אחד הדברים שמאפיינים את "ויקטוריה'ס סיקרט", הוא שהדוגמניות של המותג הזה הן לא הדוגמניות הדקיקות שבדרך כלל רואים על מסלולי התצוגות. אף אחת מהן לא מדגמנת הוט קוטור עם מגבעת ומוהוק, כי כולן עסוקות מדי בלדגמן לנז'רי ובגדי ים עד גיל שבו דוגמניות בדרך כלל פורשות ועוברות להיות מנחות ריאליטי. לכן זה די מפתיע שאחת הכוכבות העולות של המותג, הדוגמנית קנדיס סוואנפול, נעשית רזה לאחרונה בצורה מדאיגה.

קנדיס סאוונפול אנורקסית? (צילום: רויטרס)
מה קרה לקנדיס? ניצבת במרכז התמונה וחד מימדית | צילום: רויטרס

גן עדן של מלאכיות עסיסיות

טיירה בנקס, היידי קלום ונעמי קמפבל הם רק כמה מהשמות הידועים יותר בחבורה שיצאה מהחממה של ויקטוריה. אין ספק ש"ויקטוריה'ס סיקרט" היא גן עדן לבחורות עם ציצים, תחת וירכיים עסיסיים, וכנראה שבגלל זה כל הדוגמניות שם נקראות "מלאכיות" (Angels).
אלא שבשנים האחרונות, החברה החלה לחרוג פה ושם מהקו הזה, והציגה גם דוגמניות רזות יותר ו"סטנדרטיות" במונחים של עולם האופנה. השבוע, כמו שאפשר לראות בתמונות הללו, היא לקחה את הבחירה הזאת צעד אחד רחוק מדי.

אין תמונה
או, ככה נראות דוגמניות של לנז'רי. קנדיס בימים עסיסיים יותר

קנדיס סוואנפול בת ה-22, אחת הדוגמניות המבטיחות של החברה ומי שנבחרה לככב על שער קטלוג בגדי הים לשנת 2011 הצטלמה לצד שתי מלאכיות ותיקות ממנה, אלסנדרה אמברוסיו ואדריאנה לימה, במלון Mondrian בלוס אנג'לס השבוע. סוואנפול גם הופיעה בקטלוג ששחררה החברה בינואר לקראת הוולנטיינ'ס דיי, ובו היא נראתה בריאה וסקסית, ממש כמו חברותיה.

אבל בצילומים האחרונים שלה השבוע, התגלתה סוואנפול אחרת לגמרי: כחושה, מצומקת, ובמקום קימורים עסיסיים קיבלנו זוג רגליים מקלוניות ובטן קעורה. אין ספק שהדוגמנית הדרום-אפריקאית השילה ממשקלה קילוגרמים רבים, מה שבלט עוד יותר על רקע לימה ואמברוסיו, שתיהן אימהות לתינוקות בני שנה וחצי-שנתיים.

האם עלינו להיפרד מקימורים א-לה טיירה?

האם סוואנפול סובלת מאנורקסיה? זאת בהחלט שאלה שמתעוררת למראה התמונות הללו. אפילו אלסנדרה אמברוסיו, שנחשבת לרזה מבין האנג'ליות, נראית לידה כמו דוגמנית מידות גדולות. השאלה הגדולה יותר כאן היא מה עמדת "ויקטוריה" בעניין. האם מדובר במגמה מדאיגה, שבעקבותיה נתחיל לראות יותר מלאכיות צנומות ופחות טיירה בנקס על המסלול?

אלסנדרה אמברוסיו בתצוגה של ויקטוריה סיקרט (צילום: Alexander Tamargo, GettyImages IL)
נראית כמו דוגמנית למידות גדולות ליד קנדיס. אלסנדרה אמברוסיו | צילום: Alexander Tamargo, GettyImages IL

 זאת לא הפעם הראשונה שבחברה חוטפים על הראש בגלל דוגמנית רזה מדי: עוד ב-2010 קמה מהומה נוכח צילומים של אמברוסיו לשער של "גלאמור", לצד קריסטן רן השופעת לשעבר וברוקלין דקר, ההיא שגנבה לבר רפאלי את השער של "ספורט'ס אילוסטרייטד". אמברוסיו, אז שנה וחצי לאחר הלידה, בלטה ברזונה ובגוף הנערי שלה מול שתי הדוגמניות הבשלות.

 למרות הביקורת, אמברוסיו משום מה מחשיבה את עצמה כדוגמנית מלאה, מסתבר. בראיון ל"דיילי מייל" הבריטי היא טענה:
"יש לי מזל גדול לעבוד עבור מותג שחושב שנשים צריכות להיות בריאות. את צריכה להיות מסוגלת למלא את התחתונים והחזייה האלו. ככה שכן, אני בחורה עם קימורים". האמנם?

>> "בנות, גזרה גבוהה זה מכוער"