כריסטינה הנדריקס היא סוג של תעלומת סטייל. מצד אחד, מדובר באחד האייקונים המשפיעים ביותר של השנים האחרונות – מי ששיחקה בתפקידי אורח בסדרות רבות ובסרטי טלוויזיה, הצליחה להפוך את הדמות של ג'ואן הולוויי מ"מד מן" לאחד הסמלים הכי מעוררי השראה, ולהפוך את מאבק הנשים הגדולות מ"הדאבות נגד הכוסיות" למאבק אמיתי, חשוב ורלוונטי.

כריסטינה הנדריקס - טקס אמי 2010 (צילום: Jason Merritt, GettyImages IL)
הנדריקס בטקס האמי. בסוף זאק פוזן השאיל שמלה, וקשה לומר שזה הצליח | צילום: Jason Merritt, GettyImages IL

מצד שני, מי שעוקב אחרי הופעותיה הפומביות של הנדריקס מאז התפרסמה, יודע שהגברת אעפס לא ממש מצטיינת בבחירת השמלות הנכונות. יותר נכון, היא היתה מעורבת בכמה מאסונות האופנה הקשים ביותר שראינו, וברוב המקרים הכל מתחיל ונגמר במחשוף הדוק מדי.

איך מתלבשים עם פרונט כזה?

גם בטקס האמי האחרון, שהתקיים בהוליווד ביום ראשון, המצב לא היה שונה בהרבה – הנדריקס בלטה לרעה בקרב חברותיה לקאסט אליזבת מוס וג'נוארי ג'ונס, בשמלת לוונדר חיוורת ולא מחמיאה. אלא שראיון שנתנה הנדריקס לפני כמה ימים לעיתון הסקוטי "הדיילי רקורד", שופך מעט אור על הבחירות התמוהות שלה. "אנשים אמרו עליי דברים נפלאים, ועדיין לא היה מעצב אחד בעיר שהיה מוכן להשאיל לי שמלה", סיפרה הנדריקס בכנות. "הם השאילו רק מידות 0 או 2, אז אני עדיין מחפשת בטירוף מישהו שייתן לי שמלה ארורה".

ה"מישהו" שהואיל בטובו לפשפש ולמצוא עבור השחקנית העסיסית שמלה במידה 44 היה המעצב זאק פוזן, אך התוצאה, כאמור, לא היתה אידיאלית כמו שמלת הוורסאצ'ה ההורסת של ג'ונס. למה, בעצם, בעידן שבו כל מגזין אופנה מהלל את מגמת המידות הגדולות, המעצבים עדיין מתקשים לקבל את הגזירה הזאת?

הנדריקס מספרת כי הבעיה הזאת קיימת בעיקר אצל מעצבי-העל, וכי כשחקנית על הסט היא בדרך כלל לא מרגישה יוצאת דופן במיוחד. "זאת תמיד היתה המידה שלי. עבדתי בתוכניות אחרות עם אותה המידה, אבל רק 'מד מן' ממש מהללת אותה - וזה נחמד".

הנדריקס גם מודה שמעולם לא הופעל עליה לחץ להוריד במשקל, גם לא כששיחקה לצד ברברה הרשי בסרט הטלוויזיה "Hunger Point", שם גילמה צעירה הסובלת מהפרעות אכילה עקב הלחץ של אימה השתלטנית. אבל ללא ספק התפקיד של המזכירה הלוהטת ב"מד מן" ממש נתפר למידותיה הנדיבות, ובמקום להרגיש שונה משאר השחקניות הרזות על הסט, הנדריקס הפכה לכוכבת.

אין תמונה
מתוך "מד מן". מהללת את הפיגורה העסיסית של הנדריקס
אין תמונה
הנדריקס עושה את הסיקסטיז היטב

"שיחקתי קודם בסדרה שנקראה 'קלווין היל'. בשלב מסוים, אחרי שעברתי פרידה, הייתי בדיכאון וירדתי במשקל בלי שידעתי מזה אפילו", אומרת הנדריקס. "טיי דיגס ניגש אלי ואמר לי 'מה את עושה? תפסיקי. פשוט תפסיקי את מה שאת לא עושה'".

"אנשים תמיד החמיאו לי, ועכשיו אני מקבלת אפילו יותר מחמאות, הודות ל'מד מן'", מוסיפה כריסטינה. אנחנו היינו שמחות לראות את המחמאות הללו מתורגמות לשמלות שלא רק מבליטות את החזה הענק שלה אלא מחמיאות לה ומהללות את גזרת שעון החול שלה. עם מחמאות, את יודעת, לא קונים בוורסאצ'ה.

>> המתלבשות הטובות והרעות של אמי 2010