את יודעת שהפכת לאישה ברגע שבו את מבינה שפשוט אין לך מספיק נעליים. את אפילו לא צריכה לנעול אותן, מספיקה הידיעה שיש לך נעל עקב צהובה בארון, שתרת אחריה במשך חודשים. למעשה, נעליים הן כמו גברים: את אף פעם לא בטוחה שבחרת את הנכון, את תמיד חושבת שיש אחד יפה יותר, ובסוף את הכי אוהבת את זה שגורם לך להרגיש בנוח.

אבל למרות המשיכה הבלתי נגמרת הזאת לנעליים באשר הן, הצלחנו למצוא כמה זוגות שבחיים לא היית מניחה עליהן את כף רגלך. ולא רק בגלל שאת לא יכולה לממן אותן, אלא בגלל שהן פשוט הנעליים המופרכות ביותר שאישה יכולה לצעוד בהן. ליידי גאגא, היר ווי קאם.

מריון קוטיאר - נעליים מופרכות (צילום: Gettyimages IL, Getty images)
מתאים יותר לדורותי מארץ הפלאות מאשר למריון על השטיח האדום. מריון קוטיאר | צילום: Gettyimages IL, Getty images

זה נעל או שאת ממש שמחה להרוס לעצמך את הגב?

מריון קוטיאר הגיעה לבכורה של "אויבי הציבור" עם שמלה ורודה וחמודה וזוג שוקיים נאות. הבעיה היא שאף אחד לא יכול היה להרים את ראשו מהנעליים האדומות והמנצנצות בעיצובו של ג'ון גליאנו שהיא רכסה על רגליה, במעין טוויסט מודרני לנעליים של דורותי מארץ עוץ. אולי הן מתאימות לדרך האבנים הצהובות, אבל הן קצת מוגזמות בשביל דרך השטיח האדום.

שיינה גריימס - נעליים מופרכות (צילום: Alberto E. Rodriguez, GettyImages IL)
מחודד ואכזרי. שיינה גריימס | צילום: Alberto E. Rodriguez, GettyImages IL

וכשנעליים משוגעות צמודות לשמלה שאינה חלקה, אנחנו לא יכולות שלא להתפעל – והנה שינה גריימס, מסתירה בקצה השמלה הנאה עקבים מחודדים ואכזריים לכל בת אנוש שאינה סלב. הכל יש בנעליים האלה – ניטים, רשת, עקבים, אדום, שחור. הרבה מהומה שבחיים לא היינו מוצאות לאן ועם מה ללכת איתה.

שרון סטון - נעליים מופרכות (צילום: Gettyimages IL, Getty images)
תמונות קשות. שרון סטון נמחצת | צילום: Gettyimages IL, Getty images

ולפעמים, יודעת כל נערה עסיסית, הסוד הוא מאחור. שרון סטון הוכיחה שמי שמביט בך מאחור לא יכול לנחש שמלפנים יש נעל כה סטנדרטית. עם עקב שמתחפש לבחורה כסופה, הופכות הנעליים להרבה יותר מסתם סנדלים. עם זאת, כואב לנו לראות את עקבה של שרון נמחץ כך על העקב האימתני. שנים של הליכה על עקבים לא מיטיבים עם הבריאות, וודאי שלא עם צורת כף הרגל.

ג'סיקה ביל - נעליים מופרכות (צילום: Jason Merritt, GettyImages IL)
מה הטעם שכל היופי הוא מאחור? ג'סיקה ביל | צילום: Jason Merritt, GettyImages IL

עוד אחת שמחביאה את זה מאחור היא ג'סיקה ביל. בחיים לא תנחשו מה מסתתר מאחורי נעלי העקב המשמימות האלה. אבל אז היא תפנה אליכן את הגב ולפתע! עולם שלם ומנצנץ. אבל לא בגלל הנצנוצים המשמחים היינו מוותרות על הנעליים האלה, אלא דווקא בגלל שמה זה שווה להתהדר בכאלה נעליים, אם את בכלל לא יכולה ליהנות מהכיף?

ליידי גאגא - נעליים מופרכות (צילום: Kevork Djansezian, GettyImages IL)
אין סיכוי, אף פעם, לעולם לא! ליידי גאגא | צילום: Kevork Djansezian, GettyImages IL

אבל אין ספק שמלכת הנעליים המזעזעות היא הוד רוממותה גאגא. לא פעם היא הידסה בנעליים חסרות עקב שנראות כמו המוטציות של הנעליים הרגילות, למשל בטקס MTV, אז עשתה כבוד לאלכסנדר מקווין המנוח. והנה, גם בטקס הגראמי היא הלכה על נעליים שמשבשות לגמרי את התפיסה של "מהי נעל". כן, עד כדי כך. אנחנו אפילו מתקשות להבין איפה בדיוק מתחילה הרגל ואיפה מסתיימת, ובכלל מהי צורת הנעל. זה אולי מרהיב, אבל בחיים לא היינו מסוגלות לדרוך על כזו. שלא לדבר על המעצב המועדף החדש על גאגא, נוריטקה טאטהאנה, יפני בן 25 שעיצב לה 5 זוגות שכאלה, ושמח עד מאוד שהעולם כעת יודע מי הוא: האיש שגרם לליידי גאגא להתרסק.

קלי רולנד - נעליים מופרכות (צילום: Gettyimages IL, Getty images)
אייטיז פוגש ניינטיז ויוצרים ברווז. קלי רולנד | צילום: Gettyimages IL, Getty images

נעליים מהאייטיז - זה רע?

אם הנעליים של קלי רולנד היו יכולות לדבר, הן וודאי היו צועקות: "אייטיז! אייטיז!". ואכן, אם זה מריח כמו נעלי לק (זוכרות?), זוהר בכמה גוונים ויש לו צורה מוזרה – זה כנראה ברווז. אבל ברווז ממש מגניב, כזה שבא מעולה עם חולצה בהדפס זברה. ואם אנחנו כבר ברטרו, זוכרת את הניינטיז? זה רק נראה לך מזמן, אבל היו ימים שאהבת שקפקפים בטירוף. לקאשה גם יש שקפקפים, אבל הם מוגבהים בפלטפורמה קטיפתית וגבוהה בטירוף. לא בטוח שהיינו נכנסות איתם לים באילת, כמו שאהבנו לעשות עם השקפקפים בניינטיז, אבל אתן עוד תראו, השקפקפים עוד לא אמרו את המילה האחרונה.

קשה - נעליים מופרכות (צילום: Angela Weiss, GettyImages IL)
שקפקפים על עקבים - מה לעזאזל?? קשה | צילום: Angela Weiss, GettyImages IL

סרינה וויליאמס - נעליים מופרכות (צילום: Claire Greenway, GettyImages IL)
מרוב ניטים, לא רואים את הנעל. סרינה וויליאמס | צילום: Claire Greenway, GettyImages IL

בנעליים של סרינה וויליאמס לא היינו נוגעות פשוט כי הן נורא מכוערות. כל הניטים האלה שחושפים אצבעות לא מטופחות בעליל מעוררים בנו בחילה עזה. כן, החוק מספר אחד לחשיפת כף הרגל הוא טיפוחה. רוצה לגדל ציפורניים חודרניות ויבלות? תעטפי אותן היטב במגפיים.

לייטון מייסטר - נעליים מופרכות (צילום: Gettyimages IL, Getty images)
הראשונה בהנעלה. לייטון מייסטר | צילום: Gettyimages IL, Getty images

נקנח בזוג נעליים שהיינו מוכנות לעטות עוד היום. לייטון מייסטר המוצלחת, שהשפיעה רבות על ארוננו, יצאה לעיר בנעליים מבריקות, ואנחנו לא מדברות רק על הצבע. יש לנו הרגשה שעם כל המופרכות שלהן, היינו מצלחות לשלב אותן במלתחה שלנו. או לפחות להרגיש את החמימות הזו בגוף כל פעם שניזכר שהן שוכבות לנו בארון.

>> ונעבור לבשורות השפויות: הנעליים שכדאי שיהיו לך בחורף הקרוב

מחפשת משהו לביש יותר? כנסי ל-style river, ותתחילי לחסוך