חזייה לבנה (צילום: אור גץ)
אם את רוצה לשמור על החזייה שלך, טפלי בה וזרקי אותה לכביסה. בתודה מראש, מועצת החזיות | צילום: אור גץ

עם יד על החזה: כל כמה זמן את מכבסת את החזייה שלך? וכשאת כבר עושה את זה, האם את מכבסת אותה ביד כמו שמומלץ או משליכה אותה עמוק אל תוך תהום הנשייה של מכונת הכביסה ונותנת לה לצאת עייפה, מרוטה ומתוסכלת? ובכן, אם התשובה היא "האמת? לא זוכרת מתי לאחרונה זה קרה", אל תרגישי עם עצמך יותר מדי רע, אפילו מעצבת האופנה ויויאן ווסטווד הצהירה שהיא אינה עושה זאת באופן קבוע, שלא לומר בכלל. וכעת, מתברר שמדובר בתופעה נשית רווחת שכן חוקרים גילו כי אישה ממוצעת מכבסת את החזיות שלה כשש פעמים בלבד במהלך שנה. כלומר, פעם אחת בכל חודשיים.

בסקר בו השתתפו יותר מ-2,025 נשים מבריטניה בין הגילאים 65-20 הוזמן ונעשה על ידי "דוקטור בקהאם" - חברה המשווקת מוצרי הסרת כתמים מהלבשה תחתונה. בין הממצאים עלה כי לכל אישה יש בממוצע 16 חזיות שונות במגירתה, ובכל שנה היא רוכשת לה עוד ארבע, ככה בשביל הגיוון. את כל אחת מהחזיות לובשות הנשים כשבע פעמים במהלך שמונה שבועות לפני שהן נשלחות לכביסה. שזה לא רק הורס לנו את התדמית של המין היפה והנקי, אלא שזה עשוי לסכן את בריאותנו. לדברי מומחים, העובדה שאיננו טורחות להעניק לחזיותינו טיפול מקיף ומכובס בצורה עקבית ומסודרת, יכולה לגרום לנו לגירויים בעור ואף בקטריה.

חזייה ותחתונים תלויים על חבל (צילום: istockphoto)
הנה, זה בדיוק מה שאת צריכה לעשות. נסי את זה בבית, אחת לשבוע | צילום: istockphoto
עוד סיבה טובה ואסתטית שמוטב לכבס ויפה חודשיים אחד קודם הם אותם כתמים ארורים. איך שלא נסתכל על זה, למרות שהיא נמצאת מתחת לפני השטח, גם החזייה שלנו סופגת לא מעט לכלוכים, במיוחד כשלא מכבסים אותה. הכתמים הנפוצים ביותר נגרמים בעיקר בשל בשמים, קרם גוף, שיזוף מלאכותי וכמובן זיעה. והנה הוכחה שגם נשים מזיעות. מפתיע, אך נכון.

אז מה קורה בסוף? במקום להשקיע בכביסה הגונה, אנחנו בעיקר קונות אחת חדשה. לפי נתוני הסקר, נשים רוכשות בשנה 2.6 ביליון חזיות, כמות המגלגלת 39 ביליון יורו. 55 אחוז מתוכן, מעדיפות את החזייה המקורית והקלאסית בגוון הלבן, הצבע האדום זוכה למקום שני עם 27 אחוז מהרוכשות והשחור הסקסי מגיע במקום השלישי עם 18 אחוז.

לפי הטלגרף, דוברת מטעם החברה, לסלי ניילור, אמרה: "לא הופתענו כלל וכלל כאשר גברת ויויאן ווסטווד הודתה שהיא אינה מכבסת את החזיות שלה, שכן הממצאים שגילינו העלו את אותן המסקנות בדיוק. הבעיה שמתעוררת היא שהחזיות שלנו נראות דהויות, אפורות ומטונפות. מה שכמובן לא נראה טוב וגם הורג לנו את החזיות שאמורות להחזיק כמו שצריך לתקופות ארוכות בהרבה יותר ממה שקורה בפועל". וכאמור, לא מדובר כאן רק בהיבט האסתטי. "הזוהמה שנאספת על החזיות בשימוש היומיומי שאנחנו עושות בה אינה טובה לעורנו, החזייה נצמדת לחזה שלנו, הבקטריה חוגגת והדבר יוצר גירויים, פצעונים ועוד". אז בפעם הבאה שזה קורה גם לך, אל תאשימי את חום יולי-אוגוסט. זיעה זה פקטור אחד. העובדה שהחזייה שלך לא ראתה מכונת כביסה כבר חצי שנה זאת בעיה אחרת.

עוד ב-mako נשים: שמלות הכלה של המפורסמות, מה עושים עם הקלישאות החבוטות של החברות, מופע האימים של מדונה, האיפור הרע של האייטיז שוב כאן, איך להיראות סקסית בעירום מלא