אשה מודדת נעליים (צילום: bobbieo, Istock)
הממ, לא יודעת. אולי, לא נראה לי. אני ננסה עוד 50 אופציות ואז אחליט, סבבה? | צילום: bobbieo, Istock

כמה זמן לוקח לך להחליט מה תלבשי היום? 2,491 בחורות שהתבקשו לענות על השאלה הזו בסקר חדש, חשפו כי בממוצע הכללי של חייהן, הן מבזבזות שנה שלמה רק במחשבות על הגרדרובה. מה שבכלל לא מפתיע אותנו. למעשה, אם היו שואלים אותנו, זה כנראה היה מסתכם בקצת יותר. ואנחנו יכולות להסביר את זה עם אינספור תשובות מחוכמות ועשירות בהיגיון, כמו למשל שיש לנו הרבה יותר מדי בגדים ומעט מדי ימים בשנה, או למשל שהארון שלנו כל כך מבורדק שרק לאתר את החולצה שחלמנו עליה בלילה לוקח לנו יממה ועוד מיני סיבות רציונליות. אבל ההסבר הזה גוזל זמן חשוב מדי, זמן שאנחנו יכולות להקדיש במחשבות כמו "מה נלבש למסיבה ביום שישי?" למשל.

מתי נשאר לנו זמן לקנות?

את הסקר ביצעה עבורינו ברוב טובה ענקית הבגדים האינטרנטית מטלן, והוא מצא שאישה ממוצעת "מבזבזת" 287 ימים ברפרוף חוזר ונשנה על מלתחתה. ובחישוב ממוקד יותר, מדובר ב-16 דקות יומיומיות מול המראה בניסיון להבין מה יתאים למה ובוויקנד – זה לוקח לנו 14 דקות. כנראה שפחות חשוב לנו להרשים את הבן זוג, כמו שמהותי לנו לדפוק הופעה בפני הקולגות. מצד שני, כשמדובר בבילוי לילי, אנחנו מוסיפות עוד כמה דקות לסיפור, מה שמסתכם ב-20 דקות, שלא לדבר על תקופת חגים – אז המספרים קופצים לכמעט שעה מזמננו (52 דקות ליתר דיוק). 

כל זה כמובן עוד לפני שאנחנו מתקלחות, מתמרחות, מתבשמות, מתאפרות ומתלבשות ומשנות את דעתנו. שכן ממצא נוסף שגילה הסקר מגלה כי אנחנו תמיד ננסה לפחות 2 אופציות שונות עד שנגיע למראה המכריע שאיתו נצא סופית ממפתן הדלת. מה שלא מבטיח שנאהב את מה שבחרנו, אבל זה כבר סיפור לסקר אחר שעוסק בהפרעות פסיכולוגיות קשות.

"לאופן שבו את מתלבשת יש השפעה ישירה ומשמעותית לדרך שבו את מרגישה לגבי עצמך וחשוב מאוד שאישה תרגיש יוצאת דופן ומיוחדת עם האאוטפיט שלה", אומר דובר מטעם עורכי הסקר לטלגרף. "לא משנה על איזה אירוע אנו מדברים, ההופעה שלנו מציגה ומשקפת אותנו ומדובר בדבר מאוד בסיסי וחשוב בעיקר לנשים".

בשביל מי אנחנו עושות את זה, בשביל מי?

והנה עוד מסקנה ברורה וחד משמעית שאנחנו ממש לא צריכות סקרים עבורה: נשים מתלבשות עבור נשים. נקודה. דורית בר אור, שנבחרה השנה לבחורה השיקית לפי "פנאי פלוס", אמרה שעם כל הכבוד לסטיילינג המדוייק שלה ולפריטי הווינטג' המרהיבים שהעניקו לה את הטייטל, אין להם בכלל מקום בעיני גברים.

בחורה בשמלת ערב מביטה בשקיקה על בגדיה בתוך ארון (צילום: jupiter images)
שמלה שחורה קטנה או מכנסי באגי? זאת השאלה. התשובה בעוד 20 דקות לערך | צילום: jupiter images


מבחינתם הם היו רוצים אותנו בתוך ג'ינס צמוד, גופיית סבא לבנה ואם אפשר גם בלי חזייה. מראה שיכול להסתכם במקרה הרע ב-500 שקל. במקרה הזול של השוק ב-50. מה גם שהם כלל לא מצליחים להבדיל בין חצאית לשמלה, אז למה אנחנו בכל זאת מתעקשות לבזבז שנה מחיינו במחשבות תהומיות? ובכן, בגלל אותן שיחות מסדרון של הקצ'קעס במשרד. כי אם יש משהו שעושה לנו את זה יותר ממבט חוקר של גבר על הדדיים שלנו, הוא מבט חוקר של אישה על חצאית המותן הגבוהה שלנו שעושה לנו טליה לא מהעולם הזה. והכי מגניב אותנו לענות לה שזה בכלל מ-H&M ואין מצב שהיא תמצא את זה בארץ. סורי.

 ולראייה, כמה כתבות שבטוח תיכנסי אליהם, רק כי את אישה שמבינה באופנה ומבזבזת זמן יקר מחייה בבגדים:
איפה קנית? - המדור שמתחקה אחר הסלבריטאיות ואומר לך מאיפה הבגדים שלהן וכמה עלה להן.
צורה לך - סדנת הסטיילינג של ליאת אשורי שתעזור לך לבחור את הבגדים לפי מבנה גופך.
היית לובשת את הטרנד הזה? מה הכוכבות בהוליווד לבשו השבוע, והאם היית לובשת את זה גם.