אין כמעט תמונה של סלבריטאית, שחקנית או דוגמנית שלא עברה ריטוש. בעוד רובנו מכות על חטא שאנחנו לא נראות טוב כמו התדמית שעברה פוטושופ אכזרי על שער המגזין, מסתבר שאילו אנחנו היינו אלה שעוברות "שדרוג מזוייף"-  לא בהכרח היינו שמחות מהתוצאות. זה לפחות מה שעלה מניסוי מעניין שנערך בקרב נשים אמיתיות מרוטשות.

פוטושופ לנשים מציאותיות
"אני אוהבת את הנמשים שלי. לדעתי יש להן אופי, והעובדה שהן נעלמו. אני אפילו לא יודעת מי זאת" | צילום: youtube.com
פוטושופ לנשים מציאותיות
"אני חושבת שבגלל שאני מכירה את עצמי, זה נראה ממש שונה" | צילום: youtube.com
פוטושופ לנשים מציאותיות
"צריך לחגוג את הפגמים, לא להתבייש, לשנות או להסיר אותם" | צילום: youtube.com
פוטושופ לנשים מציאותיות
צילום: youtube.com
"אחרי שמישהו איפר אותך וסידר לך את השיער וביים את תנוחת הגוף שלך ולקחו ממך את הפגמים שלך, אז לא נשאר הרבה ממי שאת באמת". זו הייתה התגובה המעניינת של אחת מתוך ארבע נשים שהשתתפו בפרויקט מיוחד מטעם אתר BuzzFeed. המטרה הייתה לבחון כיצד נשים רגילות ואמיתיות נראות אחרי פוטושופ. אלה הוזמנו להצטלם באופן מקצועי, ולאחר מכן התמונות נלקחו לאשפי גרפיקה שביקשו להפוך את הנשים ל"דוגמניות של שערי מגזינים". התוצאות היו כמובן  "יפות" באופן קונבנציונאלי, אך הנשים שדיגמנו לא היו מרוצות במיוחד. "מכיוון שאני מכירה את עצמי, זה נראה ממש שונה ואחר", אמרה אחת המשתתפות על פי דיווח ההאפינגטון פוסט.

כל הנשים הסכימו שהתמונות לא מייצגות את האופן בו הן נראות במציאות, שכן "הפגמים" הוסרו לגמרי: מהנמשים ועד הקמטים. "אני דווקא אוהבת את הנמשים שלי", סיפרה אחת הנשים בסרטון שצבר מעל לשני מיליון צפיות ביוטיוב. "לדעתי יש להן אופי, והעובדה שהן נעלמו גורמת לי לתהות מי זאת האישה הזאת".

מדובר בהוכחה לכך שלמרות שישנו שימוש מירבי בריטוש תמונות ובתוכנת פוטושופ, לא תמיד יש בזה צורך. "התכונות הייחודיות של נשים, בין אם אלה קמטים, נמשים או גוף לא לחלוטין חטוב, הינם אספקטים שמוסיפים ליופי של נשים וצריך לחגוג אותן, לא להתבייש, לשנות או להסיר אותם", אומרת עורכת מגזין הנשים Verily שנשבעה שלא תפרסם תמונות מרוטשות בין עמודי המגזין שלה. נקווה שתעמוד בזה גם.

>> התמונות שיבהירו לך כמה חשוב להשתמש בקרם הגנה

>> נא להתקמט בהתאם: שוב סערת פוטושופ

mako נשים: מחכות לך בפייסבוק