החודש הכי אינטנסיבי בעולם האופנה, חודש שבו כל המעצבים מציגים את חזונם האמנותי לאביב-קיץ של שנה הבאה, הסתיים סופית. פה ושם אתן עוד יכולות לראות איזו קולקציה משבוע האופנה של שווייץ, אבל התצוגות הרציניות הסתיימו. נתראה בפברואר הבא, כנראה.

אבל לא רק קולקציות מרהיבות של בגדים ראינו שם, אלא גם הרבה תיקים, חגורות, כובעים, אביזרי שיער, איפור משוגע ותסרוקות מושקעות. אה, וגם נעליים. הפטיש הפרטי של לא מעט בחורינות חובבות שיק וכנראה שגם של לא מעט מעצבי הוט קוטור מן השורה הראשונה.

אלכסנדר מקווין - פלטפורמות ענק (צילום: רויטרס)
עקבי המפלצת של אלכסנדר מקווין. אמנות או נמות? | צילום: רויטרס


בחודשים האחרונים אמנם הולכים ומתגברים הקולות לוותר על המגדלים המפחידים לטובת עקבים עם טיפה יותר סובלנות לעמוד השדרה – היו אלה עורכי ווג בכבודם ובעצמם שיצאו בקריאה נרגשת נגד כלונסאות הענק. אבל את מעצבי העל זה לא ממש מעניין. אז אמנם מדובר ביצירות אמנות של ממש, אבל בדומה ליצירות כאלה, מדובר בפריטים שיכולים לשבת במוזיאונים, ולא על כפות רגליים עדינות. בואי רק נגיד שאם חלק מהטרנדים האלה יחלחלו אל אופנת הרחוב שלנו, אז כדאי כבר עכשיו להשיג טלפון של אורתופד. 

חייזר של 25 ס"מ

אצל גוצ'י נצפו עקבי דומינטריקס מבהילים, והיינו שמחות לפגוש את הגבר שאומר שזה סקסי. עמנואל אונגרו הציג קולקציה צבעונית, אביבית וחיננית אבל ציוות לה נעליים צבעוניות מדי גם כן, עם עקבים משוננים שיכולים להרוג מישהו. הבגדים של ולנטינו עצרו את נשימתנו ממש – רומנטיקה משתפכת בגוונים שנעים משמנת, דרך בז'ים ואפרפרים ועד ורודים עתיקים וסגולים עתיקים, והכל רומנטי ויפיפה ונשי ורך. אבל איזו אישה שעוטה על עצמה מלבושים משובחים כל כך יכולה לצעוד באלגנטיות על עקב סיכה אומללים ונעליים שעשויות מתחרה ולא מציעות שום סוג של תמיכה מורלית לקרסול?

גוצ'י - שחור (צילום: רויטרס)
עקבי דומינטריקס של גוצ'י. סקסי או מפחיד? | צילום: רויטרס


מוצ'יה פראדה כבר עשתה את הפדיחה שלה בגזרת הסטילטוס בשבוע האופנה של מילאנו בשנה שעברה, כשהעלתה על הבמה את הדוגמניות בעקבים של 14 ס"מ שגרמו לחלק מהן למעוד על הבמה ולשאר סתם ללכת נורא מכוער. השנה היא הלכה על בטוח, אבל לא ויתרה על המכוער עם נעלי הפלסטיק האלה, שאף סינדרלה לא הייתה חפצה שיגיעו עם נסיך, ואף עיטרה אותן באבני חן, כאילו שזה מה שייתן להן חן.

כפכפים שקופים של פראדה (צילום: רויטרס)
הכפכפים השקופים של פראדה. לפחות אי אפשר ליפול מהם | צילום: רויטרס


אבל הגדיל לעשות אלכסנדר מקווין, נסיך האוונגרד, האיש שכנראה אף אחד כבר לא מרים גבה כשהוא מעלה למסלול דוגמנית עם נעליים בגובה של 25 ס"מ. אמרנו נעליים? סליחה, התכוונו ליציקות מלט ובטון שבמקרה יש להן גם עקבים. יהיה קשה להתווכח על הגאונות של מקווין המעצב, אבל לא יהיה קשה להתווכח עם העובדה שזה נס שאף דוגמנית לא נפלה ושברה את ראשה הצנום (והנה כל התמונות מהתצוגה, כי זה משהו שאת פשוט חייבת לראות).

 הנה עוד כמה יצירות ביזאריות יותר או פחות של מעצבים מוכרים יותר ופחות.

>> למה אנחנו קונות נעליים לא נוחות? הנה כמה תשובות