כשאנחנו מודדות בגדים, בתכלס יש שני דברים שאנחנו מסתכלות עליהם – ציצי ותחת, ולא סתם. אם נשים בצד את התחת, נושא כבד כשלעצמו, הרי שהופעה מהממת יכולה לקום וליפול על איכותה של חזייה. ואם את כבר מוציאה מאות שקלים על אחת, כדאי שתדעי איך לבחור אותה כך שתמצה את הפוטנציאל שלך (שלא לדבר על תקפיץ אותו למרומים), וגם איך לשמור עליה חדשה וחזקה לאורך זמן. חושבת שזה פשוט? ובכן, את די צודקת. 

שתי חזיות תלויות על חבל (צילום: istockphoto)
תראי איזה יפות, לא כדאי להשקיע בהן? | צילום: istockphoto

לכי להימדד

אם עוד לא עשית את זה, את חייבת ללכת ולהימדד בצורה מקצועית. גם אם את יודעת שאת C80, וכבר שנים קונה חזיות באותה מידה, מאוד יכול להיות שתופתעי לגלות שאת בכלל מידה אחרת לגמרי. גם אם כבר עשית את זה, זכרי שהגוף שלנו משתנה לאורך הזמן, ודיאטות, לידות וכוח המשיכה עושים את שלהם ומאלצים אותנו להימדד בכל כמה שנים מחדש. או שתעשי את זה בפרטיות ביתך עם סרט מידה, ואם אין לך בעיה עם יותר מדי איננטימיות, אז תבקשי מהמוכרת בחנות שתמדוד אותך. 

כך תדעי שהחזייה באמת מתאימה

קודם כל, בואי נפריד בין הכתפיות, היקף החזייה והקאפים. לכולם תפקיד חשוב בהרמה ובעיצוב של החזה, אז אנא התייחסי לכל אחד מהם בכבוד הראוי. 

כשאת מודדת חזייה, היא צריכה להיסגר על הקרס הראשון. אם החזייה נוחה רק כשהיא סגורה על הקרסים הפנימיים, סימן שההיקף גדול מדי. חזייה בעלת היקף נכון אמורה לשבת בנוחות במרכז הגב ולא למעלה, קרוב לשכמות, כי זה מעיד שהחזה כבד ונופל למטה. מה שמחזיק את החזה הוא ההיקף, לא הקאפ ולא הכתפיות!

אם את בעלת חזה גדול, לא מומלץ לבחור חזייה בלי תמיכה וברזלים. אם את הולכת על מינימייזר, הקפידי שהיא לא תמעך את החזה עד שהוא ייראה כמו חד-שד, או תחתוך את אותו באמצע ותיצור אשליה של ארבעה ציצים. הקאפ עצמו אמור לשבת בדיוק מתחת לשד, ואת חייבת לשים לב שהציץ לא שוחה בתוכו, או לחלופין שהשד לא בורח מתחת לברזלים. ארבעה ציצים, את יודעת.

העמידי אותה במבחן

החזייה נוחה ומתאימה? יופי. עכשיו בצעי מספר בדיקות, כדי לוודא שבפעם הבאה שתלבשי אותה היא לא תפתיע אותך לרעה. הרימי את הידיים למעלה, התעלמי מהזרועות המידלדלות והתרכזי בחזייה – האם החזה יוצא החוצה? האם היא מחזיקה אותו היטב? עכשיו קפצצי קלות בתא המדידה כדי לראות שהחזה נשאר במקומו במידה הסבירה, ולא סוטר בפרצופך, למשל. מומלץ ללבוש חולצה או בגד מעל החזייה, כדי לראות את צורת החזה – את לא רוצה חזה משולש ומזדקר כמו הבנות של "מד מן", אלא עגול וזקוף.

אישה בחנות חזיות (צילום: Deklofenak, Istock)
היא אמורה להרים את החזה ולהאריך את החלק התחתון של הטורסו שלך | צילום: Deklofenak, Istock

כמה להרים?

יש כאלה שאוהבות מחשופים ואחרות שמעדיפות גולף. זה לא משנה אם החזייה סגורה או פתוחה, כל עוד היא מרימה את החזה ומאריכה את החלק התחתון של הטורסו שלך – מקו החזה ועד המותניים. כמה סנטימטרים נוספים ייתנו לך מראה ארוך, רזה וכן, גם צעיר יותר. לפחות עד שיבטלו את כוח המשיכה הארור הזה.

שתי חזיות זה לא מספיק

כמה זוגות מכנסיים יש לך? כנראה יותר משניים. אז למה את לא משקיעה במלתחת חזיות מגוונת? המפתח לשמירה על אורך החיים של חזייה הוא, קודם כל, לא לחרוש עליה. חוץ מזה, חזייה שלובשים מתחת לטי שירט היא לא אותה חזייה שלובשים מתחת לשמלת מעטפת, למשל – אז ראוי שתצטיידי בחזיות בעלות מפתחים שונים, שיתאימו למחשופים שונים.

חזייה (צילום: jupiter images)
את לא באמת צריכה חזייה לבנה | צילום: jupiter images

מה שכן, את לא צריכה חזייה לבנה. אנחנו יודעות שזה עושה לך אסוציאציות סבתאיות משהו, אבל עדיף לקנות חזיית שמנת, מוקה או בצבע גוף, בהתאם לגוון העור שלך. חזייה לבנה תבלוט גם מתחת לבגד לבן, והלובן שלה ידהה עם הזמן וחבל. ואם את כבר קונה חזייה שחורה, את יכולה להרשות לעצמך גם כמה מן הגוונים המעניינים יותר – אפור, סגול אוכמניות, כחול כהה או בורדו. סתם, בשביל הכיף.

איך שומרים על חזייה לאורך זמן?

אנחנו מקוות שאת כבר יודעת – חזיות לא מכבסים במכונת כביסה ולא מייבשים במייבש. בעצם, מוטב לייבש חזיות בצל, אפילו בבית, ורצוי על מגבת פרושה. אם את תולה אותן על חבל, הקפידי לא לתלות מהקרסים אלא מהאמצע, כשהחזייה מקופלת קלות. אנחנו יודעות שזה מעצבן, אבל אם את מעדיפה לחזור ולקנות חזיות כל שלושה חודשים, את מוזמנת.

את החזיות שלך כבסי ביד, בנוזל לכביסה עדינה. המומחיות שלנו ממליצות לכבס את החזייה כשאת במקלחת, ולהשתמש בשמפו שלך או בסבון גוף רגיל. הסבונים הללו מסירים שמנים ולכלוך גם ממך וגם מהחזייה, וככה גם חוסכים מים. המהדרין ממליצים לכבס את החזיות הבהירות לאחר כל לבישה, אבל אם לומר את האמת, לנו זה נשמע ממש סינג'ור. 

כשמכניסים את החזיות למגירה אסור לקפל או חלילה לגלגל אותן, ויש להניח אותן פרושות זו על גבי זו, קאפ מעל קאפ.

* תודה להילה וייס, מנהלת מותג בטריומף, ולחברת וומן אונלי על הטיפים החשובים.

>> רבאק, מי בכלל צריך לנז'רי סקסי? 
>> את חזיית הזמן המתקתקת את מכירה?