בערבים הגדולים האלה, שבהם סטייליסטים, מאפרים, צלמים ונהגי לימוזינות עושים שעות נוספות, רבות הכוכבות המתפתות ללכת על כל הקופה, ובגדול, ולהפגיז באאוטפיט גרנדיוזי אבל נטול כיסוי. וכך היה גם בטקס האמי של 2010.

בדרך כלל, זו שיודעת לקחת צעד אחד אחורה מכל הצבעוניות והרצון לצאת דופן, היא הזוכה, והשנה זו איווה לנגוריה, שהעניקה דוגמה מופתית לנועזות שלא יצאה משליטה. לקחה האיווה את המוטיב החוזר הכי בולט של הערב – השובל הארוך (מתקבל על השטיח האדום, פחות סוחב ברחובות תל אביב המטונפת) – ועשתה אותו בעדינות וברכות עם שמלה שחורה אלגנטית ומתאימה בול למידותיה.

אווה לונגוריה פרקר - טקס אמי 2010 (צילום: Jason Merritt, GettyImages IL)
איווה לנגוריה. שמלה שחורה קלאסית | צילום: Jason Merritt, GettyImages IL

ואם כבר הזכרנו יציאה משליטה, העיפו מבט באנה פקווין. הסטייליסט שלה, רנאטו קמפורה, תיאר את הלוק כ"מראה הלוחמת היפנית", ואם הסטייליסט שלנו היה מגדיר אותנו כלוחמות יפניות בערב טקס פרסי הטלוויזיה החשוב ביותר, היינו ממהרות להחליף אותו. מעבר לסטייל הכללי המשונה, השמלה פשוט לא חתוכה נכון. קו המותן באמצע הבטן משמין (והיא הכי רזה בעולם, כן?), ואילו תחתית השמלה נחתכת בדיוק באמצע הברך וגורמת לרגל להיראות חסרת פרופורציה ולפקווין להיראות נמוכה מכפי שהיא.

אנה פקווין - טקס אמי 2010 (צילום: Jason Merritt, GettyImages IL)
אנה פקווין. מעניין מה הערפד חשב על השמלה | צילום: Jason Merritt, GettyImages IL

והנה עוד שובל שמתחשק לנו לכרוך אחרינו, זה שצמוד לשמלה של אליזבת מוס, שגם כפגי ב"מד מן" רק הולכת ומשתבחת. דונה קארן אחראית על שמלת הניוד הזו, שהולכת נהדר עם הצבעים של מוס. השמלה עצמה אולי לא סופר-נועזת, אבל הגוון הוא אחד המבוקשים על פלטת הטרנדים, והיינו זקוקים גם לשמלה אחת שתשתמש במה שעכשווי כמו שצריך.

אליזבת מוס - טקס אמי 2010 (צילום: Jason Merritt, GettyImages IL)
אליזבת' מוס נפרדת ממראה המזכירה הסקסית | צילום: Jason Merritt, GettyImages IL

איך זה שדווקא המד-מנית האהובה עלינו לא מצליחה לעטות לוק אחד ראוי על השטיח האדום? השמלה ממש יפה, באמת. הגוון הלילכי מתאים לכריסטינה הנדריקס מאוד, הגזרה יושבת בול על המותניים הסקסיות, אבל מראה הפרונט והנוצות המתעופפות גרמו לנו להחזיק את הראש בשתי ידיים ולמרר לאלוהיי הסטיילינג. מה חשב לעצמו המעצב זאק פוזן? שלא נשים לב שהליהוק פשוט לא נכון? דווקא בערב הגדול של הסדרה הבאמת הכי טובה בטלוויזיה, לא זכינו לחסד מג'ואן.

כריסטינה הנדריקס - טקס אמי 2010 (צילום: Jason Merritt, GettyImages IL)
כריסטינה הנדריקס שוב מפקששת | צילום: Jason Merritt, GettyImages IL

הנה דוגמה למישהי שהלכה עד הסוף באופן הנועז ביותר, וזה הצליח לה בענק. ג'נוארי ג'ונס ידעה בדיוק מה ואיך היא רוצה את זה: "ראיתי את השמלה בווג האיטלקי, ופשוט שאלתי את דונטלה ורסאצ'ה אם אני יכולה ללבוש אותה לטקס". סטייליסטים? תשכחו מזה. לג'ונס יש פשוט טעם טוב. וכן, אנחנו כבר בכוננות גבוהה למכת טוקבקים בנוסח "פחחחחח איזה שמלה הזויה ומכוערת". זה לא מפחיד אותנו.

ג'נוארי ג'ונס - טקס אמי 2010 (צילום: אימג'בנק/GettyImages, getty images)
ג'נוארי ג'ונס כחולה ותפוחה | צילום: אימג'בנק/GettyImages, getty images

מוטיב חזק שנצפה על השטיח האדום הוא של שמלות לבנות. ספרנו לפחות חמש, והתפלאנו שאחת המשובחות שבהן הייתה על קים קרדשיאן. שילוב מעודן ומדויק של תכשיטים תואמים ואיפור עדין באופן יחסי, והופה – היא נראית הכי רד קרפט רדי. רק קצת חבל שקימי נטמעה בין המוני הנשים שבחרו את הלבן כצבע שיעטה את גופן.

קים קרדשיאן - טקס אמי 2010 (צילום: אימג'בנק/GettyImages, getty images)
קרדשיאן לא מפספסת הזדמנות להציג את עצמה | צילום: אימג'בנק/GettyImages, getty images

גם אמבר ריילי עשתה את זה בלבן, בצעד נועז למדי (כן, היא שחורה ומלאה, אי אפשר להכחיש). בימים רגילים היינו מעריכות את השמלה הזו, שנראית לא רע בכלל על אמבר העסיסית. אבל שפע הבחורות שלבשו לבן רק הדגישו את השונות שלה על פני כל הרזון הבלונדיני. רק נציין שאנחנו בעד החריגה מהנורמה, ושבשבילנו "גלי" הרבה יותר שווה מ"משפחה מודרנית" הזוכה.

אמבר ריילי - טקס אמי 2010 (צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL)
אמבר ריילי. מתכננת חתונה בקרוב? | צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL

אין ברירה אלא להתחיל עם הבדיחה הצפויה "היידי לא לובשת קלום". צחקנו? יופי. דווקא השרשרת מוצלחת, וכשהבטנו בתמונת עד-המותן של היידי קלום התרשמנו מאוד. אבל אז הבנו שכמו שזה מתחיל, זה נגמר, ושהשמלה הזו קצרה באופן קיצוני. עזבי את זה שאת אייקון אופנה ואמא, ושאת לא יכולה להתלבש כמו אחרונת בנות ה-14. את פשוט שווה מדי בשביל להיראות כל כך מתאמצת, ועוד עשרה סנטימטרים במכפלת היו הופכים את ההופעה שלך לאלגנטית ומשובחת.

היידי קלום - טקס אמי 2010 (צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL)
היידי קלום מציגה פיגורה לוהטת | צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL

זה הזמן להעניק שתי נשיקות חמות לג'יימה מייז. השרשרת המעלפת, הגוון הכחול הבלתי צפוי, וההתאמה המושלמת לשמלת סטרפלס. שובל ארוך כמו של כל אחיותיה הכוכבות ההוליוודיות, ותסרוקת פרועה שמשכיחה מאיתנו את דמותה הקפוצה וכה אהובה שהיא מגלמת ב"גלי". המשיכי כך.

ג'יימה מייז - טקס אמי 2010 (צילום: Jason Merritt, GettyImages IL)
ג'מה מייז. הצבע הנכון, על הפיגורה הנכונה | צילום: Jason Merritt, GettyImages IL

ורק כדי שתוכלו לסיים עם צחוק מתגלגל – קבלו את לורן גרהאם, שהלכה על לוק בלתי ייאמן. היעדר גזרה, ערימת בדים גזורים ותלושים שהוצמדו זה לזה באקראיות, תכשיטים כה מסיביים, לק אדום ועגילים גרנדיוזיים – כל אלה מלמדים אותנו שסטייל אין פה. וזה יותר ממה שאנחנו מסוגלות לשאת.

לורן גרהאם - טקס אמי 2010 (צילום: Jason Merritt, GettyImages IL)
לורן גרהאם. געגועינו לבנות גילמור | צילום: Jason Merritt, GettyImages IL
>> למה ג'וליה רוברטס לבשה וילון?