקנית מהווה השראה למעצבות בינלאומיות, וסביר להניח שהרבה חברות כיתה של טאבי היו חולמות לשמוע מפיה של קייט מוליבי את המחמאה שזו נתנה לה: "טאבי עושה לך לחשוב על דברים אחרת", צוטטה מוליבי בראיון, "להסתכל על דברים אחרת".

אין תמונה
על שערי המגזינים. עורכת ווג הבאה?


באחד מהפוסטים בבלוג שלה מביאה טאבי ציטוטים מנאום בת המצווה שלה, שבו היא התייחסה לעניין ההולך וגובר שלה באופנה. "בזמנים קדומים אנשים התלבשו רק כדי להתחמם, הם האמינו שזה מה שרוצה אלוהים", כתבה. "בשנה האחרונה התחלתי להתעניין בבגדים יותר ויותר, ופיתחתי את הרעיון שבגדים יכולים להיות אמנות. לבטא את עצמך באמצעות לבוש יכול להיות הרבה יותר מסתם ללבוש טישירט עם סלוגן מגניב, לבגדים יש ממש את האפשרות ליצור אווירה והרגשה".

כמו שאפשר לתאר, החיים כיקירת עולם האפנה האמריקאי לאו דווקא הופכים את נעוריה של החנונית הקטנה לעליזים יותר. באחד הראיונות היא סיפרה על אחד מתסכוליה הגדולים: "רוב הילדים בכיתה שלי אפילו לא מזהים את המותגים של הבגדים שאני לובשת", אמרה בצער.

גם אנחנו היינו בשבוע האופנה בניו יורק (כן, בפנטזיות), וכל מה שיצא לנו מזה זאת כתבה.