הכירו את ליה טי: דוגמנית בתחילת דרכה, שבתוך חודש הפכה מאסיסטנטית צנועה מאחורי הקלעים של עולם האופנה לשם דבר בתחום. היא מככבת בקמפיין החורף של ז'יבנשי, מחייכת אלינו מבעד לעמודי הכרומו של מגזין ואניטי פייר האיטלקי ומתערטלת בווג הצרפתי. אז מה כל כך מיוחד בטי? ובכן, יש בה דבר שעינינו התמימות לא מצליחות לראות. דבר? התכוונו כמובן לאיבר.

אין תמונה
"היא כל כך נשית ושברירית". ליה טי במרכז בפרסומת לג'יבנשי

ציצי עומד, בטן שטוחה ואיבר מין זכרי

מודות: עד שצפינו בתמונת העירום של ליה טי במגזין ווג הצרפתי חשבנו שאנחנו מאוד ליברליות. אחרי הכל, גם אנחנו ראינו את העונה ה-11 של "הטופ מודל הבאה של אמריקה" ולא התמוטטנו לנוכח אייסיס, הדוגמנית הטרנסקסואלית. אבל את זה כבר היה לנו קשה לעכל: ליה טי בעירום מלא, שחושף שדיים נאים, בטן שטוחה ואיבר מין גברי מובהק. מסתבר שגם לה לקח זמן להגיע לתמונה הזאת.

טי היא דוגמנית ברזילאית בת 28, שנולדה כבן בשם לאונרדו. ריקרדו טישי, המנהל האמנותי של ז'יבנשי, הבחין במראה הנשי של לאונרדו ושכנע אותו להיכנס לנעליה של אישה. עבור טי המהפך לא היה ברור מאליו. לעיתון הגרדיאן הבריטי היא מספרת כי המעבר משך תשומת לב לא רצויה מצד זרים, וגופה התמלא בהורמונים שגרמו לה לשינוי במצבי הרוח, מה שאילץ אותה להתמודד עם הבדידות האופיינית כל כך לטרנסקסואלים, לדבריה.

 "כולם קיוו שאני אצא מהארון"

המהפך שבחרה לעשות יצר סכסוך לא פשוט עם משפחתה הקתולית והשמרנית, וזה בטח לא עזר שאביה הוא כוכב נבחרת ברזיל לשעבר, טוניניו סרזו. כשבתקשורת עלו על הסיפור טען סרזו שיש לו רק שלושה ילדים, ולא כלל את טי. במגזין ואניטי פייר היא משחזרת את הקשר שהיה לה עם אביה בילדותה: "כשאבא היה מגיע הביתה, הוא היה מסתכל עליי ואומר שמשהו לא בסדר איתי. בשנים שחלפו כולם קיוו שאני פשוט הומו".

אין תמונה
ליה טי במלוא הדרה

אבל טי ידעה שהיא לא. שמצבה מבלבל עוד יותר. היא גילתה שהיא נמשכת לגברים כמו גם לנשים, וחשה שאין לה זהות מינית מוגדרת. כשגילתה את הטרנסקסואליות הייתה סקרנית לדעת עוד, אבל גם חששה מההשלכות וניסתה לשכנע את עצמה שהיא לא הדבר הזה. כשפגשה בטיסשי מז'יבנשי, דעותיה השתנו. הוא העסיק אותה כעוזרת ודוגמנית מדידות ולא הפסיק להלל אותה. "היא אלילה אמיתית", הוא אומר. "תמיד הייתה מאוד מאוד נשית. עדינה ושברירית, מאוד אריסטוקרטית". בעקבות ההיכרות עם טי החליט טישי לעצב את קולקציית החורף במשחק עדין שבין גבר לאישה, והשאר היסטוריה.
על אף המכשולים, אומרת טי, המאבק השתלם. "הייתה לי בחירה: האם להישאר עצובה כל ימי חיי או לנסות להיות מאושרת".

>> אזעקת טרנד: האם שיער אפור הוא הבלונד החדש?