ביקיני
הלך הסטרפלס אחותי | צילום:

 יודעת כל בחורה שנוהגת להשתזף בקיץ: את לא באמת יכולה ללבוש שמלת סטרפלס אלא אם כן את משתזפת טופלס. את בטח מבינה על מה אנחנו מדברות: את פוקדת את הים כל שבת ונמרחת במידה הנכונה. בשלהי אוגוסט את מתגאה ברגליים שזופות למהדרין, זרועות נוצצות מאושר ונדמה שהחיים ברונזה. עד שאת חוזרת הביתה ומגלה שבין הצוואר לפופיק מעטרים אותך פסי קולר לבנבנים ובמקום שהיה מונח פעם הציצי שלך נחשפים שני משולשים לבנים ובוהקים. את הפס שחותך לך את הגב את לפחות לא יכולה לראות.

אבל מאותגרות השיזוף החלק (בעיקר שחקניות פורנו וכאלה שמוצאות את עצמן מרחיקות עד חופי נודיסטים) יכולות להתנחם בפיתרון הבא: מותג בגדי הים KINIKI פיתח ליין שלם של בגדי ים שקופים שכל מטרתם היא למנוע היווצרות סימני שיזוף מרגיזים, כך מדווח הדיילי טלגרף. נשמע מגניב? בואי נחשוב על זה עוד קצת ברשותך.

שקוף שאת מסכנת את עצמך

לפני שנכניס את התותחים הכבדים שמתריעים על סיכון מוגבר לסרטן העור, נסביר קודם איך זה עובד: בגד הים השקוף נראה רגיל לחלוטין ואינו חושף דבר שאינך רוצה לחשוף בעצמך. עם זאת, הוא עשוי מבד שיש בו אלפי חורים מיקרוסקופים והם מאפשרים חדירה של 80 אחוז מקרני השמש לעור. "הרעיון צץ שראיתי שיש לנו חומרים מרשת דייגים בחדרי העבודה המאפשרים חדירה של קרני שמש", אמר ג'ון ווקר, מבעלי המותג הוותיק ומי שאחראי על ייצור הגימיק החדש. "הבנתי שזה יכול להיות פיתרון גאוני לשיזוף אילו רק יכולנו להפוך אותו גם ללביש. מפה לשם, חשבנו על הדפסים מנומרים או מרקמים אבסטרקטיים שיתעתעו את העין. השילוב הזה מאפשר מצב שבו לא רואים שוב איבר צנוע אם מביטים בבגד הים על גוף האדם". 

אין תמונה
הבשורה הטובה: זה לא שקוף. הבשורה הרעה: זה גם לא בריא


הבד הסינטטי שעליו אנחנו מדברים זמין כיום בצורת בבגדי ים שלמים, ביקיני ובגדי ים של גברים. מחיר התענוג: 34.30 אירו, בעוד שבגדי ים רגילים מתומחרים במחיר של 17.43 אירו.

אז את ההיבט האסתטי פתרנו. כעת עולה השאלה החשובה יותר – מה עושים עם נזקי השמש? קולות הנגד לא איחרו להגיע. יו"ר אגודה למניעת סרטן העור מחה על הקונספט ואמר כי "מדובר ברעיון מאוד מסוכן". לטענתו בזמן שהעולם מנסה להעביר מסר לאנשים שאין חשוב מלהתגונן מפני השמש, מגיע רעיון שמטפח את ההיפך הגמור. עוד הוא מסביר שלפי הנתונים בכל יום יש חמישה אנשים שמאובחנים כחולים במלנומה. "מדובר במחלה קטלנית אשר משפיעה על אנשים רבים".

דובר נוסף מטעם האגודה אמר כי על מפתחי הרעיון לשאת באחריות. "למרות שזה נשמע כמו רעיון אטרקטיבי עבור אנשים רבים שחשוב להם להיראות שזופים ונכונים בקיץ, העובדה שבגד הים מאפשר חדירה של 80 אחוז לכל אזורי גופנו מדאיגה במיוחד. זה בהכרח אומר שאנשים ימשיכו להזיק לעצמם". הוא הוסיף שאם אנשים כל כך להוטים להשיג את הגוון שהם רוצים מבלי סימנים מיותרים, יש דרכים נוספות ובריאות לעשות את זה, למשל שיזוף בהתזה.

אין תמונה
ניתן להשיג באתר kiniki.com

עוגיות חמות? רק שלא יישרפו

אבל כל הדוברים לא באמת יכולים לעשות כלום נוכח המכירות הלוהטות של המוצר. נראה אתכם עוצרים בחורה בדרך לסטרפלס, כאמור. בקיניקי גם דואגים להזהיר את הלקוחות ומבקשים מהם להיות רגישים עוד יותר לכל סוגיית השיזוף. "בגדי הים נמכרים כמו עוגיות חמות. השקנו אותם רק לפני ארבעה שבועות ואנחנו לא מצליחים לעמוד בקצב הביקוש" אמר הבעלים. "המלצתנו היא להמשיך להתמרח בקרם הגנה לפני שלובשים את בגד הים והפעם להתמרח היטב בכל הגוף. על הלקוחות להיות אחראים לנושא". במילים אחרות: אם באמת יישרפו לך הפטמות, לא יהיה לך את מי להאשים.

רוצה בגד ים שקוף? תוכל להתרשם מהקולקציה באתר kiniki, לא לפני שתרכשי לעצמך גם קרם הגנה ממש טוב. לא יודעת מה לבחור? הנה כמה דברים שיעזרו לך בהחלטה.