אניה מרטירוסוב - הבלוג שלא ניה (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
נעים להכיר. אניה מרטירוסוב מציגה: הבלוג החדש שלי | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי

נעים להכיר, אני אניה מרטירוסוב, בת 27, אובססיבית לתיעוד חיי באופן צפוף ורציף וזהו הבלוג הראשון שלי. אני רוצה לתת לכם הצצה קטנה לעולם החדש שלי. עולם אנושי, מרגש, מצחיק ואמיתי. מודה: אני מתרגשת כמו ילדה קטנה שקיבלה מצלמה חדשה. למה דווקא מצלמה אתם שואלים? אז בואו תצללו איתי ואספר לכם סיפור.

"הרגשתי שאני יכולה לתעד את כל מה שיפה מסביבי"

לפני קצת יותר מעשור קיבלתי את המתנה הכי משמעותית בחיים שלי: מצלמה. היא הייתה מהזן ששמשליכים אחרי שימוש אחד, לא לפני שמחלצים ממנה את האוצר. זה זכור לי כיום המאושר בחיי. כילדה מתבגרת שלא התרברבה בהרבה מאוד תחומי עניין - פשוט התאהבתי ברגע. הייתי ילדה גבוהה, רזה ולא יפה במיוחד אבל פתאום הרגשתי כאילו יש בידיי את הכלי המושלם לתעד את כל מה שחשבתי שהוא כן יפה מסביבי.

אניה, StyleRiver
פשוט התאהבתי במצלמה מהרגע הראשון

הסתכלתי על המצלמה והרגשתי שזה חיבור נצחי. ידעתי שאיכשהו היא תשנה לי את החיים, אבל לא דמיינתי עד כמה. באותו רגע פשוט התחלתי במסע שלי, תיעוד צפוף וללא מעצורים של מה שקראתי להם החיים שלי.

האמת שהם לא היו זוהרים במיוחד, אפשר אפילו לומר שהיו קשים במקצת. לא היו בהם רגעים נוצצים או קירות פוטוגניים בבית. לא נכח שם אבא מהסרטים ולא הוגשו ארוחות ערב מפוארות על השולחן. אבל הם היו עשירים ברגעים מאושרים ואמיתיים של ילדים שפשוט שמחים בחלקם.

בלי רגש, לחצתי וצילמתי כל מה שנקרה בדרכי. הרגשתי סוג של אחריות לתעד כל רגע מסביבי, כשלרגע לא חשבתי להיות זו שעומדת מול המצלמה. זה היה לי מאוד ברור שהתפקיד שלי הוא להיות שם מאחור. אבל היום, עשור וטיפהל'ה אחרי, אני מוצאת את עצמי, אמא לשתי בנות, עומדת בגאווה בפרונט.

אניה, StyleRiver
מצלמת כל דבר שנקרה בדרכי

בהסתכלות לאחור, עד עכשיו זה מצחיק אותי איך מצלמה יכולה לאהוד ילדה גבוהה ורזה שנראית קצת מוזר . אבל זה קרה. היום אני דוגמנית במשרה מלאה, ופריקית של צילום ותיעוד צפוף ועקבי של החיים שלי. אבל באותו מעמד שאני נמצאת מול המצלמה אני גם נמצאת מאחוריה, בדיוק כמו שהייתי כשהייתי ילדה.

אני מתעדת כל נשימה וצחוק של הבנות שלי שגורמות לחיים שלי להיות זוהרים בכל רגע, ולארוחות הערב להיות מפוארות. אני מתעדת ערבים מלאי אהבה וצחוק מתגלגל של חברות שיוצאות על עקבים ונצנצים לעוד ערב בלתי נשכח.

אניה, StyleRiver
מתעדת כל דבר. מהתיק החדש ועד רגעי הצחוק של בנותיי

המסע שלי למעשה נשאר אותו מסע, רק עם הרבה יותר אור. ואני? אני נשארתי אותה אניה,שקיבלה אז את אותה מצלמה ראשונה, חד פעמית ששינתה לי את החיים והפכה אותם לרגע אחד גדול שדורש תיעוד. יש פלאש?

>> הבחירות של אניה: טיפים מאחת שיודעת להתלבש
>> הדבר החם הבא: אניה מרטירוסוב

mako נשים עכשיו גם בפייסבוק: בואי, הקפה עלינו