חזייה (צילום: Daniel Norman, Istock)
נשים רבות לא יודעות מהי מידת החזייה הנכונה שלהן. אז אל תצפי שהוא יידע | צילום: Daniel Norman, Istock

לא נעים, אבל נכון: רובנו לא תמיד מודעות לחזה שלנו. אנחנו יכולות ללבוש חזייה שגדולה עלינו בארבע מידות, או אחת ששמרנו עוד מכיתה י' ולא לשים לב בכלל לתקלה. "מה הסיפור? כולה פריט שמכסה את הציצי", אנחנו מוכרות לעצמנו - אז זהו שלא. כי כשאנחנו לובשות חזיות שלא מתאימות למידותינו, זה לא רק משבש את המראה שלנו בלבד, אלא גם את החזה עצמו. חזייה לא נכונה פשוט לא מבצעת את עבודתה הבסיסית שהיא לתמוך בחזה. והבשורה הבאמת רעה היא שברבות הימים - חזייה לא מתאימה גם תביא לנפילתו הכואבת.

"המידה של הישראלית הממוצעת היא 70 F"

נועה מונדשיין (41), בעלת חנות חזיות בהתאמה אישית שנקראת תחת שמה "נועה" יודעת היטב על מה אנחנו מדברות. היא נמצאת בתחום הלנז'רי  כבר 18 שנה, בעיקר בצד העיצוב והייצור. אבל לפני מספר חודשים החליטה לפתוח חנות שתציע שירות חשוב ללקוחות הישראליות. מי שמנהלת את החנות היא יד ימינה , אתי מוסקוביץ'. ביחד השתיים מצילות הרבה מאוד נשים בעזרת במתן ייעוץ והתאמה נכונה לכל חזה באשר הוא.

את עשויה להיות מופתעת, אבל מסתבר שהמידה הממוצעת של הישראלית הממוצעת היא 70F. "יש הבדל מאוד גדול בין המידה שנשים חושבות שהן, ובין המידה האמיתית. לא פעם ולא פעמיים נכנסות לכאן נשים באמונה שלמה שהן 85 B, ולאחר מדידה והתאמה שלנו - הן מגלות שהן למעשה הבעלים הגאים של DD מפואר".

"יש לנו פתרון לכל אישה וכל גודל", אומרת נועה. "אני מעצבת לחברת Venus Victoria היוונית, 30% מהמוצרים בחנות הם שלהם. הם מגיעים בטווח המידות מהקטן ביותר עד בינוני, ואת המידות הגדולות אני מייבאת מאנגליה ומארה"ב".

אתי מוסקוביץ' ונועה מונדשיין (צילום: אורטל דהן)
חשבת שאת 85 C? את עלולה להיות מופתעת. אתי מוסקוביץ' (מימין) ונועה מונדשיין | צילום: אורטל דהן

אז איך בוחרים את החזייה הנכונה?

נתחיל בשני כללים בסיסיים שחשוב מאוד לעקוב אחריהם ובאמצעותם תגיעי אל היעד.

"כשאנחנו מדברות על חזייה, צריך להסתכל על היקף החזה - שאלו המספרים שעל מידת החזייה", אומרת נועה. "ההיקף חייב להיות צמוד לבית החזה - צמוד לצלעות. שלא יהיה חזק מדי ולוחץ אבל גם לא רחב מדי".
הדבר השני הוא מידת הקאפ. "כשמדברים על קאפ, אנחנו למעשה מתייחסות לעומק שלו: הקאפ צריך להכיל את כל רקמת השד עד צד החזה, קרוב לבית השחי. מפתח החזייה הוא לפי בחירתנו".

כללי חובה לבעלות חזה גדול
הכלל החשוב ביותר עבור חזה גדול הוא להתאים קאפ אליו כל רקמת השד תכנס. בנוסף, חשוב שההיקף לא יהיה גדול מדי, כך שסוגר החזייה מאחור לא יטפס במעלה הגב.

שימי לב: אם את בחורה שופעת, דעי שאת לא חייבת תמיכה של חזיית ברזלים בלבד. "יש חזיות אחרות שעושות יופי של עבודה", אומרת נועה. "יש חזיות ללא ברזלים שתומכות מצוין. הן עשויות מסוג של ספוג שנקרא 'בננה' וגומי מתחתיו. החזייה מייצרת מראה טיפה שונה שמרחיק מעט את גבעות המחשוף".

עשי ואל תעשי - חזה גדול (צילום: אורטל דהן)
עשי ואל תעשי - חזה גדול | צילום: אורטל דהן


מצד שמאל: מפתח הקאפ גדול מדי ורקמת השד לא מכוסה. מצד ימין: הקאפ במידה הנכונה.

עשי ואל תעשי - חזה גדול (צילום: אורטל דהן)
עשי ואל תעשי - חזה גדול | צילום: אורטל דהן

למעלה: הקאפ מכסה את כל רקמת השד. למטה: הקאפ קטן מדי, והחזה פורץ החוצה.

עשי ואל תעשי - חזה גדול (צילום: אורטל דהן)
עשי ואל תעשי - חזה גדול | צילום: אורטל דהן

מצד שמאל: ההיקף גדול מדי והחזייה לא תומכת בחזה. מצד ימין: ההיקף צמוד לגוף במידה המושלמת

עשי ואל תעשי - חזה גדול (צילום: אורטל דהן)
עשי ואל תעשי - חזה גדול | צילום: אורטל דהן

שימי לב: הדרך הטובה לדעת האם החזייה טובה לך היא למדוד מעליה חולצה. כאן הדוגמנית לובשת חזיית "טי שירט", כלומר חזייה שמתאימה לחולצות צמודות. החזה ניצב במיקום המדויק שהוא בין הכתף למרפק, מרכז החזה הוא מרכז הזרוע.

חזיית סטרפלס: תתפלאי אבל נשים עם פרונט משובח יכולות גם ללבוש סטרפלס. רק חשוב לעשות זאת בחוכמה. "על הקאפ להחזיק ולהכיל את החזה. מה שחשוב הוא לא למחוץ את החזה כי זה נראה ממש רע", מסבירה נועה. "כמו כן, ההיקף צריך להיות צמוד מאוד, כדי שמיקום החזה יהיה נכון ולא יווצר מראה של חזה נפול".

עשי ואל תעשי - חזה גדול (צילום: אורטל דהן)
גם נשים שופעות יכולות ללבוש סטרפלס. רק עשי זאת בחוכמה | צילום: אורטל דהן

בעלת חזה קטן? אל דאגה - בשבוע הבא נטפל גם בך

לעמוד הפייסבוק של החנות "נועה"

>> איך היא עשתה את זה? מיכל צפיר ירדה 30 קילו