עונת הטקסים של הוליווד החלה השבוע ברעש פלאשים גדול. השחקנים זוכים להערכה ויוקרה מצד הקולגות, פרסים זהובים וכסופים מושלכים לכל עבר, ובשביל לתת את הטון לא מספיק לתת הופעה של החיים על המסך. בשביל להראות מה את באמת שווה – כמה את רזה, כמה את הדוקה, חלקה ובעלת חוש סטייל מפותח בואכה אייקון אופנה, קיים מצעד הגאווה של השטיח האדום, שהוא אירוע בפני עצמו, לפעמים גם יותר מעניין מהטקס. ועל אף סוללת הסטייליסטים, המעצבים, המאפרים ומעצבי השיער שמקיפה כל כוכבנית מתחילה, הרי שגם בטקס גלובוס הזהב של 2009 נרשמו לא מעט נפילות מביכות.

נראות פגז: 


נתחיל בבשורות הטובות: כולן רזות שבא למות. הכוכבות בהוליווד כנראה מפסיקות לאכול כשלושה עד ארבעה ימים לפני האירוע. חלקן גם שבוע לפני. אחרת אין שום מה שמסביר את העובדה שאישה יכולה להידחס בתוך שמלה הדוקה עד חנק שמבליטה כל קימור ופיתול.
בגזרת הצבעים כמעט ולא נראו השנה גוונים עזים ומסמאי עיניים כמו צהובים או ירוקים. רוב השמלות שמרו על מראה סולידי למדי – משפחת הכחולים בדגש על כחול נייבי, משפחת הסגולים, אדומים, לבנים, אפורים-כסופים וכמובן השחור הנצחי.
פיצ'ר חזק נוסף (שכנראה תמיד יישאר כזה) הוא שמלות סטרפלס. ביונסה, אווה לנגוריה פרקר, קייט בקינסייל, רומר וויליס (הבת של), קייט וינסלט ועוד רבות הראו כתפיים מחוטבות להפליא ומחשופים בוהקים. על אסופת הבלינג בלינג שהתרוצצה שם אין לנו הרבה מה להוסיף – היו צמידי זהב הורסים וענקי יהלומים מדויקים, חלקם מוצלחים יותר או פחות. מה שבטוח זה שהם עולים בערך כמו הבית שלך.

בין המתלבשות הטובות בלטה קייט ווינסלט בשמלת סטרפלס שחורה, הדוקה ומחמיאה של איב סאן לורן. טינה פיי חשפה מחשוף עמוק בשמלה שחורה צנועה למדי, אבל מתאימה לאישיות שלה. רנה זלווגר גם בשמלה ספק שחורה ספק כחולה כהה, הלכה על וריאציה מעניינת עם חלק עליון גבוה מאוד ושקוף. אן התאווי בעלת עור החרסינה בחרה בשמלת נסיכה בצבע כחול עמוק של ג'ורג'יו ארמאני שהחמיאה למידותיה ולגוון עורה וגם דברה מסינג בחרה בשמלה בגוון נייבי של וורה וונג. אווה מנדז נראתה נפלא בשמלה לבנה חושפת גב של דיור ואקססורי בדמות קעקוע במעלה העורף. אווה לנגוריה פרקר בחרה בסאטן אדום צמוד ומהמם, ואחרונה ומעט שנויה במחלוקת ברשימת הטובות שלנו היא מגי ג'ינלהל, שהתהלכה בשמלת הדפס עלק נמר כחולה ומעניינת, שהוציאה לא רק לה את העיניים.

צריכות לחטוף פגז: 


בגזרת הפדיחות שימו לב לרייצ'ל גריפיתס ("עמוק באדמה", "אחים ואחיות"), שפישלה בגדול בשמלת זהב מקומטת נטולת כל צורה וטעם. דרו ברימור ניפחה את שערה ונתנה לג'ון גליאנו לבחור לה שמלה בגוון תכלת כסוף שלא מחמיאה לגוון עורה או לגזרתה ואף מבגרת אותה בכ-20 שנה. ביונסה כמעט נחנקה בשמלה של אלי סאאב ושוב לא נפטרה ממראה הטראש. וגם ג'ניפר לופז לא עשתה לנו את זה עם שמלת הזהב של מרצ'זה. אבל איך אומרים? בלי הרעות, לא יכולנו להגדיר את הטובות. אה, ויש גם כל הנושא הזה של על טעם ועל ריח והיופי הוא בעיני המתבונן ובלה בלה בלה. את יודעת, במקרה שיש לך השגות. אנחנו, אגב, נשמח לאיזה ויכוח עסיסי.