שיער מאפיר אצל גברים תמיד מצליח לשוות להם נופך סקסי ומתוחכם, אבל כשמדובר בפריזורה של אישה? או אז האפור נראה מוזנח, זקן ובלתי מושך בעליל. ובכן, הדוגמנית האמריקאית קריסטן מקמנאמי מתעקשת להכניס את האפרוריות לאופנה, ולהפוך את שיער השיבה לדבר הכי גרובי שיש. בינתיים זה דווקא הולך לה לא רע בכלל.

אין תמונה
הפסיקה לצבוע את לפני 6 שנים. קריסטן מקמנאמי

אפור הוא הבלונד החדש?

הדוגמנית בת ה-47, אם לארבעה, הצליחה לשבור טאבו מאוד רציני בעולם האופנה כאשר כיכבה על שער המגזין "Dazed and Confused" עם שיער ארוך, חלק, עשיר ומאפיר, התהלכה עמו בגאווה על מסלולי האופנה בתצוגה של קלווין קליין ואף התרברבה בערימה האפורה והמפוארת שלה במהדורת אוגוסט של מגזין ווג. "אישה יכולה להזדקן ועדיין לשחק אותה. בעיניי, השיער האפור הזה הופך את התמונה ליפהפייה", אמרה מקמנאמי.

לזכותה של הדוגמנית ייאמר שהיא מזמן הפסיקה להיכנע לדרישות התפקיד. זה שש שנים שהיא לא מתעסקת עם אחוזי חמצן, צביעה, שטיפה ויתר התעללויות, ושומרת על המראה של שערה נטורל. ניקולה מולטון ממגזין ווג הבריטי בירכה בחום: "שיער אפור אינו מונע מאישה להיראות מדהים, להפך. זה רק גורם לה להיראות מושכת ומעניינת והרבה יותר בטוחה בעצמה". ארגונים נשיים גם הם התערבו, וראו בהצהרה של הדוגמנית מסר חשוב שמחזק את זהותה של האישה ואת הקבלה העצמית שלה בכל גיל שהוא.

אם זה לא מספיק, נדמה שמקמנאמי יודעת לקבל את עצמה גם בלי גבות. הדוגמנית ידועה בתור פורצת גבולות ואחת שלא דופקת יותר מדי חשבון, גם בכל הנוגע לבאר שהיא שותה ממנה. באמצע שנות התשעים, בתקופה שהרוויחה 20,000 שטרלינג ליום, היא החליטה לגוון עם לוק חדש: תספורת קצוצה וגבות מגולחות למשעי. לדברי "Dazed and Confused", מדובר בדוגמנית שמנפצת את כל הקלישאות היפות של עולם האופנה ופותחת צוהר לדור חדש של בנות שלא בהכרח הולכות בתלם הטרנדים המקובלים.

קריסטן מקאדאמס אפורה (צילום: Julien M. Hekimian, GettyImages IL)
על המסלול, בתצוגת אופנה של קלווין קליין. מקמנאמי | צילום: Julien M. Hekimian, GettyImages IL

מהלן מירן ועד מארי קייט אולסן: אפור הוא ללא ספק טרנד

מקמנאמי היא לא היחידה שמתהדרת בשיער כסוף. למעשה היו לא מעט דוגמניות לפניה שבחרו בגוון האצילי הזה. צ'ז לוי למשל הפכה לדוגמנית בסוכנות פורד המפורסמת רק בזכות הצבע הלבן שמעטר את ראשה. לדבריה, אלמלא הייחוד הזה היא לעולם לא הייתה מצליחה בתחום. עוד נשים שבחרו באפרוריות והוכיחו שאין בה שום דבר מבגר הן ג'יימי לי קרטיס, תומכת גדולה בהזדקנות מכובדת נטולת עזרים, הלן מירן, שמטפחת יופי של שורשים לבנים ואינה ממהרת להסתירם, הזמרת אנני לנוקס, שרוקדת ריקוד עדין בין הבלונד פלטינה לאפור הבהיר, ואי אפשר שלא להזכיר את דמותה של מריל סטריפ הקלאסית הנצחית בסרט הכה אופנתי "השטן לובשת פראדה".

גם בחורות צעירות אינן טומנות את ראשן בחול (או שבעצם כן), ומנסות להרגיש איך זה להיות אפורה בגיל 20. כך מצאנו את קלי אוסבורן בצבעי חמצן, מארי קייט אולסן שקישטה את שורשיה במכוון, ופיקסי גלדוף, הפאשוניסטה הכי נכונה ואפורה.

אין ספק שמעבר לאזעקת טרנד מקורית להפליא, האפור הוא הצהרה חברתית של ממש. האם קרב היום שבו נוכל סוף סוף להניח לחומרי האנטי-אייג'ינג, לוותר על הביקורים החודשיים אצל הספר ולהתמסר לדרך הטבע? ובכן, אם את נראית כמו גברת מקאדאמס, הווה אומר: שמורה היטב, מטופחת, בריאה ובעלת מודעות עצמית, לכי על האפור ותחגגי אותו. הגבול בין יוקרה להזנחה הוא דק מאוד, היזהרי ממנו. ומה שלא יהיה, אם את בלונדינית בת 20, התרחקי מאפור. את סתם מקדימה את עצמך.

>> אפרופו שיער: הנה 8 סודות שמעצב השיער שלך לא מגלה לך