מעצבת החודש שלנו ב- StyleRiver היא שלומית אופיר: מי שהחלה את דרכה כמעצבת תכשיטים ולפני כשנה וחצי החלה לעצב גם קולקציית ביגוד, נעליים ותיקים. אופיר, שהחלה את העיסוק בתכשיטים עם שחרורה מהשירות הצבאי, תמיד ידעה שפניה לתחום העיצוב. את המותג הנושא את שמה ופועל בתל אביב הקימה לאחר שסיימה לימודי עיצוב תעשייתי, לפני כשלוש שנים: "המותג מתאפיין בשפה נשית ועדינה, תוך שמירה על קווים נקיים. אני נותנת מקום לטרנדים עכשוויים אך מקפידה לתת להם אינטרפרטציה אישית ועל-זמנית. אני אוהבת לתת את תשומת הלב לפרטים שנותנים ערך מוסף וייחוד ונמשכת לסגנון איורי."

אין תמונה
לא מפחדת להביע דעה נחרצת, למרות שהיא מסתכנת בנבוט מצד מרגול


איך את בונה את הקולקציות שלך באופן כללי?
"לרוב קולקציה מתחילה מרעיון מרכזי שממנו אני שואבת השראה ומפתחת אותה לכיוונים שונים. זה יכול להיות עולם תוכן מסוים ,כמו למשל סדרת הפריטים שהינם מעין צלליות של אלמנטים מהטבע, או אפילו חומר שמצית את דמיוני, כמו בסדרת הפורמייקה שעיצבתי במסגרת הקולקציה האחרונה ועושה שימוש בחומר לא שגרתי, בצורניות ששואבת השראה מרהיטים משנות ה-50."

ומה בחרת להציע לחברות ב- StyleRiver?
"הפריטים שבחרתי להציע ללקוחות styleriver עשויים ממתכות שונות בציפוי איכותי של כסף וזהב 24 קראט, חלקם בשילוב חומרים נוספים. את הפריטים אני מאיירת קודם כל ביד ובהמשך הם מיוצרים בטכנולוגיות שונות. השתדלנו לבחור פריטים שונים ומגוונים כדי שכל אחת תוכל למצוא משהו שאליו היא מתחברת במיוחד."

"התכשיטים שלי מוגדרים כ"תכשיטי אופנה", וככאלה, אני בוחרת במודע לשמור על תימחור נגיש, כזה שמאפשר ללקוחה להתחדש באופן תדיר בהתאם לעונה או למצב הרוח. הלקוחות שלי הן רבות ומגוונות ואני מאמינה שבליין שלי יש משהו שכמעט כל אחת יכולה להתחבר אליו, בין השאר מכיוון שהוא מחולק לסדרות בעלות אופי שונה.  

שלומית אופיר הקולקציה החדשה (צילום: אסף עיני)
שלומית אופיר הקולקציה החדשה | צילום: אסף עיני

קולגה /קולגות שבא לך לפרגן להם: "אני אוהבת במיוחד ושמחה לראות את ההצלחה של המותג "מדוזה", שמציע תיקים ותכשיטים מ- pvc וחומרים אחרים, שמקבלים עיבוד מיוחד. מעניין, שונה וחדש."

קולקציה בחו"ל או בארץ שאהבת במיוחד: "אני מאוד אוהבת את בית האופנה Chloe, שמצליח בעיני להגדיר מחדש בשנים האחרונות את המילה 'שיק'."

התכשיט הכי יקר שיש לך: "היות ואני עונדת רק פריטים בעיצובי, אין לי אף תכשיט יקר באופן יוצא דופן, מצד שני אני יכולה להרשות לעצמי לענות כל יום תכשיט אחר, שזה כשלעצמו יקר ערך"

איזה תכשיט את עונדת הכי הרבה? "אחד הפריטים האהובים עלי הוא שרשרת עם ציפור על ענף. זהו תכשיט קלאסי בעל אופי איורי, כשאילו מספר סיפור ויוצר סביבה בקנה מידה קטן. אפשר לענוד אותו עם כל דבר ותמיד הוא יעורר עניין והתפעלות."

דפנה לוסטיג ויובל שרף (צילום: mako)
"שתי מתלבשות שיודעות לעשות כבוד לאקססוריז". יובל שרף ודפנה לוסטיג | צילום: mako

מי נעזרת הכי טוב בתכשיטים ובאקססוריז בעינייך? "יובל שרף ודפנה לוסטיג הן שתי מתלבשות שיודעות לתת לאקססוריז מקום של כבוד ולהיעזר בהם כדי ליצור הופעה שונה וייחודית."

איך את בוחרת מה ללבוש ומה לענוד בבוקר? "בלבוש בוקר יש משהו שמאפשר לך לבחור בעצם מי תרצה להיות היום, כך שברוב הימים אני בוחרת לפי מצב הרוח. אם יש לי פגישה או אירוע חשוב אקפיד יותר, אך לרוב אני פשוט נהנית מכך שהיות ואני עוסקת בתחום האופנה מותר לי ללבוש מה שבא לי."

למכירה של שלומית אופיר בחנות המעצבים StyleRiver

>> והמעצבת שבחרנו בה כמעצבת המבטיחה שלנו לחודש זה: סבינה